
Справа № 750/13240/17
Провадження № 2-а/750/265/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 січня 2018 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова у складі головуючого судді Рахманкулової І.П., розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії по ліквідації Управління міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 14.12.2017 звернувся до суду з позовом до Ліквідаційної комісії по ліквідації Управління міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якому просить зобов'язати Ліквідаційну комісію УМВС України в Чернігівській області виготовити та направити в Головне управління ПФУ в Чернігівській області нову довідку про грошове забезпечення, з урахуванням складових відповідно до чинного законодавства станом на 1 січня 2016 року, а саме: посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби відповідно до постанови КМУ №988 від 11 листопада 2015, та надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавки за оперативно - розшукову діяльність в розмірі 50%, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15%), премії в розмірі 96,66% та встановити судовий контроль за виконанням судового рішення. Також позивач просить зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області виплатити йому нараховану Ліквідаційною комісією УМВС України в Чернігівській області суму грошового забезпечення.
Позовні вимоги обґрунтовував тим, що в Законі України «Про внесення змін до деяких Законів України щодо забезпечення гарантії соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ та їх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015 року зазначено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації та гарантії, передбачені цим законом для колишніх поліцейських, членів їх сімей, інших осіб, а тому на його думку він має право на перерахунок пенсії із включенням до посадового окладу прирівняного до посадового окладу поліцейського відповідної посади надбавок за міліцейською посадою.
Ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 26.12.2017 відкрите спрощене провадження без повідомлення учасників справи відповідно до ст. 263 КАС України.
Відповідачі подали відзиви на позов, в якому просять відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог, посилаючись на їх необґрунтованість.
Судом встановлено такі факти та відповідні їм правовідносини.
У жовтні 2017 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії Управління міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області із заявою про виготовлення та надання до Головного управління ПФУ в Чернігівській області нової довідки для перерахунку пенсії, включивши всі види грошового забезпечення, а саме, з врахуванням: посадового окладу, окладу за спеціальним званням, надбавки за стаж служби відповідно до постанови КМУ №988 від 11 листопада 2015, та надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавки за оперативно - розшукову діяльність в розмірі 50%, надбавки за роботу в умовах режимних обмежень (15%), премії в розмірі 96,66%.
16.10.2017 УМВС України в Чернігівській області надіслало ОСОБА_1 листа за №30/Т-332/12, в якому повідомило, що додаткові види грошового забезпечення та премії, скасовані чи такі, що не виплачувалися на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідним посадами, для перерахунку пенсії не враховуються (а.с. 23).
Відповідно до статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановленні конкретні розміри грошового забезпечення поліцейських.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» визначений постановою Кабінету Міністрів від 13.02.2008 № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45).
У відповідності до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.
Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).
Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 (далі - довідка) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
Згідно пункту 4 Порядку № 45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону.
Як зазначає відповідач, в лютому 2017 року МВС України повідомило Пенсійний фонду України про підстави перерахунку пенсій, в свою чергу Пенсійний фонд повідомив свої головні управління в Автономній Республіці Крим, областях, м. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, а останні надіслали до УМВС України в Чернігівській області відповідні списки осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.
В квітні 2017 року з Головного управління Пенсійного фонду України до УМВС України в Чернігівській області надійшли списки пенсіонерів міліції для оформлення довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Як вже зазначалося вище, ліквідаційною комісією УМВС України в Чернігівській області у відповідності до вимог Порядку № 45 було підготовлено довідку № 101/01249, № НОМЕР_1 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (а.с.28)
Водночас, згідно із частиною сьомою пункту 5 Порядку додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), для перерахунку пенсії не враховуються; згідно з частиною п'ятою пункту 5 Порядку інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія виплачуються в середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію.
Таким чином, виходячи із обставин справи, станом на 01.01.2016 року надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50%, надбавка за оперативно - розшукову діяльність в розмірі 50%, надбавка за роботу в умовах режимних обмежень (15%) та премія в розмірі 96,66% не виплачувалися, а тому виходячи з вищевикладеного, відповідач правомірно не включив їх до складу грошового забезпечення, з якого підлягає здійсненню перерахунок розміру пенсії позивача дані виплати.
Одночасно слід зауважити, що згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» (згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23 грудня 2015 року N 900-VIII статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є хоч і безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції із збереженням всіх гарантій пенсійного забезпечення передбаченими Законом від 23 грудня 2015 року N 900-VIII, однак, оскільки особливості такого перерахунку врегульовано спеціальними правовими нормами, твердження позивача про врахування до його грошового забезпечення з якого обраховано пенсія, надбавок, які він отримував будучи на службі в міліції разом із надбавками поліцейського є помилковим.
На підставі вищевикладеного, суд приходить висновку, що, пред'явлений позов не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 9, 241-246, 255, 263, 295 КАС України, суд,-
в и р і ш и в :
У задоволенні позову ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії по ліквідації Управління міністерства внутрішніх справ України в Чернігівській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про зобов'язання вчинити певні дії, відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя І.П. Рахманкулова