Постанова № 71710175, 09.01.2018, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
09.01.2018
Номер справи
234/16425/17
Номер документу
71710175
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 234/16425/17

Провадження № 3/234/32/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2018 року місто Краматорськ

Суддя Краматорського міського суду Донецької області Марченко Л.М., при секретарі Овчаровій Ю.Д., за участю прокурора Старікова П.О., особи, щодо якої складено протокол ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли з управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка народилася у м.Вуглегірськ, Донецька область, громадянки України, ІПН НОМЕР_1, яка має повну вищу освіту, яка працює головним спеціалістом Управління державної реєстрації відділу взаємодії державної реєстраторів та підвищення кваліфікації державних реєстраторів Головного територіального управління юстиції в Донецькій області, зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,

якій роз’яснено зміст ст.268 КУпАП,

за ст.172-6 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -

В С Т А Н О В И В :

Встановлено, що згідно розпорядження Краматорського міського голови № 337-к від 30.06.2016 ОСОБА_1 було призначено на посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців Управління реєстраційних повноважень Краматорської міської ради та ведення реєстру територіальної громади з присвоєнням 13 рангу VI категорії посадової особи місцевого самоврядування. Відповідно наказу начальника управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради № 48-к від 07.11.2016 ОСОБА_1 було переведено за її згодою, на посаду державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень вищевказаного управління

Відповідно до п.п.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ОСОБА_1 є суб’єктом на якого поширюється дія вказаного Закону як посадову особу місцевого самоврядування, та є відповідальною за вчинення корупційних правопорушень.

Згідно ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно п.2 Розділу XIII Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.

Так, згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом – НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Зокрема, до першого етапу – з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

До другого етапу – з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

На підставі розпорядження міського голови м. Краматорськ № 617-к від 09.10.2017 «Про звільнення з посади державного реєстратора відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради з 10.10.2017 у зв’язку з виходом основного працівника відповідно до ст. ст. 38, 179 КзпП України» ОСОБА_1 було звільнено з вищевказаної посади.

Відповідно до інформації розміщеної в Єдиному державному реєстрі декларацій – офіційному сайті Національного агентства з питань запобігання корупції (https:\\public.nazk.gov.ua\search), державний реєстратор відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію як особа, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями без поважних причин, а саме: 26.10.2017 року о 12 год. 52 хв.

Відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до ч. 1 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» за вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи, зазначені в частині першій статті 3 цього Закону, притягаються, у тому числі, до адміністративної відповідальності.

Таким чином, державний реєстратор відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Управління реєстраційних повноважень та ведення реєстру територіальної громади Краматорської міської ради ОСОБА_1 несвоєчасно подала декларацію як особа, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2017 рік, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями без поважних причин, що є вчиненням правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Вказаними діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

У суді ОСОБА_1 просила провести дане судове засідання у відсутності її представника –адвоката ОСОБА_2, викладені в протоколі обставини визнала повністю та показала, що 10.10.2017 року вона дізналася про своє звільнення з посади, їй надали розпорядження про звільнення та трудову крижку, однак вона з цим не погодилася та звернулася до Краматорського міського суду Донецької області з адміністративним позовом про оскарження звільнення, на даний час рішення по справі не прийнято. Фактично електрону декларацію вона подала 26.10.2017 року, коли їй стало відомо, що після звільнення вищезазначену декларації вона повинна подати в десятиденний строк, вважала, що її треба подавати до 01.04.2018 року. Крім того, 14.10.2017 року був заблокований ключ до електронно-цифрового підпису та тільки 25.10.2017 року вона зробила новий ключ до електронно цифрового підпису, як громадянин України. При оформленні на іншу роботу їй стало відомо про необхідність подання електронної декларації при звільненні, однак вона вже пропустила 10 строк.

Обставини правопорушення підтверджуються протоколом про адміністративне правопорушення, копією особової картки №25 ОСОБА_1, довідкою про результати перевірки, передбаченої Законом України «Про очищення влади», витягом з розпоряджень Краматорського міського голови, матеріалами перевірки, копіями декларацій ОСОБА_1 за 2015 рік, наказом про стажування ОСОБА_1, звітом про виконання плану стажування ОСОБА_1, скриншот за результатами пошуку Е-декларацій поданих ОСОБА_1, Е-декларація за 01.01.2017 року по 10.10.2017 року, письмові пояснення ОСОБА_1

Таким чином, в діях ОСОБА_3 вбачається склад правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП.

При накладенні стягнення відповідно до ст.33 ч.2 КУпАП суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі наведеного, правопорушнику слід призначити адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Керуючись ст.172-6 ч.1 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 визнати винною у скоєнні правопорушення, передбаченого ст.172-6 ч.1 КУпАП, та піддати її штрафу на користь держави в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн. (вісімсот пятдесят грн. 00 коп.).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України, (вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795) за наступними реквізитами: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783;банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві;код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106.) судовий збір в розмірі 352,40 грн. (триста п’ятдесят дві гривень 40 коп.).

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених ч.5 ст.7 та ч.1 ст.287 КУпАП. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Суддя ОСОБА_4