Постанова № 71757678, 15.12.2017, Центральний районний суд м. Миколаєва

Дата ухвалення
15.12.2017
Номер справи
490/8217/17
Номер документу
71757678
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

490/8217/17 від15.12.2017

н\п 3/490/2946/2017

Центральний районний суд м. Миколаєва

_______________

Справа № 490/8217/17

3/490/2946/2017 П О С Т А Н О В А

Іменем України

15 грудня 2017 року м. Миколаїв

Суддя Центрального районного суду м. Миколаєва Скрипченко С.М., розглянувши справу про притягнення:

ОСОБА_1, який народився 22.07.1993р., є громадянином України, згідно протоколу працює у Центральному ВП ГУНП в Миколаївській області, номер облікової картки платника податків не відомий, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,

до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП), -

В С Т А Н О В И В:

16.09.2017р. о 03 год. 10 хв., ОСОБА_1, керуючи транспортним засобом «Фіат Пунто», номерний знак НОМЕР_1 по вул. Олега Григор'єва в районі буд. № 2 А в м. Миколаєві, був зупинений працівниками поліції, та, мав явні ознаки алкогольного сп'яніння, а саме різкий запах алкоголю з порожнини рота, тремтіння пальців рук, поведінка не відповідає обстановці. Від продуття алкостера "Драгер" на місці зупинки відмовився в присутності двох свідків, але пройшов медичний огляд, згідно висновку № 1454 від 16.09.2017р. ОСОБА_1 знаходився в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9 "а" Правил дорожнього руху України.

ОСОБА_1 будучи належним чином повідомленим про час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Адвокатом ОСОБА_2 була надана виписка № 2985 з Обласного наркодиспансера, в якій зазначено, що ОСОБА_1 був тверезий (а.с. 18).

Дослідивши матеріали адміністративної справи, приходжу до наступного.

Згідно п. 2.5. Правил дорожнього руху України, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд для встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Відповідно до п. 6 розділу І Інструкції, огляд на стан сп'яніння проводиться поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.

Згідно п. 7 розділу І Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до ст. 266 КУпАП.

Відповідно до п.п. 6, 7, 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008р. № 1103, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Поліцейський забезпечує проведення огляду водія транспортного засобу в закладі охорони здоров'я не пізніше ніж протягом двох годин з моменту виявлення відповідних підстав.

У разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров'я, поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп'яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.

Факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду на місці зупинки підтверджено поясненнями свідків ОСОБА_3 та ОСОБА_4, які містяться в матеріалах справи (а.с. 3, 4).

Крім того, відповідно до п. 16 розділу ІІІ Інструкції, висновок щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі висновок щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння), видається на підставі акта медичного огляду.

Відповідно до п. 17 розділу ІІІ Інструкції, зміст висновку щодо результатів медичного огляду особи на стан сп'яніння повідомляється оглянутій особі в присутності поліцейського, який її доставив, про що робиться запис у вищезазначеному висновку.

З урахуванням зазначеного, виписка з ОНД, яка була надана адвокатом ОСОБА_2 є недопустимим доказом, оскільки огляд проведено з порушенням приписів Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, оскільки результати медичного огляду повинні бути викладенні в висновку щодо результатів медичного огляду, який видається на підставі акту медичного огляду та повинен бути повідомлений оглянутій особі в присутності поліцейського, а останнім було надано лише виписку із медичної картки амбулаторного хворого, яка була отримана ним на підставі приватного звернення до ОНД.

Як слідує з акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції № 1454 від 16.09.2017р., (а.с. 29 - 30), ОСОБА_1 знаходився в стані алкогольного сп'яніння (діагноз: гостра інтоксикація внаслідок вживання алкоголем).

Таким чином, приходжу до висновку, що своїми неправомірними діями ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, тобто керування транспортним засобом особою, яка перебуває у стані алкогольного сп'яніння.

При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст. ст. 33 - 35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність.

З урахуванням наведеного вище вважаю, що штраф у розмірі 10 200 грн. та позбавлення права керування всіма видами механічних транспортних засобів строком на один рік є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_1 зазначеного вище правопорушення.

На підставі вище викладеного та керуючись ст. ст. 33, 283 - 285 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП і накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10 200 (десять тисяч двісті) гривень, що підлягає перерахуванню до місцевого бюджету Центрального району на розрахунковий рахунок № 31111149700001, ОКПО 37992030, код 21081300, банк УДК у Миколаївській області, МФО 826013, а також позбавлення права керування всіма видами механічних транспортних засобів строком на один рік.

На підставі ст. 40 - 1 КУпАП, стягнути з ОСОБА_1 в рахунок сплати судового збору у провадженні по цій справі 320 (триста двадцять) грн. 00 коп., що підлягає перерахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31219206700006, ОКПО 37992781, банк ГУДКСУ в Миколаївській області МФО 826013, код 22030001.

Постанову протягом десяти днів з її дня винесення може бути оскаржено до Апеляційного суду Миколаївської області через Центральний районний суд м. Миколаєва особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, чи її захисником.

Суддя С.М. Скрипченко