
Справа №: 486/1490/17 Провадження №2-а/486/7/2018
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 січня 2018 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області
у складі: головуючого – судді Савіна О.І.,
при секретарі – Коршак О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Южноукраїнськ справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області про визнання бездіяльності ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області протиправною та зобов’язання надати нову довідку,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області з адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області про визнання бездіяльності ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області протиправною та зобов’язання надати нову довідку.
В судове засідання представник відповідача не з’явилася, однак надіслала клопотання про передачу даної справи до Миколаївського окружного адміністративного суду за підсудністю та розглянути клопотання без її участі.
Вивчивши клопотання представника відповідача та матеріали даної справи, з’ясувавши думку позивача стосовно вказаного клопотання, який заперечував проти передачі справи до окружного адміністративного суду, прийшов до висновку, що вказана позовна заява не підсудна Южноукраїнському міському суду Миколаївської області як адміністративному суду на підставі наступного.
Позивач звернувся до суду 11.12.2017 р., провадження у справі відкрито 14.12.2017 р., тобто на час дії КАС України в редакції 2005 року, а 15.12.2017 р. набрав чинності КАС України в редакції 2017 року.
Відповідно до п. 10 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України в редакції 2017 року, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 19 КАС України в редакції 2017 року, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
За ст. 20 КАС України в редакції 2017 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Відповідно до ч. 2 ст. 20 КАС України в редакції 2017 року, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
З аналізу вказаної норми вбачається, що вищевказана позовна заява підсудна окружному адміністративному суду.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України в редакції 2017 року, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Оскільки ст. 29 КАС України в редакції 2017 року, не передбачено можливості передачі адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого відповідно до предметної юрисдикції, то суд вважає можливим відповідно до ст. 7 КАС України застосувати до правовідносин аналогію п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 звернувся до Южноукраїнського міського суду Миколаївської області з позовом, предметна юрисдикція якого віднесена Миколаївському окружному адміністративному суду, справу слід передати до Миколаївського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст. 19, 20,29,171,248,256, 294, 295 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання представника відповідача про передачу справи до Миколаївського окружного адміністративного суду за підсудністю, задовольнити.
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Миколаївській області про визнання бездіяльності ліквідаційної комісії УМВС України в Миколаївській області протиправною та зобов’язання надати нову довідку, передати на розгляд до Миколаївського окружного адміністративного суду (54001, м. Миколаїв, вул. Декабристів, буд. 41/10).
Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі даної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя Южноукраїнського міського суду ОСОБА_2