
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 825/1604/17
УХВАЛА
22 січня 2018 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі головуючого судді - Бєлової Л.В.. суддів: Безименної Н.В., Кучми А.Ю., розглянувши клопотання Центрального відділу Державної виконавчої служби міста Чернігів про відстрочення сплати судового збору у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центрального відділу державної виконавчої служби міста Чернігова Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області про визнання дій протиправними, визнання протиправною та скасування постанови,
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 14 грудня 2017року апеляційну скаргу Центрального відділу Державної виконавчої служби міста Чернігів на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 13 листопада 2017 року залишено без руху внаслідок несплати відповідачем судового збору.
09 січня 2018 року до Київського апеляційного адміністративного суду від Центрального відділу Державної виконавчої служби міста Чернігів надійшло клопотання про відстрочення сплати судового збору. Мотивуючи свої доводи, відповідач посилається на особливості порядку фінансування бюджетної установи.
Розглянувши доводи клопотання про відстрочення судового збору, колегія суддів вважає, що воно не підлягає задоволенню з огляду на таке.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 296 КАС України є процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Проте, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року №484-VІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
З урахуванням наведеного та беручи до уваги, що особа, яка утримується за рахунок державного бюджету, має право в межах бюджетних асигнувань здійснити розподіл коштів з метою забезпечення сплати судового збору, суд вважає, що обставини, пов'язані з фінансуванням установ чи організацій з державного бюджету, відсутністю в ньому коштів, призначених для сплати судового збору суб'єктами владних повноважень тощо не є підставою для звільнення (відстрочення, розстрочення) від такої сплати.
Аналогічна позиція викладена в ухвалі Верховного суду від 09 січня 2018 року у справі К/9901/4048/17.
Таким чином, відсутність видатків на оплату судового збору у кошторисі відповідача не може бути підставою для відстрочення сплати судового збору, обов'язок сплати якого встановлено чинним законодавством.
Проте, колегія суддів вважає, що наявні правові підстави для продовження строку усунення недоліків апеляційної скарги з огляду на таке.
До клопотання про відстрочення судового збору відповідачем додано подання на ім'я Начальника Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Трейтяка О.М. щодо сплати судового збору у даній справі. Згідно з листом Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області №011-85/11755/17/22 від 02 січня 2018 року, оплата судового збору буде здійснена після надходження затвердженого кошторису на 2018 рік.
Відповідно до ч. 2 ст. 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Зважаючи на наведені апелянтом доводи, вважаємо за можливе продовжити відповідачу строк для усунення недоліків апеляційної скарги.
Керуючись ст. ст. 121, 298 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Центрального відділу Державної виконавчої служби міста Чернігів про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Продовжити Центральному відділу Державної виконавчої служби міста Чернігів строк для усунення недоліків апеляційної скарги на 10 (десять) днів з моменту отримання копії даної ухвали.
У разі невиконання вимог ухвали суду у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Л. В. Бєлова
Судді Н.В. Безименна,
А.Ю. Кучма