
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=====
УХВАЛА
22 січня 2018 року Справа № 915/1202/16
м. Миколаїв
Кредитори:
1.Державна податкова інспекція у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області (54030, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24/2).
2.Миколаївське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів, 54001, м. Миколаїв, вул. Нікольська, 46, під. 2.
3.Центральне об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Миколаєва Миколаївської області (код ЄДРПОУ 41250753, пр. Богоявленський, 55-Е, м. Миколаїв, 54018).
4. Головне управління ДФС у Миколаївській області (вул. Лягіна, 6, м. Миколаїв, 54001).
Банкрут: Товариство з обмеженою відповідальністю “Науково-виробниче підприємство Кристал – сервіс +” (код ЄДРПОУ 32390750, АДРЕСА_1, 54029).
Ліквідатор: арбітражний керуючий ОСОБА_1 (АДРЕСА_2, Україна, 54017).
Суддя Ржепецький В.О.,
(без повідомлення учасників провадження у справі)
СУТЬ СПОРУ: про банкрутство,
встановив:
16.01.2018 Головним управлінням ДФС у Миколаївській області подано до господарського суду клопотання про заміну сторони у справі – ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області на правонаступника – Головне управління ДФС у Миколаївській області.
Дослідивши матеріали клопотання, судом встановлено наступне.
Ухвалою суду від 12.12.2016, за заявою ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області №2361/9/14-03-10-009 від 10.11.2016, порушено провадження у справі №915/1202/16 про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробниче підприємство “Кристал – сервіс +”, визнано грошові вимоги Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області в сумі 764686,54 грн., з урахуванням ухвали суду від 27.02.2017 про виправлення описки, введено процедуру розпорядження майном боржника.
Ухвалою суду від 27.02.2017 затверджено реєстр вимог кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробниче підприємство “Кристал – сервіс +” в ліквідаційній процедурі на загальну суму 793184,33 грн., в тому числі: вимоги Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області по відшкодуванню витрат по сплаті судового збору в сумі 13780,00 грн. – І черга, 479357,34 грн. – ІІІ черга., 285329,20 грн. - VІ-а черга.
Статтею 21 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено що, у разі вибуття чи заміни кредитора у справі про банкрутство господарський суд за заявою правонаступника або іншої особи, яка бере участь у справі, здійснює заміну такої сторони на будь-якій стадії провадження у справі її правонаступником. Усі дії, вчинені у справі про банкрутство до вступу у справу правонаступника, обов’язкові для нього так само, як вони були обов’язкові для особи, яку правонаступник замінив.
Відповідно до ст. 52 ГПК України, у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення діяльності суб'єкта господарювання шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу. Усі дії, вчинені в судовому процесі до вступу у справу правонаступника, обов'язкові для нього так само, як вони були обов'язкові для особи, яку правонаступник замінив. Про заміну або про відмову в заміні учасника справи його правонаступником суд постановляє ухвалу.
Клопотанням (вх.№608/18 від 16.01.2018) Головне управління ДФС у Миколаївській області просить суд замінити сторону у справі – ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області на правонаступника – Головне управління ДФС у Миколаївській області.
Клопотання обґрунтовано посиланням на норми ст. ст. 191, 193, 41 Податкового кодексу України (далі – ПК України).
Так, Законом України від 21.12.2016 №1797-VІІІ “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” доповнено Податковий кодекс України статтею 193 та викладено в новій редакції пп. 191.1.1 п. 191.1 ст. 191, якими визначено перелік функцій державних податкових інспекцій, а функцію контрольно-перевірочної роботи закріплено виключно за контролюючими органами обласного та центрального рівнів.
Відповідно до пп. 191.1.1 п. 191.1 ст. 191 ПК України, контролюючі органи виконують такі функції, крім особливостей, передбачених для державних податкових інспекцій статтею 193 цього Кодексу, зокрема: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.
Підпунктом 191.1.34 ПК України встановлено, що контролюючі органи забезпечують визначення в установлених цим Кодексом, іншими законами України випадках сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Відповідно до ст. 193 ПК України, державні податкові інспекції: здійснюють сервісне обслуговування платників податків; здійснюють реєстрацію та ведення обліку платників податків та платників єдиного внеску, об'єктів оподаткування та об'єктів, пов'язаних з оподаткуванням; формують та ведуть Державний реєстр фізичних осіб - платників податків, Єдиний банк даних про платників податків - юридичних осіб, реєстри, ведення яких покладено законодавством на контролюючі органи; виконують інші функції сервісного обслуговування платників податків, визначені законом.
Наказом ДФС України від 27.03.2017 №202 затверджено у новій редакції положення про податкові територіальні органи ДФС, зокрема, Положення про Головне управління ДФС у Миколаївській області та Положення про Державну податкову інспекцію у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області.
Відповідно до п.3 Положення про Державну податкову інспекцію у Центральному районі м. Миколаєва Головного управління ДФС у Миколаївській області, основними завданнями ДПІ є: здійснення сервісного обслуговування платників податків, виконання інших функцій сервісного обслуговування платників податків, визначених законом, забезпечення реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства у межах повноважень, передбачених законом.
Відповідно до п.п. 2, 19 п.4 Положення про Головне управління ДФС у Миколаївській області, ГУ ДФС відповідно до покладених на нього завдань: здійснює адміністрування податків і зборів та інших платежів, єдиного внеску в порядку, встановленому законом, забезпечує контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою їх нарахування та сплати до бюджету і відповідних позабюджетних фондів; звертається до суду у випадках, передбачених законодавством.
Статтею 86 ГПК України встановлено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об’єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв’язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Отже, в установлених ПК України, іншими законами України випадках визначення сум податкових та грошових зобов'язань платників податків, застосування і своєчасне стягнення сум передбачених законом штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) за порушення податкового, валютного та іншого законодавства та звернення до суду у випадках, передбачених законодавством, покладено на органи ДФС обласного та центрального рівня.
Таким чином, дослідивши надані суду докази, оцінивши їх у відповідності з вимогами ст. 86 ГПК України, проаналізувавши вищенаведені факти та обставини у відповідності з наведеними нормами чинного законодавства, які регулюють здійснення процесуального правонаступництва, суд дійшов висновку про задоволення клопотання Головного управління ДФС у Миколаївській області, здійснення заміни кредитора у справі – ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39554010) на правонаступника – Головне управління ДФС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39394277).
Керуючись ст. ст. 21, 40 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 52, 86, 234 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд –
УХВАЛИВ:
1. Клопотання Головного управління ДФС у Миколаївській області (вх.№608/18 від 16.01.2018) про заміну кредитора його правонаступником – задовольнити.
2. Замінити кредитора у справі №915/1202/16 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю “Науково-виробниче підприємство Кристал – сервіс +” - ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39554010) на його правонаступника - Головне управління ДФС у Миколаївській області (код ЄДРПОУ 39394277).
3. Ухвалу направити кредиторам, банкруту, ліквідатору.
Відповідно до ст. 235 ГПК України, ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом чи Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Ухвали, постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Відповідно до ч. 1 ст. 256, ч. 1 ст. 257 ГПК України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до положень ч. 17.5 ст. 1 Перехідних Положень ГПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди.
Суддя В.О.Ржепецький