Постанова № 71748264, 23.01.2018, Ізяславський районний суд Хмельницької області

Дата ухвалення
23.01.2018
Номер справи
675/113/18
Номер документу
71748264
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 675/113/18

Провадження № 3/675/72/2018

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 січня 2018 року м. Ізяслав

Ізяславський районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого судді Короля О.В.,

при секретарі Сопронюк С.Л.,

з участю прокурора Шудри Ю.В.,

розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Хмельницькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, місце роботи – КП «Ізяславський РМЦ», депутата Ізяславської районної ради, РНОКПП - НОМЕР_1,

за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, є депутатом сьомого скликання Ізяславської районної ради Хмельницької області та суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення.

Будучи суб’єктом декларування відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб’єктом відповідальності за правопорушення, повязані з корупцією, відповідно до п.п. «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам вказаного Закону, несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2016 рік, а саме: строк подання до 01.05.2017 року, дата фактичного подання 21.11.2017 року.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину свою у вчиненні правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, визнав повністю, підтвердивши, що вчинив його при вищевикладених обставинах, щиро розкаявся, при цьому пояснив, що не подав декларацію в строк з технічною несправністю сайту НАЗК.

Прокурор у судовому засіданні вважає вину ОСОБА_1 доведеною в повному обсязі, тому він підлягає відповідальності за ч.1ст.172-6 КУпАП.

Суд, заслухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, тому він підлягає притягненню до адміністративної відповідальності з наступних підстав.

Постановою слідчого СВ Ізяславського ВП Славутського ВП ГУНП в Хмельницькій області від 29.12.2017 року закрито кримінальне провадження №12017240150000294 від 27.06.2017 року за відсутністю в діяннях складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.366-1 КК України.

Відповідно до Рішення першої сесії сьомого скликання від 25.11.2015 року визнано повноваження депутатів Ізяславської районної ради обраних на виборах 25.10.2015 року, в тому числі ОСОБА_1.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» та ч. 1 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Отже, згідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов'язаного з корупцією.

Згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016 року, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі- Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи;

Так, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 року для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

Другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших субєктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, згідно п. 2 вказаного Рішення, зазначена у пункті 1 цього рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно вимог п. 6 розділу II Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно цього Закону подають декларацію вперше продовжено до 1 травня 2017 року.

ОСОБА_1 подав декларацію до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповановажених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, 21.11.2017 об 15:11 год., що підтверджується скріншотом з офіційного сайту НАЗК та не заперечується останнім.

Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК № 2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, депутат Ізяславської районної ради ОСОБА_1 несвоєчасно подав без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, хоча мав рівні можливості з іншими декларантами (які за таких же умов подали декларацію своєчасно), не був позбавлений можливості заповнити та подати декларацію в будь-який із місяців, що передував травню 2017 року, що могло б бути виправданням з урахуванням вказаних обставин. Пропуск строку на подачу декларації не є поважною причиною, у тому числі нестабільної роботи Реєстру, оскільки така нестабільність була не постійною, що в цілому не виключало реальну можливість подати декларацію.

Таким чином, ОСОБА_1 вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій місцевого самоврядування.

Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступінь його вини, враховуючи сімейний та матеріальний стан, обставину, що пом'якшують відповідальність, якою суд визнає повне визнання своєї провини, суд приходить до висновку про накладення на ОСОБА_1 адміністративного стягнення в мінімальному розмірі, у виді штрафу.

На думку суду, саме такий вид стягнення буде достатньою і необхідною мірою відповідальності для запобігання вчиненню нових правопорушень.

Керуючись Законом України «Про запобігання корупції», ч. 1 ст. 172-6, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП , суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, місце роботи – КП «Ізяславський РМЦ», депутата Ізяславської районної ради, РНОКПП – НОМЕР_1) у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3, українця, громадянина України, місце роботи – КП «Ізяславський РМЦ», депутата Ізяславської районної ради, РНОКПП – НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 352 (триста п'ятдесят дві) грн. 40 коп. на користь держави на рахунок: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський районний суд Хмельницької області протягом 10-ти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги.

Суддя: О.В. Король