
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2018 року ЛуцькСправа № 803/1934/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Димарчук Т.М.,
при секретарі судового засідання Литвиненко І.П.,
за участю прокурора Климюк Н.В.,
представника позивача Бірука В.Я.,
представника відповідача Семенюк Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Першого заступника керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури, що діє в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті до товариства з обмеженою відповідальністю "Лекс Трейд про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Перший заступник керівника Володимир-Волинської місцевої прокуратури, що діє в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті звернувся з позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Лекс Трейд» (далі - ТзОВ «Лекс Трейд», відповідач), в якому просить стягнути з відповідача плату за проїзд автомобільними дорогами великовагового транспортного засобу у сумі 19 805,88 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки у Волинській області 20 червня 2017 року під час проведення габаритно-вагового контролю встановлено факт перевезення автомобілем марки MAN модель TGX 18.440, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, напівпричіп марки Bodex модель Kis 3 WA, державний реєстраційний номер НОМЕР_2, які належать на праві власності ТзОВ «Лекс Трейд», вантажу із перевищенням осьових навантажень, визначених Правилами дорожнього руху України, без оформлення дозволу, виданого Державтоінспекцією, який дає право на рух автодорогами України або документа про внесення плати за проїзд великовагових транспортних засобів. Актом про перевищення транспортним засобом нормативно правових параметрів №0040053 від 20 червня 2017 року зафіксовано порушення вимог статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт". На підставі акту управлінням Укртрансбезпеки у Волинській області складено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування №3 від 20 червня 2017 року та нараховано відповідачу плату за проїзд у розмірі 679,68 євро.
Відповідно до п.31-1 Порядку, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 року №879, перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртранспезпеки, проте, відповідач дані кошти в добровільному порядку не сплатив, з огляду на що прокурор просить стягнути з відповідача вказані кошти в примусовому порядку.
Прокурор та представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримали з підстав зазначених у позовній заяві та просили їх задовольнити.
В судовому засіданні представник відповідача позов не визнала та просила відмовити у його задоволенні, оскільки вважає, що прокурор не мав достатніх правових підстав для звернення до суду з даним адміністративним позовом.
Заслухавши пояснення прокурора, представників позивача та відповідача, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.
Судом встановлено, що 20 червня 2017 року на підставі наказу Державної служби України з безпеки на транспорті від 15.06.2017 року №588, направлення від 16.06.2017 №027142 та відповідно до графіку проведення рейдових перевірок територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті з 19.06.2017 року по 25.06.2017 року державними інспекторами Управління Укртрансбезпеки у Волинській області проводилась комплексна рейдова перевірка дотримання законодавства під час надання послуг з перевезення пасажирів та вантажів автомобільним транспортом (а.с.10-11).
20 червня 2017 року на автомобільному шляху національного значення 126 км. автодороги Н-17 Львів-Радехів-Луцьк посадовими особами управління Укртрансінспекції у Волинській області було зупинено вантажний автомобіль марки MAN модель TGX 18.440, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, напівпричіп марки Bodex модель Kis 3 WA, державний реєстраційний номер НОМЕР_3, які належать на праві власності ТзОВ «Лекс Трейд», та проведено габаритно-ваговий контроль.
Під час перевірки встановлено, що перевізник ТзОВ «Лекс Трейд» із залученням водія ОСОБА_4, здійснював перевезення вантажу (бруківка червона) за маршрутом "м.Рава-Руська Жовківського р-ну, Львівської обл. - м. Луцьк Волинської обл.", та проїхав відстань 177 км.
За результатами зважування даного транспортного засобу встановлено, що перевезення вантажу здійснюється з перевищенням габаритних та вагових обмежень навантаження: (нормативно допустиме - 11,0/11,0/22,0, фактичне - 6,4/10,1/25,35) та загальної маси транспортного засобу (нормативно допустиме - 40 т, фактичне - 41,85 т), чим порушено вимоги статті 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", а саме: відсутній дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними органами, у разі перевезення вантажів з перевищенням вагових обмежень.
За результатами габаритно-вагового контролю складено довідку від 20.06.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, акт від 20.06.2017 року АС №0040718 про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та акт від 20.06.2017 №АС0040053 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, на підставі якого проведено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування. (а.с.14-16).
Згідно розрахунку плати за проїзд №3 від 20 червня 2017 року відповідачу нараховано плату за проїзд в сумі 679,68 євро., що в гривневому еквіваленті відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку, складає 19 805,88 грн. (а.с.18).
Як встановлено судом, визначена контролюючим органом плата за проїзд автомобільними дорогами великовагового транспортного засобу у сумі 19 805,88 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачена.
17 липня 2017 року Управлінням Укртрансбезпеки у Волинській області за результатами проведеної перевірки винесено припис щодо усунення порушення законодавства про автомобільний транспорт, яким запропоновано вжити заходів до усунення виявлених порушень негайно з моменту отримання припису, але не пізніше 31.07.2017 року (а.с.20).
Крім того, постановою управління Укртранспезпеки у Волинській області про застосування адміністративно-господарського штрафу № 008037 від 17.07.2017 року постановлено стягнути з ТзОВ «Лекс Трейд» адміністративно-господарський штраф у розмірі 1700,00 грн. (а.с.19).
Дану постанову та припис направлено на адресу відповідача 21.07.2017 року, та отримано його представником 26.07.2017 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення (а.с.22).
Відповідачем в судовому порядку оскаржено постанову управління Укртрансбезпеки у Волинській області про застосування адміністративно-господарського штрафу № 008037 від 17.07.2017 року та розрахунок плати за проїзд №3 від 20 червня 2017 року. Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12.09.2017 року у справі №803/960/17, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.12.2017 року, у задоволенні позову відмовлено.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Відповідно до вимог статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спірні правовідносини врегульовані Законом України "Про дорожній рух" від 30.06.1993 №3353-XII (далі - Закон №3353-XII), Законом України "Про автомобільні дороги" від 08.09.2005 №2862-IV (далі - Закон №2862-IV), Законом України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 №2344-III (далі - Закон №2344-III), Єдиними правилами ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 №198 (далі - Постанова №198), Правилами проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 №30 (далі - Правила №30), Правилами дорожнього руху, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 (далі - Правила №1306), Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 №1567 (далі - Порядок №1567).
Частиною другою статті 29 Закону України №3353-XII передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до статті 6 Закону України №2862-IV центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює, зокрема, державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Згідно з пунктом 3 Порядку №1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Укртрансінспекція, її територіальні органи - управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" від 26.06.2015 №592 правонаступником майна, прав та обов'язків територіальних органів Державної інспекції з безпеки на наземному транспорті, що ліквідуються згідно з пунктом 1 цієї постанови, є Державна служба з безпеки на транспорті.
Відповідно до пункту 3 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Так, підпунктом 27 пункту 5 Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №103, визначено завдання служби Укртрансбезпека, зокрема, здійснює нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
Державний контроль на автомобільному транспорті (далі - державний контроль) здійснюється посадовими особами органу державного контролю (далі - посадові особи) у форменому одязі, які мають відповідне службове посвідчення, направлення на перевірку, сигнальний диск (жезл) та індивідуальну печатку, шляхом проведення рейдових перевірок (перевірок на дорозі) (пункт 4 Порядку №1567).
При цьому, за приписами пункту 13 Порядку №1567 графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується наказом Укртрансінспекції або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.
Згідно із пунктом 14 зазначеного Порядку №1567 рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
Пунктом 15 Порядку №1567 передбачено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) (далі - Європейська угода); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду - відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.
Аналіз наведених законодавчих положень дає підстави вважати, що управлінню Укртрансбезпеки у Волинській області надано право здійснювати державний контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства щодо габаритно-вагових стандартів транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Відповідно до вимог статті 33 Закону №2862-IV рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За приписами частини четвертої статті 48 Закону №2344-III у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Водночас, пунктом 16 Постанови №198 визначено, що перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначається окремими актами законодавства.
Згідно з вимогами пункту 3 Правил №30 транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху.
Як встановлено пунктом 22.5 Правил №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
При цьому, відповідно до вимог пункту 4 Правил №30 рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (далі - дозвіл), виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів. Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу здійснюється відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" через центри надання адміністративних послуг. Дозвіл оформлюється уповноваженим підрозділом Національної поліції на підставі погоджувальних документів з власниками вулично-дорожньої мережі, залізничних переїздів, мостового господарства, служб міського електротранспорту, електромереж, електрифікації, електрозв'язку, в яких визначаються умови і режим проїзду зазначених транспортних засобів. Допускається перевищення вагових параметрів порівняно з визначеними у пункті 22.5 Правил дорожнього руху на 2 відсотки (величина похибки) без оформлення відповідного дозволу та внесення плати за проїзд.
Із вищенаведеного слідує, що дозвіл та плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу є обов'язковими, які надають право на рух великовагового транспортного засобу.
Як вбачається з акту від 20.06.2017 року №АС0040053 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів (а.с.15), вантажний автомобіль марки MAN модель TGX 18.440, державний реєстраційний номер НОМЕР_1, напівпричіп марки Bodex модель Kis 3 WA, державний реєстраційний номер НОМЕР_3, які належить на праві власності ТзОВ «Лекс Трейд», при наданні послуг перевезення вантажу (бруківка червона) за маршрутом "м.Рава-Руська Жовківського р-ну, Львівської обл. - м. Луцьк Волинської обл.", мав перевищення навантаження: (нормативно допустиме - 11,0/11,0/22,0, фактичне - 6,4/10,1/25,35) та загальної маси транспортного засобу (нормативно допустиме - 40 т, фактичне - 41,85 т). Перевезення товару відбувалося без оформлення відповідного дозволу, який дає право на рух автодорогами України, а тому відповідач порушив вимоги статті 48 Закону №2344-ІІІ.
Відтак, під час здійснення органом укртрансбезпеки габаритно-вагового контролю транспортного засобу відповідача було встановлено перевищення нормативно допустимого осьового навантаження транспортного засобу, рух якого не дозволяється без отримання спеціального дозволу.
Крім того, згідно з пунктом 1 Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України 14.10.1997 №363, товарно-транспортна накладна - єдиний для всіх учасників транспортного процесу юридичний документ, що призначений для списання товарно-матеріальних цінностей, обліку на шляху їх переміщення, оприбуткування, складського, оперативного та бухгалтерського обліку, а також для розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.
При цьому, Додатком 7 до зазначених Правил затверджена форма товарно-транспортної накладної, в якій обов'язковою для заповнення графою визначено автомобільного перевізника.
З акту від 20.06.2017 року №АС0040053 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, слідує, що автомобільним перевізником ТзОВ «Лекс Трейд» здійснено перевезення вантажу за маршрутом "м. Рава-Руська Жовківського р-ну, Львівської обл. - м. Луцьк Волинської обл.", на відстань 177 км.(а.с.15).
В розрахунку плати за проїзд №3 від 20 червня 2017 року в графах "маршрут" та "пройдена відстань" також зазначено м.Рава-Руська - Луцьк та 177 км відповідно. Вказаний розрахунок отримав водій ОСОБА_4 під підпис без зауважень.
Таким чином, відповідальність за порушення вимог законодавства у сфері автомобільного транспорту під час перевезення вантажів несе перевізник, зокрема, ТзОВ «Лекс Трейд».
Механізм здійснення габаритно-вагового контролю великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що використовуються на автомобільних дорогах загального користування, визначений Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 №879 (далі - Порядок №879).
Згідно з вимогами підпункту 4 пункту 2 Порядку №879 габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
За приписами пункту 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Відповідно до вимог пункту 30 Порядку №879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
При цьому згідно з пунктом 31-1 Порядку №879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10 - 40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
З матеріалів справи вбачається, що на підставі довідки від 20.06.2017 року про результати здійснення габаритно-вагового контролю та акту від 20.06.2017 року №АС0040053 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів проведено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування в сумі 679,68 євро, що в гривневому еквіваленті відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку складає 19 805,88 грн.(а.с.18).
Суд не бере до уваги пояснення представника відповідача про те, що прокурор не мав достатньо правових підстав для звернення з адміністративним позовом, оскільки прокурор при зверненні до Волинського окружного адміністративного суду дотримався вимог статті 23 Закону України «Про прокуратуру» та статті 54 КАС України, які регулюють представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді.
Також суд вважає за необхідне вказати, що відповідачем в судовому порядку оскаржено постанову управління Укртрансбезпеки у Волинській області про застосування адміністративно-господарського штрафу № 008037 від 17.07.2017 року та розрахунок плати за проїзд №3 від 20 червня 2017 року, однак, постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12.09.2017 року у справі №803/960/17, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 14.12.2017 року, у задоволенні позову відмовлено, тобто вказаним судовим рішенням встановлено законність винесення постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 008037 від 17.07.2017 року та розрахунок плати за проїзд №3 від 20 червня 2017 року.
Частиною 4 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Таким чином, оскільки визначена управлінням Укртрансбезпеки у Волинській області плата за проїзд визнана Постановою Волинського окружного адміністративного суду від 12.09.2017 року у справі №803/960/17 правомірною та не сплачена перевізником-власником транспортного засобу у встановлені чинним законодавством строки, тому вказана плата підлягає стягненню з відповідача в примусовому порядку.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про підставність та обґрунтованість позовних вимог про стягнення з ТзОВ «Лекс Трейд» 19 805,88 грн., з огляду на що адміністративний позов слід задовольнити повністю.
Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про автомобільний транспорт", суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "Лекс Трейд (43005, місто Луцьк, вул. Шопена, буд. 22А, код ЄДРПОУ 37707250) на користь Державного бюджету України (отримувач: Управління казначейства у Луцькому районі, 22160100, р/р 31313309700208 в ГУ ДКСУ у Волинській області, МФО 803014, код ЄДРПОУ 38009654) плату за проїзд автомобільними дорогами великовагового транспортного засобу у сумі 19 805,88 грн. (дев'ятнадцять тисяч вісімсот п'ять гривень 88 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Головуючий-суддя Т.М. Димарчук
Повний текст судового рішення складений 22.01.2018 року.