Ухвала суду № 71717519, 19.01.2018, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
19.01.2018
Номер справи
804/6494/17
Номер документу
71717519
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

19 січня 2018 р.справа № 804/6494/17

Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Уханенко С.А. перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційної скарги Головного управління Держгеокадастру України у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2017 року у справі №804/6494/17 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру України у Дніпропетровській області, треті особи: ОСОБА_2, ОСОБА_3, відділ у Царичанському районі Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії ,-

в с т а н о в и в:

Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2017 року адміністративний позов задоволено частково.

07 грудня 2018 року Головне управління Держгеокадастру України у Дніпропетровській області, не погодившись з рішенням суду, звернулося до суду з апеляційною скаргою у цій справі.

Вказана апеляційна скарга подана без додержання вимог, встановлених ст.187 КАС України (в редакції чинній на момент подання апеляційної скарги).

Згідно з частиною третьою статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VII) провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.

Проте, скаржником документа про сплату судового збору не надано.

Водночас, в апеляційній скарзі скаржником заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору.

При цьому, клопотання про відстрочення сплати судового збору обґрунтоване тим, що Головне управління Держгеокадастру України у Дніпропетровській області є бюджетною установою, що фінансується за рахунок коштів Державного бюджету України, розрахунково-касове обслуговування якої відповідно до Бюджетного кодексу України здійснюється Державною казначейською службою України та лише в межах бюджетних асигнувань.

Розглянувши заявлене клопотання зазначаю наступне.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір".

Відповідно до статті 2 Закону України "Про судовий збір" платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Статтею 3 Закону України "Про судовий збір" визначено об'єкти справляння судового збору. Зокрема, судовий збір справляється: за подання до суду позовної заяви; за подання до суду апеляційної і касаційної скарг на судові рішення.

Таким чином, сплата судового збору є однією з умов при зверненні до суду з позовною заявою, апеляційною чи касаційною скаргою на судові рішення й вимога щодо сплати судового збору не суперечить закону.

Відповідно до ч.1 ст.133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Відповідно до статті 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Разом з тим, доказів неспроможності сплатити судовий збір під час подання апеляційної скарги скаржником не надано. Крім того, справу було зареєстровано судом апеляційної інстанції 17 січня 2018 року та 18 січня 2018 року передано судді-доповідачу Уханенку С.А. Станом на час вирішення питання про відкриття провадження, 19 січня 2018 року, документів щодо сплати судового збору скаржником не надано, при цьому апеляційну скаргу було подано ще 07.12.2017 року.

Також, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити, що відсутність коштів не є підставою звільнення від сплати судового збору.

Крім того, суд апеляційної інстанції вважає за необхідне вказати, що виконання судового рішення в частині сплати судового збору також буде залежати виключно від бюджетних асигнувань, тому підстави для відстрочення сплати судового збору відсутні.

Відповідно до Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент подання апеляційної скарги), за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, ставка судового збору складає 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.

Згідно матеріалів справи, вимогами адміністративного позову є визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, що свідчить про подання фізичною особою позову з вимогою немайнового характеру.

Відповідно до частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір", ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою складає 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Станом на 01.01.2017 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб складав 1 600 грн.

Таким чином, розмір судового збору, який підлягав сплаті при заявлені позовних вимог складав 640 грн., (0,4 х 1 600 грн.), а відтак, заявнику апеляційної скарги слід сплатити 704 грн.704 грн. (640 грн. х 110%).

Платiжнi реквiзити для перерахування судового збору:

Отримувач коштів: УДКСУ у Шевченківському районі м.Дніпра

Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274

Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпра

Код банку отримувача (МФО): 805012

Рахунок отримувача: 31217206781004

Код класифікації доходів бюджету: 22030101

Призначення платежу:

*;101;_____(код клієнта:

· ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8),

· реєстраційний номер облікової картки платника податків для фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);

Судовий збір, за апеляційною скаргою ______ (ПІБ особи чи назва установи, організації, яка подає апеляційну скаргу), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.

Крім того, відповідно до ч.6 ст.187 КАС України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Проте заявником апеляційної скарги копії апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, не надані.

Також, як вбачається з матеріалів апеляційної скарги, остання подана та підписана особою, яка діє на підставі довіреності. В свою чергу, вказана довіреність підписана виконуючим обов'язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області проте документів в підтвердження повноважень на це матеріали апеляційної скарги не містять.

Відповідно до ч. 2 ст. 298 КАС України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VII) до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, згідно з якими апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії даної ухвали.

З огляду на вищевикладене, суд дає можливість у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали усунути вказані недоліки апеляційної скарги, а саме надати суду оригінал документу про сплату судового збору, копії апеляційної скарги (три примірники) та документ на підтвердження повноважень виконуючого обов'язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Дніпропетровській області Чередник К.О.

Керуючись ст.ст. 169, 298 КАС України, -

у х в а л и в:

Відмовити Головному управлінню Держгеокадастру України у Дніпропетровській області у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.

Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру України у Дніпропетровській області на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 02 листопада 2017 року у справі №804/6494/17 залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання, оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач: С.А. Уханенко