
Копія
Справа № 397/1650/17
н/п : 2-а/397/5/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.01.2018 року смт. Олександрівка
Олександрівський районний суд Кіровоградської області у складі головуючого судді Мирошниченка Д.В., за участю секретаря судового засідання - Іваненко Н.Л., розглянувши у спрощеному порядку справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фону України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов?язання вчинити дії, -
В С Т А Н ОВ И В:
12.12.2017 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, в якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача по неперерахуванню йому пенсії згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268»;
- зобов?язати відповідача здійснити перерахунок його пенсії та виплату грошової заборгованості, яка виникла у зв?язку з неперерахуванням пенсії з моменту настання права на перерахунок пенсії, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», постанови КМУ № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», починаючи з 1 січня 2016 року без обмеження граничного розміру.
В обгрунтування позову посилався на те, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України та отримує пенсію за вислугу років з 2005 року, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пенсійне посвідчення № 90/8234 від 28.05.2005 року. У серпні 2017 року він довідався про наявність підстав для перерахунку раніше призначеної пенсії особам із числа колишніх працівників міліції, згідно листа за підписом Держсекретаря ОСОБА_3
У вересні 2017 року він звернувся до Голови ліквідаційної комісії ГУМВС України в Кіровоградській області, з питання отримання довідки про розмір грошового забезпечення відносно нього, з повною реальною інформацією, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, для направлення до ОСОБА_2 управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області.
Листом від 22.09.2017 року вих. № 7107/0310 з ОСОБА_2 управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області, за підписом заступника начальника головного управління ОСОБА_4, йому було надано письмову інформацію, що нова довідка про грошове забезпечення № 8234 від 04.05.2017 року на його ім?я надійшла до ОСОБА_2 управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області, та є всі відповідні підстави, а саме: виникла необхідність проведення перерахунку.
Листом від 28.09.2017 року позивачем була направлена заява про перерахунок пенсії в Головне управління пенсійного фонду України з законною вимогою про перерахування його пенсії, але листом № 7741/0310 від 05.10.2017 року за підписом заступника начальника ОСОБА_2 управління пенсійного фонду України в Кіровоградській області ОСОБА_4 йому було відмовлено.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року внесені доповнення в ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». А саме, ст. 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством».
Зазначеною статтею встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій.
Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», визначено постановою Кабінету міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 17 липня 1992 року № 393».
Пунктом 1,2 Порядку передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Кабінет Міністрів України прийняв дві постанови (№ 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 березня 2006 року № 268»), якими встановлені високі розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадові оклади і спеціальні звання. Вони значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.
Згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, який набув чинності, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», відповідач зобов?язаний здійснити перерахунок раніше нарахованої йому пенсії.
Ухвалою судді від 13.12.2017 року відкрито скорочене провадження у справі відповідно до ст. 183-2 КАС України в редакції, що діяла до 15.12.2017 року, і запропоновано відповідачу в десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через канцелярію суду письмові заперечення проти позову та докази, якими ці заперечення обґрунтовуються або заяву про визнання позову.
26.12.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області надало до суду відзив на вказаний адміністративний позов, в якому просив відмовити позивачу у задоволенні позовних вимог. Посилались на те, що вимоги про здійснення перерахунку пенсії з 01.01.2016 року заявлено із порушенням норм статті 122 КАС України. Перерахунок та виплата перерахованої пенсії можливе лише при внесенні змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» та надходженні додаткового фінансування з державного бюджету для виплати пенсій військовим пенсіонерам. Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, про що повідомлено Міністерство соціальної політики, проте станом на 30.11.2017 року до ОСОБА_2 управління не надходили бюджетні кошти для проведення фінансування вказаного перерахунку пенсій чи інформації щодо проведення такого фінансування та виділення коштів з Державного бюджету України. Згідно ст. 8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», виплата пенсій, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного Бюджету України. Стосовно вимоги позивача про здійснення перерахунку пенсії без обмеження граничного розміру зазначив, що відповідно до ч. 7 ст. 43 Закону, тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 грн. Вказана норма є чинною та неконституційною у встановленому законодавством порядку не визнавалась, а відповідно, дані позовні вимоги задоволенню не підлягають, оскільки суперечать ст.43 Закону.
Розгляд справи проведено за правилами спрощеного позовного провадження у відповідності із ст. 263 КАС України, без повідомлення учасників справи, на підставі ухвали судді від 27.12.2017 року.
Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач, майор міліції, є пенсіонером за вислугою років органів внутрішніх справ України з 05.07.2005 року та із вказаної дати перебуває на обліку у відповідача та отримує пенсію, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року № 2262-ХП (а.с. 7).
Згідно довідки, виданої Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області від 04.05.2017 року про грошове забезпечення для нарахування (перерахунок) пенсії, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року, за посадою - першого заступника начальника відділу - начальник кримінальної міліції Новомиргородського РВ УМВС, яку займав позивач на день звільнення зі служби 05.07.2005 року, становить 7842 грн. 12 коп. (а.с. 9).
28.09.2017 року позивач звернувся до відповідача із заявою, в якій, у зв?язку з підвищенням грошового забезпечення особам, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», просив здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії на підставі довідки про грошове забезпечення для нарахування (перерахунку) пенсії, наданої Управлінням Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, у відповідності до ст. 65 Закону України від 09.04.1992 № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (а.с. 11-12).
ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області від 05.10.2017 року позивачу повідомлено, що пенсія виплачується згідно з чинним законодавством; перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с. 10).
Статтею 22 Конституції України закріплені права і свободи, які не є вичерпними. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до ст.ст. 22 та 64 Конституції України, право на пенсійне забезпечення відповідних категорій громадян, встановлене законами України є таким, що не підлягає звуженню та обмеженню.
Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» № 2262-ХІІ від 09.04.1992 року (в редакції чинній на момент призначення позивачу пенсії) положеннями ч. 3 ст. 63 встановлювалось, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв?язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв?язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Аналіз даної норми вказує на визнання державою обов?язку перерахунку пенсій у випадку, збільшення заробітної плати працівників, котрі виконують таку ж саму роботу.
Починаючи з 07.11.2015 року (день набрання чинності Законом України «Про Національну поліцію») не стало такої (діючої) категорії осіб, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», як працівники органів внутрішніх справ (міліція) (залишились лише колишні працівники органів внутрішніх справ).
Однак, владні функції, які виконували працівники міліції, не зникли, а передані до компетенції поліції.
Так, завдання міліції, які визначені приписами статті 2 Закону України «Про міліцію», повністю співпадають із завданнями, котрі покладено на поліцію відповідно до положень статті 2 Закону України «Про Національну поліцію».
Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Національну поліцію» зі змінами, внесеними Законом України від 23.12.2015 року № 900 за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Статтею 102 Закону України «Про Національну поліцію» закріплено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» внесено зміни та підвищено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Отже, починаючи з 07.11.2015 року, поліцейські розпочали виконувати завдання, які до цього часу відносились до сфери діяльності працівників органів внутрішніх справ, а тому є всі підстави вважати, що з набранням чинності Постанови КМУ № 988 виникли і підстави для здійснення перерахунку пенсій працівникам органів внутрішніх справ (міліції).
Аналіз вищенаведених норм дає підстави стверджувати, що перерахунок пенсії позивача повинен проводитись з урахуванням діючого грошового забезпечення поліцейських та наступних змін до нього. Не є спірним питанням, що станом на 01.01.2016 року грошове забезпечення поліцейських є значно більшим від грошового забезпечення, розмір якого враховувався при визначенні пенсії позивачу, а розмір такого грошового забезпечення встановлений постановою Кабінету Міністрів України N 988 від 11 листопада 2015 року.
Відтак, збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке, за своїми складовими, є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача як колишнього працівника міліції на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року N 988.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок).
Згідно пункту 1 Порядку, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв?язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
На підставі зазначеного в пункті 2 Порядку, Міністерство внутрішніх справ України повідомляє у п?ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. У свою чергу, ПФУ повідомляє у п?ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені керівники цих органів своїм рішенням видають довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
Аналогічно і в п. 24 Порядку - подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 pоку № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону уповноважені структурні підрозділи зобов?язані у п?ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв?язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, позовні вимоги позивача в частині визнання бездіяльності відповідача щодо не перерахунку пенсії протиправною та зобов’язання відповідача провести відповідний перерахунок та виплату пенсії з 01.01.2016 року підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У відзиві на позов відповідач посилається на те, що не відмовляється проводити перерахунок пенсії позивачу, оскільки дійсно здійснює призначення та перерахунок пенсії, але не відповідає за фінансування пенсій, зобов?язання по фінансуванню бере на себе держава.
В силу ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов?язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов?язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Європейський суд з прав людини у справах «Кечко проти України», «Ромашов проти України», «Шевченко проти України» зауважив, що реалізація особою права, яке пов?язано з отриманням бюджетних коштів, що базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань, тобто посилання органами державної влади на відсутність коштів, як на причину невиконання своїх зобов'язань, є безпідставними. Європейський Суд з прав людини у своїх рішеннях констатував, що не приймає аргумент Уряду щодо бюджетних асигнувань, оскільки органи державної влади не можуть посилатись на відсутність коштів як на причину невиконання своїх зобов?язань.
Право позивача на перерахунок пенсії є беззаперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов’язань, а бездіяльність відповідача у справі не відповідає вимогам чинного законодавства.
Доводи представника відповідача щодо відсутності у відповідача коштів, тобто асигнувань для здійснення перерахунку та виплати пенсій позивачу, не є підставою для відмови в задоволенні позову.
Також, посилання відповідача на допущення позивачем пропуску строку звернення до суду з цим позовом є необгрунтованим з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України, позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 2 ст. 122 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається з матеріалів справи, своїм листом від 05.10.2017 року відповідач відмовив ОСОБА_1 у перерахунку пенсії. Позивач звернувся до суду 12.12.2017 року, що підтверджується відбитком штампу суду на першій сторінці позовної заяви. Також, позивач в позовній заяві зазначив, що про порушення своїх прав дізнався з листа Держсекретаря ОСОБА_3 в серпні 2017 року.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку про подання позивачем позову в межах процесуальних строків, визначених ч. 2 ст. 122 КАС України
Що стосується вимог позивача про перерахунок пенсії без обмеження граничного розміру слід зазначити наступне.
Згідно приписів ч. 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсії не проведений з вини органів Пенсійного фону України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, перерахунок та виплата провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» N 911-VIII від 24.12.2015 року частину п?яту статті 43 Закону № 2262-ХІІ доповнено реченням такого змісту: «Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень». Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» N 1774-VIII від 06.12.2016 року у частині сьомій статті 43 Закону № 2262-ХІІ слова і цифри «у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року» замінено словами і цифрами «по 31 грудня 2017 року».
Отже, у період з 01.01.2016 року по 31.12.2017 року розмір пенсії позивача обмежено сумою в 10740 гривень.
Тому суд вважає, що зазначені вимоги позивача є передчасними та такими, що не підлягають задоволенню, оскільки перерахунок пенсії позивача на цей час не здійснено та права позивача в частині розміру перерахованої пенсії не порушені, тоді як завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, які були порушені незаконними діями чи бездіяльністю суб?єкта владних повноважень.
Згідно із Законом України «Про судовий збір», відповідач звільнений від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
Тому, відповідно до вимог ч. 5 ст. 139 КАС України, судові витрати компенсуються за рахунок Державного бюджету України.
Керуючись ст. ст. 77, 139, 229, 243-246,263, 295, 371 КАС України,
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фону України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов?язання вчинити дії - задовольнити частково.
Визнати протиправною бездіяльність ОСОБА_2 управління Пенсійного фону України в Кіровоградській області по неперерахуванню ОСОБА_1 пенсії, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268».
Зобов?язати Головне управління Пенсійного фону України в Кіровоградській області здійснити перерахунок пенсії та виплату грошової заборгованості ОСОБА_1, яка виникла у зв?язку з неперерахуванням пенсії з моменту настання права на перерахунок пенсії, згідно з Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей», постанови КМУ № 900 від 23 грудня 2015 року, ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанов Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» і № 947 від 18 листопада 2015 року «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268», починаючи з 1 січня 2016 року.
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Судові витрати у розмірі 640 (шістсот сорок) гривень компенсувати за рахунок Державного бюджету України.
Допустити негайне виконання рішення суду в частині грошової заборгованості, яка виникла у зв?язку з неперерахуванням пенсії у межах суми стягнення за один місяць.
Рішення може бути оскаржене до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з моменту отримання його копії, через Олександрівський районний суд Кіровоградської області.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Позивач: ОСОБА_1, 27300, вул. Партизанська, 54, смт. Олександрівка, Кіровоградської області.
Відповідач: Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, 25009, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а, код ЄДРПОУ 20632802.
Суддя: (підпис)
З оригіналом вірно.
Рішення набуло законної сили «___»____20 __ року та підлягає виконанню.
Оригінал постанови зберігається у справі № 397/1650/17.
Суддя Олександрівського районного суду
Кіровоградської області ОСОБА_5