
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2018 року м. ПолтаваСправа № 816/2363/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Єресько Л.О.,
за участю:
секретаря судового засідання - Голубенко В.В.,
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Солодкого О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання протиправною бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
19 грудня 2017 року ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (надалі - відповідач або ГУ ПФУ в Полтавській області), де просить:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо не проведення виплати ОСОБА_1, різниці недоотриманих пенсій з 01.01.2016;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області здійснити виплату ОСОБА_1, 30.01.2017 різниці недоотриманих пенсій з 01.01.2016 на загальну суму 34 075,20 грн;
- визначити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Полтавській області десятиденний строк виконання судового рішення з моменту набрання ним законної сили;
- встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначав, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх представників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку його пенсії, як колишнього представника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції". Вказував, що відповідач листом від 11.12.2017 № 937/Б-03 фактично відмовив у перерахунку його пенсії на підставі наданої довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області з посиланням на здійснення перерахунку пенсії після виділення коштів з Державного бюджету, хоча норми чинного законодавства не пов'язують перерахунок пенсії з виділенням додаткових коштів з Державного бюджету України.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 22.12.2017 відкрито провадження у справі № 816/2363/17 та постановлено розглядати справу за правилами спрощеного провадження з викликом учасників справи.
10.01.2018 представник відповідача подав відзив на адміністративний позов, в якому просив відмовити в його задоволенні. Посилався на те, що позивач пропустив строк на звернення до суду, оскільки ОСОБА_1 щомісячно отримував пенсію, а тому знав про її розмір, але просить здійснити перерахунок з 01.01.2016, тобто поза межами шестимісячного строку звернення до суду. Крім того, відповідач посилається на ту обставину, що не порушував прав позивача, оскільки із заявою встановленого зразка про проведення перерахунку позивач не звертався. Рішення про відмову в проведенні перерахунку не приймалось, а відповідь позивачу надана згідно Закону України "Про звернення громадян".
Одночасно вказував, що перерахунок та виплата пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться за рахунок коштів, які додатково виділяються з Державного бюджету України. Пенсійним фондом України сформовано та направлено до Міністерства соціальної політики України потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій вищевказаній категорії пенсіонерів. Також звертав увагу суду на передчасність позовних вимог щодо виплати ОСОБА_1 пенсії в заявленому розмірі, оскільки перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки від 28.04.2017 № 4/2564 не проводився.
Відзив подано в строк, встановлений ухвалою від 22.12.2017, та відповідає вимогам статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України.
Заслухавши пояснення сторін, оцінивши повідомлені сторонами обставини, дослідивши докази по справі, суд приходить до таких висновків.
ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ з 27.07.1994, на даний час є пенсіонером органів внутрішніх справ України та є інвалідом ІІ групи, отримує пенсію по інвалідності з 07.11.2015 відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 № 2262-ХІІ (надалі - Закон № 2262), статтею 10 якого обов'язок нарахування та виплату пенсії даній категорії пенсіонерів покладено на органи Пенсійного фонду України. Пенсію отримує через Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, де і перебуває його пенсійна справа.
Відповідно до п. "б" ч. 1 ст. 21 Закону № 2262 пенсії по інвалідності військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, інвалідам ІІ групи призначаються у розмірі 60% відповідних сум грошового забезпечення.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23.12.2015 № 900-VIII статтю 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що набрав чинності 29.12.2015, після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, урегульовано Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1.
Пунктом 24 цього Порядку передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5).
Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45, згідно з приписами якого на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.
Як визначено в пункті 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", на підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.
На виконання вищезазначеного Міністерством внутрішніх справ України листом від 22.03.2017 № 4019/02/22-2017 (а.с. 31), отриманий та зареєстрований в Пенсійному фонді України 28.03.2017 за № 1167/5, повідомлено про направлення до ПФУ в установленому порядку повідомлення про підстави перерахунку пенсій особам, що отримують пенсію у відповідності до Закону № 2262, з 01 січня 2016 року.
Одночасно цим же листом МВС України повідомив ПФУ про те, що 15.03.2017 за № 348/30216 у Міністерстві юстиції України зареєстровано наказ МВС від 17.02.2017 № 138 "Про затвердження Переліку посад осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", що прирівнюються посадам поліцейських".
У цьому ж листі МВС України роз'яснено ПФУ, що повноваження з видачі довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, звільненим зі служби, залишається за ліквідаційними комісіями ГУ МВС (УМВС) в областях та м. Києві, а також запропоновано надати уповноваженим особам списки осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ (міліції), пенсії яких підлягають перерахунку.
Пенсійним фондом України листом від 28.03.2917 № 9493/02-23 (а.с. 30) доручено начальникам головних управлінь ПФУ в областях та м. Києві підготувати на надати ліквідаційним комісіям списки осіб, які мають право на перерахунок пенсії. Водночас інформовано, що ПФУ сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій, та направлено до Міністерства соціальної політики. Перерахунок та виплату нарахованих пенсій доручено забезпечити після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.
Зазначений лист зареєстровано у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області 29.03.2017 за № 2260/15/1 /а.с. 30/.
За змістом відповіді ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 02.10.2017 № 1515, наданої на запит позивача, даною комісією до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у порядку, визначеному постановою КМУ від 11.11.2007 № 45, 04.05.2017 направлено довідку від 28.04.2017 № 4/2564 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за списками, наданими ПФУ, видана ОСОБА_1
До вказаної довідки включено:
- посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених постановою КМУ від 11.11.2015 № 988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції";
- інші щомісячні надбавки, доплати, підвищення та щомісячна премія у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії (грудень 2015 року) за відповідними посадами (обраховані МВС та доведені до ліквідаційних комісій управлінь МВС в областях листом МВС України від 20.04.2017 № 5551/05/22-2017) (а.с. 17).
Згідно довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії за списками, наданими ПФУ, від 28.04.2017 № 4/2564 (а.с. 18, 32), виданої позивачу про те, що відповідно до ч.3 ст. 63 Закону № 2262, постанови КМУ від 11.11.2015 № 998, наказу МВС від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 за посадою старший слідчий відділу СУ УМВС України в Полтавській області становить всього 6 900, 77 грн. (посадовий оклад - 2600 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням підполковник міліції -2200 грн., надбавка за вислугу років (40%) - 1920 грн., премія (2,69%) - 180, 77 грн.).
Дана довідка була отримана відповідачем 05.05.2017 (реєстрац. № 3062/16/1) (а.с. 32), але відповідний перерахунок пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області проведено не було.
30.11.2017 позивач звернувся із заявою на ім'я начальника Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якій просив на підставі довідки ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області від 28.04.2017 № 4/2564, розпочати виплати перерахованої пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських; здійснити виплату різниці недотриманих пенсій з 01.01.2016 на загальну суму 32 655, 40 грн (а.с. 20).
За результатами розгляду вищевказаної заяви листом від 11.12.2017 № 937/Б-03 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Полтавській області надано відповідь позивачу, що до управління надійшла довідка ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області про грошове забезпечення для перерахунку пенсії. Поряд з цим, виплата пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України, в зв'язку із чим Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення виплати перерахованих пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України. Повідомлено, що перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде забезпечено після виділення коштів з Державного бюджету України у встановленому законодавством порядку (а.с. 34).
Не погоджуюсь із такою відповіддю та вважаючи своє право на перерахунок пенсії порушеним, позивач звернувся до суду із даним позовом про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
Вирішуючи даний спір, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
За приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.
Конституційний Суд України зазначив, що Основний Закон України закріплює основоположні засади права громадян на соціальний захист і відносить до законодавчого регулювання механізм реалізації цього права (абзац сьомий пункту 2 мотивувальної частини Рішення від 20 червня 2001 року № 10-рп/2001).
За Конституцією України Кабінет Міністрів України забезпечує виконання Конституції та законів України, в тому числі у сфері соціального захисту.
За частиною 2 статті19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 статті 63 Закону № 2262 встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Нормами частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції Закону 23.12.2015 № 900) передбачено, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
При цьому, за змістом частини 4 цієї ж статті вищевказаного Закону визначено, що перерахунку підлягають усі призначені за цим Законом пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Аналіз наведених положень Закону вказує на єдиний підхід законодавця до визначення видів грошового забезпечення військовослужбовців, які враховуються як при призначенні пенсій (стаття 43), так і при перерахунку раніше призначених пенсій (стаття 63).
Таким чином, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988.
Отже, отримавши 05.05.2017 довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 (за списками, наданими Пенсійним фондом України) від 28.04.2017 № 4/2564, видану ліквідаційною комісією УМВС України у Полтавській області, ГУ ПФУ в Полтавській області були зобов'язані здійснити відповідний перерахунок пенсії позивачу.
Оскільки перерахунок пенсії позивачу на підставі вищевказаної довідки так і не був проведений станом на момент розгляду справи судом, то суд погоджується із доводами позивача, що мала місце протиправна бездіяльність з боку відповідача.
Як видно із змісту відповіді ГУ ПФУ у Полтавській області від 11.12.2017 № 937/Б-03 (а.с. 34) останнім не заперечується право позивача на перерахунок пенсії з 01.01.2016 у зв'язку з вищевикладеними обставинами на підставі наведених норм. Як на єдину підставу для не проведення перерахунку пенсії позивачу відповідач посилається на відсутність надходжень з Державного бюджету України для забезпечення проведення відповідних виплат останньому у зв'язку із таким перерахунком.
В той же час за висновком суду посилання на відсутність фінансування та необхідність виділення додаткових коштів з Державного бюджету України на проведення перерахунку пенсії ОСОБА_1, як привід для не проведення перерахунку та здійснення належних позивачу виплат, є безпідставними, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань.
Європейський суд з прав людини у своїй практиці вказує, що органи державної влади не можуть посилатися на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов'язань (рішення від 07.05.2002 у справі "Бурдов проти Росії", № 59498/00, пар. 35, ECHR 2002-ІІІ), органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у […] виплатах доки відповідні положення [прим. суду - положення Закону] є чинними» (рішення від 02.11.2005 у справі «Кечко проти України», № 63134/00, пар. 23).
Суд не приймає до уваги доводи ГУ ПФУ у Полтавській області щодо пропущення позивачем строку звернення до суду з огляду на таке.
По - перше, в ході судового розгляду відповідачем не заявлялося клопотання про застосування наслідків пропущення позивачем строків звернення до суду, а тому окремо не вирішувалося судом.
По - друге, позивач посилається як на підставу звернення до суду із даним позовом на відповідь ГУ ПФУ у Полтавській області від 11.12.2017 № 937/Б-03 (а.с. 34).
По - третє, період з 01.01.2016 - це період з якого позивач просив здійснити перерахунок його пенсії у відповідності до змін у законодавстві. Як наголошувалося судом вище, право позивача по суті правомірності вимог щодо перерахунку пенсії саме із цього періоду не заперечувалося відповідачем, а ні у відповіді від 11.12.2017 № 937/Б-03, а ні під час судового розгляду.
По-четверте, судом визнається порушеним право позивача на перерахунок пенсії саме із 01.01.2016 бездіяльністю відповідача, яка є триваючою.
Приймаючи до уваги вищенаведене суд вважає за необхідне визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо нездійснення перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 4/2564 від 28.04.2017, виготовленої ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 1 січня 2016 року.
Обираючи спосіб захисту, суд виходить із критерію ефективності для відновлення порушених прав, а тому вважає за необхідне застосувати найбільш ефективний спосіб на думку суду, а саме поряд із визнанням протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області на підставі довідки № 4/2564 від 28.04.2017, виготовленої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 1 січня 2016 року, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 року № 900-VIII, постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та довідки № 4/2564 від 28.04.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, виготовленої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 1 січня 2016 року.
Щодо позовних вимог ОСОБА_1 в частині здійснення йому виплати різниці недоотриманих пенсій з 01.01.2016 на загальну суму 34 075,20 грн. (згідно розрахунку здійсненого позивачем - а.с. 19), суд дійшов висновку, що вони не підлягають задоволенню з огляду на наступне.
За нормами діючого законодавства призначення та перерахунок пенсії особам віднесено до повноважень органів Пенсійного фонду України.
Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову. Органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України (ст. 6 Конституції України).
Приймаючи до уваги, що відповідачем відповідний перерахунок пенсії, за наслідком якого була б визначена конкретна сума, належна позивачу до виплати, не проводився, то суд не може підміняти орган, який повинен нараховувати пенсійні виплати у встановленому законом розмірі та порядку, в даному випадку - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області.
В межах наданих повноважень, суд може здійснити судовий контроль за правильністю проведеного перерахунку пенсії, але тільки після проведення такого перерахунку та у випадку незгоди особи із нарахованим уповноваженим органом розміром цієї пенсії.
За таких обставин, суд погоджується із доводами ГУ ПФУ у Полтавській області щодо передчасності позовних вимог про виплату позивачу різниці недоотриманих пенсій пенсії в заявленому розмірі (34 075,20 грн.), оскільки перерахунок пенсії позивачу на підставі довідки від 28.04.2017 № 4/2564 не проводився. Тому позовні вимоги в цій частині не підлягають задоволенню.
Клопотання позивача про встановлення судового контролю в порядку ст. 382 КАС України суд вважає обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню, та з метою відновлення порушених прав позивача вважає за необхідне встановити судовий контроль за виконанням судового рішення в адміністративній справі № 816/2363/17 та зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області у місячний строк з дня набрання рішенням суду законної сили подати до Полтавського окружного адміністративного суду звіт про його виконання.
За викладених обставин, позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають частковому задоволенню.
Підстави для розподілу судових витрат - відсутні.
Керуючись статтями 241-245 Кодексу адміністративного судочинства України,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 36004, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) до Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області (вул. Соборності, 66, м. Полтава, Полтавська область, 36014, код ЄДРПОУ 13967927) задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області щодо нездійснення перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки № 4/2564 від 28.04.2017, виготовленої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 1 січня 2016 року.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії відповідно до статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" в редакції Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 року № 900-VIII, постанови Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" та довідки № 4/2564 від 28.04.2017 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, виготовленої Ліквідаційною комісією УМВС України в Полтавській області, починаючи з 1 січня 2016 року.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області подати до суду звіт про виконання даної постанови в місячний термін з дня набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Харківського апеляційного адміністративного суду з урахуванням особливостей подання апеляційних скарг, встановлених пунктом 15.5 частини 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року.
Апеляційна скарга на дане рішення може бути подана протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 15 січня 2018 року.
Суддя Л.О. Єресько