
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
16 січня 2018 р.справа № 804/62/16
Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Чабаненко С.В. перевіривши відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2017 року у справі №804/62/16 за позовом ОСОБА_1 до Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Голови державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України ОСОБА_2, заступника голови Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України ОСОБА_3 про встановлення повноважень та зобо’язання вчинити певні дії
в с т а н о в и в:
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2017 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.
Позивач, не погодившись з рішенням суду, звернувся до суду з апеляційною скаргою у даній справі, яка згідно відбитку штемпеля суду першої інстанції була подана 26 грудня 2017 року, тобто після набрання 15 грудня 2017 року чинності Кодексом адміністративного судочинства України (далі - КАС України) в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року №2147-VІІІ, а тому повинна відповідати вимогам, встановленим КАС України у наведеній редакції.
Вказана апеляційна скарга подана без додержання вимог, встановлених ст.296 КАС України.
Відповідно до частини 1 статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається у письмовій формі.
Як вбачається з матеріалів справи, апеляційна скарга надійшла на адресу Дніпропетровського окружного адміністративного суду засобами електронної пошти 26.12.2017 року, а тому апелянтом не додержано письмової форми, як того вимагає частина 1 статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України.
В свою чергу інформація, що передається через електронну пошту виходячи з аналізу статті 5 Закону України “Про електронні документи та електронний документообіг” не є письмовим зверненням, а є документом в якому інформація зафіксована у вигляді електронних даних, відповідно наведене не є тотожним.
Також в апеляційній скарзі заявником не повністю зазначено інформацію щодо особи, яка подає апеляційну скаргу, визначену приписами п.3,4 ч.2 ст. 296 КАС України, зокрема не зазначено реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України.
Окрім того, відповідно до п.1, п.2 ч. 5 ст. 296 КАС України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору та копії апеляційної скарги відповідно до кількості учасників справи.
Проте, апелянтом зазначені вимоги не дотримані, оскільки не надано копії апеляційної скарги відповідно до кількості учасників справи.
Також заявником апеляційної скарги не надано документ про сплату судового збору.
Відповідно до ч.2 ст.132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно з підпункту 1 пункту 3 частини 3 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно підпункту 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що при поданні до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору складає 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до частини 3 статті 6 Закону України "Про судовий збір" визначено, що коли в позовній заяві об’єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи, що позивачем заявлено сім вимог немайнового характеру, тому при поданні адміністративного позову сплаті підлягала сума судового збору в розмірі 3858,40 грн. (551,20 * 7 = 3458,40), а, відповідно при поданні апеляційної скарги на рішення суду заявнику, в даному випадку, необхідно сплатити судовий збір в сумі 5187,60 грн. за реквізитами:
Отримувач коштів: УДКСУ у Шевченківському районі м.Дніпра
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37989274
Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м.Дніпра
Код банку отримувача (МФО): 805012
Рахунок отримувача: 31217206781004
Код класифікації доходів бюджету: 22030101
Призначення платежу: *;101;_____(код платника); судовий збір, за апеляційною скаргою ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд.
Разом з тим в апеляційній скарзі заявник просить його звільнити від сплати судового збору.
Відповідно до статті 8 Закону України “Про судовий збір”, яка кореспондується зі статтею 133 Кодексу адміністративного судочинства України, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати враховуючи майновий стан сторони.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Апелянт в обґрунтування клопотання щодо звільнення від сплати судового збору посилається на незадовільний матеріальний стан, проте жодних доказів наведеного не надає. Таким чином підстави для звільнення від сплати судового збору наведені в апеляційній скарзі ОСОБА_1 суд не може визнати поважними, в зв’язку з чим у задоволенні клопотання слід відмовити.
Також, відповідно до пункту 12 частини 1 перехідних положень КАС України, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 13.07.2017 № 2136-VIIІ) апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копію постанови суду від 08 лютого 2017 року отримана позивачем 08 квітня 2017 року (а.с 113, т.2), що підтверджується поштовим повідомленням, наявним в матеріалах справи.
Враховуючи вищезазначені обставини та норми чинного процесуального законодавства, апеляційну скаргу на постанови суду від 08 лютого 2017 року подано з пропуском встановленого ч. 2 ст. 186 КАС України строку, оскільки апеляційна скарга подана тільки 6 грудня 2017 року, а встановлений законом десятиденний строк подання апеляційної скарги на зазначену постанову, який обліковується з дня отримання копії оскаржуваної ухвали, сплинув 18 квітня 2017 року.
Згідно з ч. 2 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, тобто суддя, встановивши, невідповідність поданої скарги вимогам, встановленим статтею 296 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху.
З огляду на вищевикладене, суд дає можливість заявнику апеляційної скарги у десятиденний строк з дня отримання копії ухвали надати апеляційну скаргу оформлену у відповідності до статті 296 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема надати суду:
- апеляційну скаргу в письмовій формі, в якій зазначити інформацію щодо особи, яка подає апеляційну скаргу, визначену приписами п.3,4 ч.2 ст. 296 КАС України, зокрема реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України;
- документ, який підтверджує факт сплати судового збору;
- копії апеляційної скарги відповідно до кількості учасників сторін;
- заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження, в якій зазначити поважні підставі для поновлення строку.
Керуючись ст.ст. 169, 296, 298 КАС України суддя, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08 лютого 2017 року у справі №804/62/16 залишити без руху та надати десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали для усунення вищезазначених недоліків.
Ухвала набирає чинності з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя: С.В. Чабаненко