
Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
РІШЕННЯ
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Харків
22 січня 2018 р. № 820/6654/17
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Тітова О.М., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1,63304 , код НОМЕР_1 ) звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області (вул. Жон Мироносиць, буд. 5,м. Харків,61002 , код ЄДРПОУ 08592313 ), Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (61000, м. Харків, пл.Свободи, 5, Держпром, 3 під., 2 пов.) в якому просить суд:
- визнати протиправними дії Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області щодо складання довідки 100/26370 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_1 та не включення в її зміст надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 50% та премії у розмірі 31,52%;
- зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області виготовити та забезпечити подання (подати) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_1 за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
- Посадовий оклад - 2700,00 грн.
- Оклад за спеціальним званням (капітан поліції") - 1800,00 грн.
- Надбавка за вислугу років - 2025,00 грн.
- Надбавка за особливо важливі завдання - 50% - 3262,50 грн.
- Премія - 31.52% - 3085,02 грн.
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_1 за період з 01.01.2016 року з урахуванням довідки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області з перерахованим розміром грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_1 із врахуванням Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року та Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 нарахувавши і виплативши різницю недоплаченої пенсії за весь період в наступних розмірах:
- Посадовий оклад - 2700,00 грн.
- Оклад за спеціальним званням (капітан поліції) - 1800,00 грн.
- Надбавка за вислугу років - 2025,00 грн.
- Надбавка за особливо важливі завдання - 50% - 3262,50 грн.
- Премія - 31.52% - 3085,02 грн.
- встановити судовий контроль.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що його думку, відповідачі діяли всупереч встановленому законом порядку, необґрунтовано, упереджено, без з'ясування необхідних обставин, що мали значення, чим порушено права та законні інтереси позивача.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 20.12.2017 року було прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене провадження у справі.
На виконання ухвали відповідачем 1 було надано відзив у строк встановлений судом, в якому просив суд відмовити у задоволені позову.
Відповідачем 2 на виконання ухвали було надано відзив у строк встановлений судом, в якому просив суд відмовити у задоволені позову, у зв'язку з тим що перерахунок та виплата перерахованої пенсії буде забезпечено відповідачем після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Відповідно до ч. 2 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що справи, визначені частиною першою цієї статті, суд розглядає у строк не більше тридцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 звільнений за вислугою років з посади начальника штаба ОРДПС ДАІ УМВС України в Харківській області.
Головним управлінням Національної поліції в Харківській області 03.10.2017 року позивачу надана відповідь на його звернення, в якій серед іншого зазначено, що ліквідаційною комісією ГУМВС України в Харківській області від 19.06.2017 року за вих. № 112/119-29-2/01-2017 на виконання рішення КМ України від 11.11.2015 року № 988 про грошове забезпечення станом на 01.01.2016 року для перерахунку пенсії направлена довідка № 100/26370 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області.
Згідно зі змістом довідки № 100/26370 зазначено:
- посадовий оклад у сумі 2700,00 грн.;
- оклад за спеціальне звання капітан поліції у сумі 1800,00 грн.;
- надбавка за вислугу років 45% у сумі 2025,00 грн.
- премія 0,56 % у сумі 36,54 грн..
Позивач вважаючи такі дії ліквідаційної комісії ГУМВС України в Харківській області неправомірними направив лист та 13.10.2017 року отримав лист № 652 про відмову у встановлені надбавки за оперативно-розшукову діяльність, яка встановлена за посадою позивача як начальника штаба ОРДПС ДАІУМВС України в Харківській області на момент звільнення.
Відмовляючи у врахуванні зазначеної надбавки відповідач посилається на відсутність документу в якому б містилась інформація, щодо наявності ОРДПС ДАІ УМВС України в Харківській області в складі УДАІ ГУМВСУ в Харківській області та наявності посади начальника штаба ОРДПС ДАІ УМВСУ в Харківській області станом на 01.01.2008 року та 01.04.2012 року, і права на встановлення надбавки за оперативно- розшукову діяльність за відповідною посадою.
У зв'язку з цим позивач звернувся до суду за захистом свого порушеного права.
Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" № 580-VIII від 2 липня 2015 р. № 580-VIII (далі Закон № 580-VIII), пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до частини 16 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 pоку №2262-XII (далі - Закон №2262-XII, в редакції зі змінами, внесеними Законом № 580-VIII), у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку".
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закон №2262-XII після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 р. затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Проаналізувавши вищезазначені правові норми, суд вважає, що позивач, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45 встановлений порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45).
Порядком №45 визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п'ятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.
Перерахунок пенсій здійснюється з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції України, з першого числа місяця, наступного за місяцем, у якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії, тобто з 01 січня 2016 року.
Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України здійснюється на підставі довідок про грошове забезпечення, виданих ліквідаційними комісіями ГУМВС (УМВС) в областях та м. Києві.
Відповідно до ст. 43 Закону пенсії особам офіцерського складу прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за ці Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військові (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищені та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Відповідно до п. 5 Порядку для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установленої Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мви, почесне звання "заслужений" чи "народний", службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах "С", у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром "Байконур", якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби, надбавка за особливо важливі завдання, премія мають бути включені до довідки про складові грошового забезпечення.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що відповідач повинен виготовити нову довідки про розмір грошового забезпечення, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення.
З урахуванням зазначеного, наявності права позивача на перерахунок пенсії, суд зазначає , що відповідач повинен виготовити відповідну довідку для перерахунку із зазначенням додаткових видів грошового забезпечення : надбавка за виконання особливо важливих завдань, премія.
Щодо позовних вимог до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області, суд зазначає наступне.
Стаття 13 Конвенції вимагає, щоб норми національного правового засобу стосувалися сутності "небезпідставної заяви" за Конвенцією та надавали відповідне відшкодування. Зміст зобов'язань за статтею 13 також залежить від характеру скарги заявника за Конвенцією. Тим не менше, засіб захисту, що вимагається згаданою статтею повинен бути "ефективним" як у законі, так і на практиці, зокрема, у тому сенсі, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява № 38722/02)).
Отже, "ефективний засіб правого захисту" у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату; винесення рішень, які не призводять безпосередньо до змін в обсязі прав та забезпечення їх примусової реалізації, не відповідає розглядуваній міжнародній нормі.
Суд зазначає, що спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
До того ж, виключність повноважень, з огляду на положення статей 55, 124 Конституції та статті 2 КАС України, жодним чином не впливає на можливість оскарження відповідних рішень, дій чи бездіяльності у порядку адміністративного судочинства.
Суд зазначає, що такий спосіб захисту, як зобов'язання відповідача прийняти конкретне рішення, як і будь-які інші способи захисту, застосовується лише за наявності необхідних підстав, з урахуванням фактичних обставин справи.
Відповідно до практики Європейського суду з прав людини право особи на суд передбачає можливість отримати не лише формальний захист (визнання і підтвердження порушених прав), але й фактичний захист (тобто дійсне й ефективне поновлення порушених прав).
Отже, аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що кожному гарантується право на оскарження в суді будь-яких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, при цьому, адміністративний суд, з урахуванням фактичних обставин, зобов'язаний здійснити ефективне поновлення порушених прав, а не лише констатувати факт наявності неправомірних дій. Для цього адміністративний суд наділений повноваженнями, зокрема, щодо зобов'язання відповідача вчинити певні дії, або ж прийняти рішення.
У випадку невиконання обов'язку відповідачем, за наявності визначених законом умов, у суду виникають підстави для ефективного захисту порушеного права позивача шляхом, зокрема, зобов'язання відповідача вчинити певні дії, спрямовані на відновлення порушеного права, або шляхом зобов'язання прийняти рішення.
Як зазначав у своїх рішеннях (від 16 вересня 2015 року у справі № 21-1465а15, від 02 лютого 2016 року у справі № 804/14800/14) Верховний Суд України, спосіб відновлення порушеного права має бути ефективним та таким, який виключає подальші протиправні рішення, дії чи бездіяльність суб'єкта владних повноважень, а у випадку невиконання, або неналежного виконання рішення не виникала б необхідність повторного звернення до суду, а здійснювалося примусове виконання рішення.
Враховуючи вищевикладене, суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі, оскільки вони обґрунтовані та законні, а дії відповідачів вчинені не відповідно до наданих йому повноважень.
Згідно ст.382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, має право зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Вказане свідчить, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється з метою реалізації завдань адміністративного судочинства. Такий контроль здійснюється судом шляхом зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, розгляду поданого звіту на виконання постанови суду апеляційної інстанцій, а в разі неподання такого звіту - встановленням нового строку для подання звіту та накладенням штрафу.
Тобто, зі змісту наведеної норми вбачається, що зобов'язання надати звіт про виконання судового рішення, є правом суду.
Дана позиція узгоджується з правовою позицією Вищого адміністративного суду України, що викладена в листі від 09.01.2013 року за № 28/12/13-13.
Механізм ефективного судового захисту обумовлює у необхідних випадках застосування процедури примусового виконання рішень суду.
Конституційний Суд України у Рішенні від 30 січня 2003 року № 3-рп/2003 у справі про розгляд судом окремих постанов слідчого та прокурора зауважив, що «правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах» (абзац десятий пункту 9 мотивувальної частини).
У Рішенні від 30 червня 2009 року № 16-рп/2009 Конституційний Суд України зазначив, що метою судового контролю є своєчасне забезпечення захисту та охорони прав і свобод людини і громадянина, та наголосив, що виконання всіма суб'єктами правовідносин приписів, викладених у рішеннях суду, які набрали законної сили, утверджує авторитет держави як правової (абзац перший підпункту 3.2 пункту 3, абзац другий пункту 4 мотивувальної частини).
За ст. 1 додаткового протоколу № 1 до Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений своєї власності інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом і загальними принципами міжнародного права.
Європейський суд з прав людини у рішенні від 07.05.2002р. у справі "Бурдов проти Росії" визначив, що у контексті статті 6 Конвенції виконання судового рішення, прийнятого будь-яким судом, має розглядатися як складова "судового розгляду".
Європейський суд з прав людини у рішенні від 06.09.1978р. у справі "Класс та інші проти Німеччини"зазначив, що "із принципу верховенства права випливає, зокрема, що втручання органів виконавчої влади у права людини має підлягати ефективному нагляду, який, як правило, повинна забезпечувати судова влада. Щонайменше це має бути судовий нагляд, який найкращим чином забезпечує гарантії незалежності, безсторонності та належної правової процедури".
Відповідно до ч.1 ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії).
Відповідно до частини першої статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Отже, розглянувши подані сторонами документи і матеріали, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.257,258,262, 246, 255,295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області щодо складання довідки 100/26370 про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_1 та не включення в її зміст надбавки за особливо важливі завдання у розмірі 50% та премії у розмірі 31,52%.
Зобов'язати Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційну комісію управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області виготовити та забезпечити подання (подати) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області довідки про грошове забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_1 за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 Про затвердження порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах:
- Посадовий оклад - 2700,00 грн.
- Оклад за спеціальним званням (капітан поліції") - 1800,00 грн.
- Надбавка за вислугу років - 2025,00 грн.
- Надбавка за особливо важливі завдання - 50% - 3262,50 грн.
- Премія - 31.52% - 3085,02 грн.
Зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_1 за період з 01.01.2016 року з урахуванням довідки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області в особі Ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області з перерахованим розміром грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 ІПН НОМЕР_1 із врахуванням Постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року та Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 нарахувавши і виплативши різницю недоплаченої пенсії за весь період в наступних розмірах:
- Посадовий оклад - 2700,00 грн.
- Оклад за спеціальним званням (капітан поліції) - 1800,00 грн.
- Надбавка за вислугу років - 2025,00 грн.
- Надбавка за особливо важливі завдання - 50% - 3262,50 грн.
- Премія - 31.52% - 3085,02 грн.
Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області подати у пятнадцятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення суду не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження: на рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.М. Тітов