
Справа № 404/6528/17
Номер провадження 2-а/404/79/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2018 року Кіровський районний суд м. Кіровограда
в складі : головуючого судді - Бершадської О.В. за участі секретаря – Муравйової С.Ю., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кропивницькому справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2017 року ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом, яким просить визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області щодо не проведення йому перерахунку пенсії з 1 січня 2016 року відповідно до вимог Закону України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей, статті 63 Закону України від 09 квітня 1992 року № 2262 - XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» від 23 квітня 2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"» та від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб ", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393» протиправною; зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Кіровоградській області провести за документами пенсійної справи перерахунок і виплату йому у відповідності до Закону України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ членів їх сімей», статті 63 Закону України від 09 квітня 1992 року №2262 - XII «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України у Кіровоградської області від 05.05.2017 року за №6736 та довідки ГУ Пенсійного фонду України у Кіровоградській області і про пенсійний розрахунок станом на 27.09.2017 року, починаючи з 01.01.2016 року без обмеження строків перерахунку і виплати, у розмірі 67% грошового забезпечення із включенням до пенсійного розрахунку основних і додаткових видів грошового забезпечення, які станом на 01.01.2016 року були чинними та виплачувались відповідно до вимог постанов КМУ від 11 листопада 2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», від 07.11.2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», від 23 квітня 2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"» та від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України " Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб ", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», а саме: -посадовий оклад згідно із постановою №988-3100 грн.; -оклад за спеціальним званням капітан поліції згідно із постановою №988-1800 грн.; -надбавку за стаж служби (45%) згідно із постановою №988; -надбавку за виконання особливо важливих завдань (45%) згідно із постановою №1294 та основними розмірами грошового забезпечення за постановою №988; -надбавку за ОРД (19%) згідно із постановою №1294 та основними розмірами грошового забезпечення за постановою №988; -надбавку за службу в УБОЗ (31%) згідно із постановою №1294 та основними розмірами грошового забезпечення за постановою №988; -премію (24%) згідно із постановою №1294 та основними розмірами грошового забезпечення за постановою №988; -підвищенням по постанові №355 - 902 грн. 34 коп.; прийняти рішення про встановлення судового контролю за виконанням постанови суду. На обґрунтування своїх вимог вказує, що вчинена відповідачем бездіяльність щодо не проведення перерахунку розміру його пенсії відповідно до довідок ліквідаційної комісії УМВС України у Кіровоградської області від 05.05.2017 року за №6736 та довідки ГУ Пенсійного фонду України у Кіровоградській області і про пенсійний розрахунок станом на 27.09.2017 року, є протиправною. Вважає, що відповідачем порушено його право на пенсійне забезпечення.
В судове засідання позивач подав клопотання про поновлення строку звернення до суду за захистом своїх прав . Зазначив, що після набрання чинності Законом №900 (29.12.2015 року), МВС України на етапі підготовки до кампанії по перерахунку пенсій пенсіонерів ОВС (міліції) було допущено грубе порушення строку надання повідомлення Пенсійному фонду України про виникнення підстав для її проведення. А вже після завершення підготовчого періоду та отримання Головними управліннями Пенсійного фонду України в областях у червні 2017 року усіх необхідних документів для безпосереднього перерахунку пенсій, вина за його не проведення лягає на Пенсійний фонд України, що є підставою для застосування вимог частини 3 статті 51 Закону №2262, яка передбачає, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку з введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком, тобто у його випадку з 01.01.2016 року. Право позивача, з урахуванням заявлених позовних вимог щодо перерахунку пенсії з 01 січня 2016 року є абсолютним та не може бути обмежено будь-яким строком в силу вимог частини 3 статті 51 Закону № 2262.
Відповідач- Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, його представник позовні вимоги не визнав, у їх задоволенні просив відмовити повністю, подав відзив на позов. Вважає, обґрунтованим застосування строків, визначених ст. 122 КАС України.
Статтею 122 КАС України передбачено, що позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до статті 123 КАС України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку звернення до адміністративного суду будуть визнані неповажними, суд повертає позовну заяву. Якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду. Якщо після відкриття провадження у справі суд дійде висновку, що викладений в ухвалі про відкриття провадження у справі висновок суду про визнання поважними причин пропуску строку звернення до адміністративного суду був передчасним, і суд не знайде інших підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, суд залишає позовну заяву без розгляду.
Суд, оцінюючи викладені у клопотанні обставини приходить до висновку щодо поновлення позивачу пропущеного строку на звернення до суду за захистом порушених прав.
Керуючись ст. ст. 122, 123, 248, 293 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда О. В. Бершадська