Рішення № 71727525, 10.01.2018, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2018
Номер справи
816/2172/17
Номер документу
71727525
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/2172/17

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Супруна Є.Б.,

за участю:

секретаря судового засідання - Колодяжного Д.В.,

представника позивачів - ОСОБА_1,

представник відповідача - Гонжак К.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

04 грудня 2017 року ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 (надалі - позивачі) звернулися до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (надалі - відповідач, ГУ Держгеокадастру у Полтавській області) , в якій просять:

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.10.2017 №14267/6-17 про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та зобов'язати його видати дозвіл ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області;

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.10.2017 №14281/6-17 про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та зобов'язати його видати дозвіл ОСОБА_4 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області;

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.10.2017 №14282/6-17 про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та зобов'язати його видати дозвіл ОСОБА_5 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області;

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.10.2017 №14275/6-17 про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та зобов'язати його видати дозвіл ОСОБА_6 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області;

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.10.2017 №14269/6-17 про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та зобов'язати його видати дозвіл ОСОБА_7 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області;

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.10.2017 №14274/6-17 про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та зобов'язати його видати дозвіл ОСОБА_8 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області;

- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача від 19.10.2017 №14273/6-17 про відмову у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою та зобов'язати його видати дозвіл ОСОБА_9 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області.

В обґрунтування своїх вимог позивачі вказують, що відповідач протиправно відмовив їм у наданні дозволів на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у розмірі земельної частки (паю) із земель, наданих у постійне користування селянсько-фермерському господарству "Колос" (надалі - СФГ "Колос") для ведення фермерського господарства, оскільки виключний перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки встановлений статтею 118 Земельного кодексу України, а дії відповідача всіляко спрямовані на перешкоджання в реалізації їх права на отримання у власність земельної ділянки для ведення фермерського господарства.

Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 06.12.2017 відкрито провадження у даній справі.

З 15.12.2017 діє нова редакція Кодексу адміністративного судочинства України, пунктом 10 Розділу VII "Перехідні положення" якого визначено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Ухвалою від 10.01.2018 судом закрито підготовче провадження та призначено справу №816/2172/17 до судового розгляду по суті.

Представник позивачів у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, наполягав на задоволенні позову.

Представник відповідача у судовому засіданні проти задоволення позову заперечувала. У письмових запереченнях вказує, що ГУ Держгеокадастру у Полтавській області сформовано перелік земельних ділянок, які можуть бути передані в межах норм безоплатної приватизації на території області насамперед учасникам антитерористичної операції. Додає, що постановою КМУ від 07.06.2017 №413 передбачена можливість передачі таких земельних ділянок у користування за результатами земельних торгів, не допускаючи передачі у приватну власність лише у разі добровільної відмови юридичної або фізичної особи від земельної ділянки (у тому числі земельної частки (паю), яка перебуває у власності чи у користуванні такої особи.

21.12.2017 представник відповідачів надіслав відповідь на відзив, в якій вказує, що вичерпний перелік підстав для відмови у наданні дозволів на розробку проектів землеустрою визначено частиною сьомою статті 118 Земельного кодексу України, тоді як рішення відповідача не містять жодного законного обґрунтування. Твердження відповідача про неможливість втручання у його дискреційні повноваження спростовує фактом обрання належного способу захисту порушеного права з метою убезпечення від подальших порушень з боку суб'єкта владних повноважень.

Суд, здійснивши розгляд справи в порядку загального позовного провадження, заслухав пояснення представників сторін, дослідив письмові докази, з'ясував фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, встановив наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

Питання передачі в оренду земельних ділянок державної або комунальної власності врегульовано Земельним кодексом України.

Згідно з ч. 4 ст. 122 Земельного кодексу Україні (надалі - ЗК України) центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Пунктом "а" ч. 3 ст. 22 ЗК України визначено, що землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства.

У відповідності до п. "а" ч. 1 ст. 121 ЗК України громадяни України мають право на безоплатну передачу їм земельних ділянок із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах.

Частиною третьою ст. 116 ЗК України передбачено, що безоплатна передача земельних ділянок у власність громадян провадиться у разі:

а) приватизації земельних ділянок, які перебувають у користуванні громадян;

б) одержання земельних ділянок внаслідок приватизації державних і комунальних сільськогосподарських підприємств, установ та організацій;

в) одержання земельних ділянок із земель державної і комунальної власності в межах норм безоплатної приватизації, визначених цим Кодексом.

Статтею 31 ЗК України визначено, що землі фермерського господарства можуть складатися із:

а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі;

б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності;

в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди.

Відповідно до частини першої та другої статті 13 Закону України "Про фермерське господарство", члени фермерського господарства мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю). Членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність із раніше наданих їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Земельні ділянки, на яких розташовані житлові будинки, господарські будівлі та споруди фермерського господарства, передаються безоплатно у приватну власність у рахунок земельної частки (паю).

Відповідно до статті 32 ЗК України, громадянам України - членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради. Дія частини першої цієї статті не поширюється на громадян, які раніше набули права на земельну частку (пай).

Як визначено п.п. 3.3. Статуту СФГ "Колос", затвердженого Рішенням №5 Загальних зборів членів СФГ "Колос" від 25.04.2017, членами СФГ є: ОСОБА_10, ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_11, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_7 (а.с. 69).

З метою реалізації кожним власного права на отримання земельної ділянки, позивачі отримали у Відділі в Оржицькому районі Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області листи від 30.10.2017 №491/101-17, №492/101-17, №490/101-17, №493/101-17, №494/101-17, 495/101-17, №487/101-17 про відсутність у відділі інформації про набуття ними права на земельну частку (пай) на території Оржицького району Полтавської області станом на 30.10.2017 та про те, що середній розмір земельної частки (паю) в колективній власності колгоспу імені Леніна Зарізької сільської ради, затверджений розпорядженням Оржицької районної державної адміністрації №462 від 23.10.1996 становить 3,17 в умовних кадастрових гектарах (а.с. 58-64).

Згідно з пунктом 5 Статуту СФГ "Колос" землями для ведення фермерського господарства є надані для ведення фермерського господарства у користування земельна ділянка розміром 27 гектар землі та 7,70 гектар кормових угідь на ім'я ОСОБА_12 28.11.2000 Оржицькою радою Полтавської області на підставі Державного акта на право постійного користування землею, а також надана для ведення фермерського господарства в оренду земельна ділянка розміром 89,11 гектарів ріллі на ім'я ОСОБА_10 згідно наказу Головного управління Держземагентства у Полтавській області від 15.10.2013 №ПЛ/5323686400:00:001/0000013 (а.с. 72).

22.09.2017 позивачі звернулися до ГУ Держгеокадастру у Полтавській області із заявами про надання дозволів на розробку проектів землеустрою щодо відведення їм земельних ділянок у власність із земель державної власності, що передані в постійне користування СФГ "Колос" у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства (орієнтовний розмір - 3,00 га), розташованого на території Зарізької сільської ради для ведення фермерського господарства (а.с. 37, 40, 43, 46, 49, 52, 55).

До заяви позивачі додали копії власних паспортів, ідентифікаційних номерів, викопіювань з кадастрової карти (плану) місця розташування земельної ділянки, копію рішення загальних зборів СФГ "Колос" щодо розпаювання земельної ділянки між членами, копію державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, копію статуту СФГ "Колос" та копію свідоцтва з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо підприємства.

Члени СФГ "Колос" ОСОБА_10 та ОСОБА_11 не подавали заяви про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, оскільки раніше набули права на земельну частку (пай).

Листами відповідача від 19.10.2017 за №14267/6-17, №14281/6-17, №14282/6-17, №14275/6-17, №14269/6-17, №14274/6-17, №14273/6-17 з аналогічним змістом позивачам відмовлено у наданні таких дозволів з посиланням на те, що перелік земельних ділянок, які можуть бути передані в межах норм безоплатної приватизації на території області, насамперед учасникам антитерористичної операції визначені на офіційному веб-сайті Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області. Також вказано, що підставою для відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою відповідно до частини сьомої статті 118 ЗК України є, крім іншого, невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а відповідно до постанови КМУ від 07.06.2017 №413 "Деякі питання удосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" передбачено, що у разі добровільної відмови юридичної або фізичної особи від земельної ділянки (у тому числі земельної частки (паю), яка перебуває у власності або користуванні такої особи, передавати таку земельну ділянку в користування за результатами земельних торгів, не допускаючи передачі таких земельних ділянок у приватну власність (а.с. 36, 39, 42, 45, 48, 51, 54).

Не погодившись із правомірністю таких відмов суб'єкта владних повноважень, позивачі звернулися до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку оскаржуваному рішенню, суд виходить із такого.

Відповідно до ч. ч. 6, 7 ст. 118 ЗК України, громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Таким чином, Земельний кодекс України визначає вичерпний перелік підстав для відмови особі в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою, при цьому зобов'язує орган державної влади або орган місцевого самоврядування у випадках ухвалення рішення про відмову в наданні такого дозволу належним чином мотивувати причини цієї відмови.

З аналізу листів-відповідей відповідача, однією з підстав для відмови вказано на перелік земельних ділянок, які можуть бути передані в межах норм безоплатної приватизації на території області, насамперед учасникам антитерористичної операції. Ця інформація міститься на веб-сайті ГУ Держгеокадастру у Полтавській області: http//poltavska.land.gov.ua.

Тобто, фактично відповідач визнає можливість отримати земельну ділянку у власність лише з переліку вільних земельних ділянок.

Однак, позивачі у своїх заявах прохали надати їм земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні СФГ "Колос" у розмірі земельної частки (паю), посилаючись на таке право, надане їм Законом України "Про фермерське господарство" та Земельним кодексом України.

Як зазначено у статті 32 ЗК України, членам фермерських господарств передаються безоплатно у приватну власність надані їм у користування земельні ділянки у розмірі земельної частки (паю) члена сільськогосподарського підприємства, розташованого на території відповідної ради.

Вказана стаття регулює відносини лише щодо приватизації земельних ділянок членами фермерських господарств, і лише тих земельних ділянок, що були раніше надані цим особам в користування.

Слід наголосити на тому, що це не виключає можливості отримання у приватну власність для ведення фермерського господарства земельної ділянки особою, що не має земельної ділянки у користуванні. Така можливість випливає насамперед із положень ст. 118 та ст. 121 ЗК України, які передбачають право кожного громадянина на отримання земельних ділянок для ведення фермерського господарства.

Відтак, звернення позивачів із заявою про надання дозволу на розробку проектів землеустрою на відведення земельних ділянок, які надані раніше в постійне користування СФГ "Колос" суд вважає правомірними.

Інша підстава для відмови зводиться до посилання на обмеження, встановлені постановою КМУ від 07.06.2017 №413 "Деякі питання удосконалення управління у сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними".

Суд вважає за необхідне зазначити, що затверджена вказаною постановою "Стратегія удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними" - це алгоритм дій уряду в майбутньому у цій сфері, а тому вона не містить правових норм для врегулювання цих відносин. До того ж в тексті самої постанови прямо зазначено, що "для реалізації Стратегії необхідно розробити проекти нормативно-правових актів".

Суд погоджується з твердженнями представника відповідача, що Кабінет Міністрів України на основі та на виконання Конституції і законів України, актів Президента України, постанов Верховної Ради України, прийнятих відповідно до Конституції та законів України, видає обов'язкові для виконання акти - постанови і розпорядження, разом з тим, зазначає, що постанова від 07.06.2017 №413 не є нормативно-правовим актом, що врегульовує порядок надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо надання земельних ділянок у власність та не прийнята відповідно до певного закону чи на виконання такого закону, яким регулюються вимоги щодо обмеження розташування земельних ділянок, а лише затверджує стратегію (план діяльності на певний період) удосконалення механізму управління в сфері використання та охорони земель сільськогосподарського призначення державної власності та розпорядження ними.

Крім того, відповідно до вимог статті 6 ЗК України виключно до повноважень Верховної Ради України віднесено регулювання земельних відносин шляхом прийняття законів.

Таким чином вимоги позивачів суд визнає обгрутованими.

Вирішуючи питання про обрання способу захисту порушених прав, суд виходить з наступного.

Відповідно до норм чинного законодавства повноваження відповідача щодо вирішення клопотання про надання дозволу на розробку проекту землеустрою є дискреційним повноваженням та виключною компетенцією уповноваженого органу.

ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, як суб'єкт владних повноважень, повинен діяти виключно на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, а його дискреційні повноваження обмежені вимогами цих законів.

Під час вирішення питання щодо надання дозволу на розробку проекту землеустрою відповідач може прийняти рішення про надання дозволу або обґрунтовану відмову у наданні такого дозволу.

Враховуючи ту обставину, що клопотання позивача не вирішувалося по суті уповноваженим органом, адміністративний суд не може його підміняти та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань по суті, які законодавством віднесені до компетенції іншого органу державної влади.

За таких обставин позов у частині вимог щодо зобов'язання відповідача видати дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення у власність земельної ділянки задоволенню не підлягає.

Відтак, позовні вимоги ОСОБА_3, ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9 підлягають частковому задоволенню.

Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, 04208), ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, 04208), ОСОБА_5 (АДРЕСА_2, 02002), ОСОБА_6 (АДРЕСА_3), ОСОБА_7 (АДРЕСА_3), ОСОБА_8 (АДРЕСА_4), ОСОБА_9 (АДРЕСА_4) до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (вул. Уютна, 23, м. Полтава, 36039) про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.10.2017 №14267/6-17 щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_3.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_3 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.10.2017 №14281/6-17 щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_4.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_4 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.10.2017 №14282/6-17 щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_5.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_5 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.10.2017 №14275/6-17 щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_6.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_6 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.10.2017 №14269/6-17 щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_7.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_7 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.10.2017 №14274/6-17 щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_8.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_8 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 19.10.2017 №14273/6-17 щодо відмови у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою ОСОБА_9.

Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання ОСОБА_9 про надання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 3,00 га для ведення фермерського господарства на території Зарізької сільської ради Оржицького району Полтавської області.

В решті позову відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_3 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) частину судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 640,00 грн (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39767930).

Стягнути на користь ОСОБА_4 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2) частину судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 640,00 грн (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39767930).

Стягнути на користь ОСОБА_5 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3) частину судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 640,00 грн (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39767930). Стягнути на користь ОСОБА_6 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_4) частину судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 640,00 грн (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39767930).

Стягнути на користь ОСОБА_7 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_5) частину судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 640,00 грн (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39767930).

Стягнути на користь ОСОБА_8 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_6) частину судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 640,00 грн (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39767930).

Стягнути на користь ОСОБА_9 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_7) частину судових витрат зі сплати судового збору в розмірі 640,00 грн (шістсот сорок гривень) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (код ЄДРПОУ 39767930).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Харківського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення з урахуванням положень п.п. 15.5 п. 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст рішення складений 22.01.2018.

Суддя Є.Б. Супрун