Рішення № 71714123, 22.01.2018, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.01.2018
Номер справи
803/2034/17
Номер документу
71714123
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 січня 2018 року ЛуцькСправа № 803/2034/17

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Ковальчука В.Д.,

розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДФС у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Головне управління ДФС у Волинській області звернулося в суд із позовом про стягнення з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в сумі 10000,00 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що працівниками Головного управління ДФС у Волинській області проведено фактичну перевірку магазину «Соняшник», який розташований за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1. Перевіркою встановлено порушення відповідачем Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", у зв'язку з чим позивачем прийнято рішення від 02 серпня 2017 року №00000362-40 про застосування фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 10000,00 грн. за роздрібну торгівлю горілкою за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на горілку. Оскільки відповідач не сплатила суму штрафу в добровільному порядку у визначений строк, позивач просить стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 10000,00 грн. фінансових санкцій в примусовому порядку.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 03 січня 2018 року було відкрито спрощене позовне провадження в даній адміністративній справі без повідомлення (виклику) учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до вимог пункту 4 частини 1 статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі відповідач отримала 05.01.2017 року, про що свідчить повідомлення про вручення рекомендованого поштового відправлення (а.с.23). Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорила, відзив на позов у встановлений судом строк не подала, в зв'язку з чим суд вважає можливим розглянути та вирішити справу в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження за наявними у справі матеріалами.

Дослідивши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити повністю з таких мотивів та підстав.

Судом встановлено, що працівниками Головного управлінн ДФС у Волинській області 21 червня 2017 року на підставі наказу від 20 червня 2017 року №1510 та направлень на перевірку від 20 червня 2017 року №315, №316, №317 (а.с.12-15) проведено фактичну перевірку господарської одиниці: магазину "Соняшник", що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює господарську діяльність фізична особа-підприємець ОСОБА_1

За результатами фактичної перевірки з питань додержання суб'єктом господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами складено акт №03/115/40-01/НОМЕР_1 від 22 червня 2017 року (а.с.10-11).

В ході перевірки магазину "Соняшник" внаслідок перевірки контрольних стрічок РРО встановлено, зокрема, факт роздрібної торгівлі алкогольними напоями за цінами нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої: продано 28 грудня 2016 року згідно чека №1 одну пляшку горілки "Нове Полісся Вільна Класична Штоф" 0,5 л по ціні 60,00 грн., яка є нижчою за встановлену мінімальну роздрібну ціну на таку горілку. Відповідно до акта перевірки слідує, що горілку "Нове Полісся Вільна Класична Штоф" 0,5 л отримано згідно накладної від 03 листопада 2016 року №МР 00091701 в кількості 2 пляшки, постачальник ТзОВ "ТД "Міжрегіональні ресурси" (а.с.40).

З пояснень відповідача від 21 червня 2017 року слідує, що продаж алкогольних напоїв за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на такі напої відбувся у зв'язку з неправильним кодуванням товару, де було встановлено старий код (а.с.16).

На підставі акта перевірки Головним управлінням ДФС у Волинській області 02 серпня 2017 року винесено рішення про застосування фінансових санкцій №0000362-40, яким до позивача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у розмірі 10000,00 грн. за роздрібну торгівлю горілкою за цінами, нижчими за встановлені мінімальні роздрібні ціни на горілку (а.с.18).

Відповідно до абзацу чотирнадцятого частини другої статті 17 Закону №481/95-ВР у разі оптової або роздрібної торгівлі коньяком, алкогольними напоями, горілкою, лікеро-горілчаними виробами та вином за цінами, нижчими за встановлені мінімальні оптово-відпускні або роздрібні ціни на такі напої до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів - 100 відсотків вартості отриманої партії товару, розрахованої виходячи з мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін, але не менше 10000 гривень.

Відповідно до статті 1 Закону №481/95-ВР мінімальні роздрібні ціни на алкогольні напої - ціни, які визначаються виходячи з мінімальних оптово-відпускних цін на цю продукцію та торговельної надбавки.

Частиною десятою статті 18 зазначеного Закону встановлено, що право встановлювати мінімальні оптово-відпускні та роздрібні ціни на алкогольні напої надано Кабінету Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2008 року "Про встановлення розміру мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв" №957 (далі - постанова №957) установлено розмір мінімальних оптово-відпускних і роздрібних цін на окремі види алкогольних напоїв згідно з додатком.

Згідно з Додатком до вказаної постанови (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни під час реалізації (продажу) горілки та лікеро-горілчаних виробів, інших зброджених напоїв, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями, коньяку (бренді) три зірочки, коньяку (бренді) чотири зірочки, коньяку (бренді) п'ять зірочок, бренді ординарного, горілки виноградної та інших спиртових дистилятів і спиртних напоїв різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об'ємом (у відсотках) і місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.

Мінімальна роздрібна ціна за 1 літр 100-відсоткового спирту становить 348,9 грн. (Додаток до постанови №957), отже, мінімальна роздрібна ціна однієї пляшки горілки 0,5 л, міцністю 40% об. спирту на час виникнення спірних правовідносин становила 69,78 грн.

Як встановлено судом та слідує з матеріалів адміністративної справи, під час перевірки позивача було встановлено факт продажу однієї пляшки горілки "Нове Полісся Вільна Класична Штоф", 0,5 л, 40% об. спирту по ціні 60,00 грн., тоді як мінімальна роздрібна ціна на таку горілку має становити 69,78 грн.

Враховуючи те, що вартість отриманої відповідачем партії товару (2 пляшки горілки "Нове Полісся Вільна Класична Штоф" 0,5 л), виходячи із мінімальних роздрібних цін становить 139,56 грн., що менше 10000,00 грн., тому розмір санкції за таке правопорушення становить 10000,00 грн., а відтак рішенням №00000362-40 про застосування фінансових санкцій від 02 серпня 2017 року до відповідача застосовано фінансові санкції у розмірі 10000,00 грн.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 рішення №00000362-40 про застосування фінансових санкцій від 02 серпня 2017 року оскаржила у судовому порядку до Волинського окружного адміністративного суду (справа №803/1148/17), який постановою від 20 жовтня 2017 року відмовив відповідачу в задоволені позову (а.с.25-27). Зазначена постанова набрала законної сили 07.11.2017 року, про що свідчить довідка суду про набрання рішенням законної сили (а.с.28).

Відповідно до частин четвертої статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.

Відповідно до пункту 6 Порядку застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" №481/95-ВР від 19 грудня 1995 року, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року №790 рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (ДФС та її територіальні органи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством. Пунктами 10, 11 цього ж Порядку передбачено, що у разі невиконання суб'єктом господарювання рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду. Суми фінансових санкцій, стягнені відповідно до цього Порядку, зараховуються до бюджету згідно із законодавством.

Оскільки рішення про застосування фінансових санкцій від 02 серпня 2017 року №00000362-40 прийняте з дотриманням вимог чинного законодавства України та у встановленому порядку не скасоване, відповідач не надала суду доказів сплати в добровільному порядку фінансових санкцій в сумі 10000,00 грн., відзиву проти позову не подала, тому суд дійшов висновку, що позовні вимоги законні, обґрунтовані, підтверджені належними доказами та підлягають до задоволення в повному обсязі.

Керуючись статтями 243, 245, 246, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в дохід місцевого бюджету Шацької селищної ради (банк Головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області, МФО 803014, н/р 31414561700462, одержувач коштів: УК у Шацькому районі (отг. смт. Шацьк), 21081500, ідентифікаційний код одержувача 37682912, код виду сплати 135) заборгованість по фінансових санкціях у розмірі 10000,00 грн. (десять тисяч гривень 00 коп.).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" цього Кодексу. Апеляційна скарга може бути подана до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення суду.

Позивач Головне управління ДФС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4, ідентифікаційний код 39400859).

Відповідач фізична особа-підприємець ОСОБА_1 (АДРЕСА_2 ідентифікаційний номер НОМЕР_1).

Суддя В.Д. Ковальчук