Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в частині позовних вимог
22 січня 2018 р. Справа № 820/217/18
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Рубан В.В., розглянувши адміністративний позов Підприємства об'єднання громадян “АН”АВРОРА” до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання дій необґрунтованими та скасування постанови, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач, Підприємство об'єднання громадян “АН”АВРОРА”, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Держпраці у Харківській області, в якому просить суд:
- визнати дії Головного Управління Держпраці у Харківській області незаконними, необґрунтованими та безпідставними;
- скасувати постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами на ПОГ “АН “АВРОРА” у розмірі 3200 грн.;
- притягнути винних осіб Управління Держпраці у Харківській області до кримінальної відповідальності, згідно Закону;
- судові витрати покласти на відповідача.
Розглянувши подану позовну заяву та дослідивши долучені до неї документи, суд приходить до висновку про необхідність відмовити позивачу у відкритті провадження відносно позовної вимоги про притягнути винних осіб Управління Держпраці у Харківській області до кримінальної відповідальності, згідно Закону, оскільки дану позовну вимогу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Доходячи такого висновку суд керується наступним .
Відповідно до частини першої статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Частиною 1 ст.19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.4 КАС України публічно-правовий спір - спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і спір виник у зв'язку із виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій; або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, яке уповноважує або зобов'язує надавати такі послуги виключно суб'єкта владних повноважень, і спір виник у зв'язку із наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг; або хоча б одна сторона є суб'єктом виборчого процесу або процесу референдуму і спір виник у зв'язку із порушенням її прав у такому процесі з боку суб'єкта владних повноважень або іншої особи
Отже, необхідною ознакою для розгляду справи за правилами адміністративного судочинства є здійснення суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, коли хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений владно керувати поведінкою іншого (інших) суб'єктів, а ці суб'єкти, відповідно, зобов'язані виконувати вимоги та приписи такого владного суб'єкта. При цьому ці функції повинні здійснюватись суб'єктом саме у тих правовідносинах, в яких виник спір.
Суд зауважує, що пунктом другим ч.2 ст.19 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів не поширюється на справи, що мають вирішуватися в порядку кримінального судочинства.
Відповідно до п. 14 ст. 3 Кримінального процесуального кодексу України притягнення до кримінальної відповідальності - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення;
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Підприємства об'єднання громадян “АН”АВРОРА” до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання дій необґрунтованими та скасування постанови в частині позовної вимоги щодо притягнення винних осіб Управління Держпраці у Харківській області до кримінальної відповідальності, оскільки вказана вимога носить кримінально-процесуальний характер, та як наслідок не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 170 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 170, 295, п.155 Перехідних положень КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом Підприємства об'єднання громадян “АН”АВРОРА” до Головного управління Держпраці у Харківській області про визнання дій необґрунтованими та скасування постанови в частині позовних вимог щодо притягнення винних осіб Управління Держпраці у Харківській області до кримінальної відповідальності
Роз’яснити позивачу, що відповідно до ч. 5 ст. 170 КАС України повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя Рубан В.В.