
Справа № 234/13636/17
Провадження № 2-а/234/19/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 січня 2018 року м. Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області
у складі: головуючого – судді Чернобай А.О.,
при секретарі - Науменко А.Е., Каліберди А.О.,
за участю представників відповідача ОСОБА_1, ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції справу № 234/13636/17 за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, Ліквідаційної комісії ГУМВС в Донецькій області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
До Краматорського міського суду Донецької області 12 вересня 2017 року надійшов адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області та Ліквідаційної комісії ГУМВС в Донецькій області щодо визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії.
Позивач в обґрунтування зазначив, що він є пенсіонером МВС та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до ст.ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» пенсія, призначена особам начальницького та рядового складу органів УМВС України перераховується з урахуванням видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських. Для перерахунку пенсії він отримав у Ліквідаційній комісії ГУМВС в Донецькій області довідку про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, у якій були зазначені: оклад за спеціальним званням; посадовий оклад та надбавка за стаж роботи, премія – 2,73%. Однак, у позивача при призначені пенсії у 2008 році була також нарахована премія, яка у 2008 році становила 311,42 грн., а також була призначена надбавка за виконання особливо важливих завдань у розмірі 484,25 грн. Позивач вважає, що відповідно до п. 2.5 1. Наказу МВС України від 31.12.2007 року № 499 «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» надбавка за особливо важливі завдання у позивача повинна становити у розмірі 77,44% посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугою років, а саме на час призначення пенсії, та премія повинна становити – 49,82%. Вважає видану йому Ліквідаційною комісією довідку без врахування надбавки за особливо важливі завдання та із зменшенням премії незаконною, оскільки ці виплати передбачені постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 року. Просить суд визнати дії Ліквідаційної комісії ГУМВС в Донецькій області щодо надання довідки про грошове забезпечення без надбавки за особливо важливі завдання та зменшенням премії неправомірними. Визнати дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не перерахунку пенсії позивачу неправомірними. Зобов’язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок пенсії з врахуванням : посадового окладу – 2500 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням – 1800 грн.; надбавки за стаж служби 40 % - 1720 грн.; премії – 49,82 %, надбавки за особливо важливі завдання 77,44 % та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, починаючи з 01.01.2016 року.
У судове засідання позивач ОСОБА_3 не з’явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Просив суд розглянути адміністративний позов за його відсутності та позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.
Представник Головного управління МВС України в Донецькій області надав до суду письмові заперечення до позову та в судовому засіданні суду пояснив, що вважає позовні вимоги необгрунтованими, оскільки вони не грунтуються на чинному законодавстві. 10.06.2017 року ліквідаційною комісією ГУМВС України в Донецькій області було підготовлено довідку про перерахунок пенсії ОСОБА_3, яку направлено на адресу ГУПФУ в Донецькій області 23.06.2017 року. Надбавка за виконання особливо важливих завдань передбачена постановою КМУ від 07.11.2007 року № 1294 для осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України, та надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції, передбачена постановою КМУ від 11.11.2015 року № 988, є різними за своєю правовою природою, тому відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» надбавка за виконання особливо важливих завдань не може включатися до грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ України для перерахунку їх пенсій відповідно до постанови КМУ № 988. Розмір премії 2, 73% було визначено позивачу на підставі листа № 4060/03/48-2017 від 19.04.2017 року та № 5551/05/22-2017 від 20.04.2017 року МВС України, якими надано інформацію про середні розміри надбавок та премій, що фактично виплачені у грудні 2015 року. На підставі наведеного вважає позовні вимоги необгрунтованими та просить повністю відмовити в їх задоволенні.
Представник головного управління Пенсійного фонду України згідно наданих письмових заперечень суду пояснив, що на його думку позивач пропустив строк звернення до суду, оскільки його право було порушено 01.01.2016 року, а звернувся з позовом він тільки 12.09.2017 року. Крім того, органи Пенсійного фонду України здійснюють перерахунок та виплату пенсій військовослужбовцям на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами, де особа проходила службу. Таким чином, органи Пенсійного фонду можуть здійснити перерахунок пенсії лише у межах сум, які вказані в довідках, що надані уповноваженим органом та позбавлені такого права за відсутності цих підтверджуючих документів. ОСОБА_3 не звертався до Головного управління ПФУ в Донецькій області із заявою встановленого зразку про перерахунок пенсії, тому вимоги позивача щодо перерахунку є неправомірними та передчасними. Позовні вимоги позивача в частині зобов’язання здійснення головним управлінням перерахунку пенсії за відсутності документів, що підтверджують суми довідок суперечать вимогам чинного законодавства та є необґрунтованими. Крім того, зазначає, що у довідки Головного управління МВС України в Донецькій області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії зазначені лише відомості щодо посадового окладу у розмірі 2 500 грн., окладу за військовим (спеціальним званням) – 1800 грн., надбавка за стаж роботи у розмірі 1720 грн. та премія у розмірі 164, 35 грн., інші відомості відсутні, тому управління позбавлено можливості самостійно визначити ці відомості. Просять відмовити у задоволенні позовних вимог позивача.
Проаналізувавши зібрані в справі докази, вислухавши пояснення сторін, судом встановлено наступне:
Позивач ОСОБА_3 перебуває на обліку в головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області як отримувач пенсії за вислугу років по лінії Міністерства внутрішніх справ відповідно до ст. 12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». (а.с. 35)
Відповідно до наданої головою ліквідаційної комісії ГУМВС України в Донецькій області довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_3 розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року становить: посадовий оклад – 2 500 грн.; підвищення посадового окладу – 0,00; оклад за військовим (спеціальним званням) капітан міліції – 1800 грн.; надбавка за стаж служби (40%) – 1720 грн.; надбавка за специфічні умови проходження служби – 0,00; надбавка за службу в умовах режимних обмежень -0,00; надбавка за шифрувальну роботу – 0,00; надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний» - 0,00; доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук – 0,00; доплата за вчене звання – 0,00; надбавка за спортивні звання – 0,00; премія (2.73%) -164,35 грн.; усього – 6184, 35 грн. (а.с. 6).
Згідно розрахунку пенсії ОСОБА_3 з 21.07.2008 року при обчисленні пенсії останньому враховувалось наступне грошове забезпечення: посадовий оклад – 625 грн.; оклад за військове звання – 120 грн.; процентна надбавка за вислугу років – 223, 50 грн.; надбавка за особливо важливі завдання (50%) – 484, 25 грн.; премія (32,15%) – 311,42 грн.; усього – 1764, 17 грн. (а.с. 7, 97)
ГУПФУ в Донецькій області листом від 11.08.2017 року № 8897/03-1 позивачу надана відповідь, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії надійшла до Головного управління пенсійного фонду України в Донецькій області 07.07.2017 року. Перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено на підставі довідок про грошове забезпечення після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. У випадку незгоди з рішенням органів Пенсійного фонду України, маєте право оскаржити їх дії або бездіяльність у вищому органі або суді. (а.с. 8)
Згідно довідки про доходи пенсіонера ОСОБА_3 розмір пенсії на місяць складає 1458,36 грн. (а.с. 35)
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.
Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв’язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.
Згідно з пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
В п. 15 розділу XI (прикінцеві та перехідні положення) Закону України «Про Національну поліції» передбачено, що за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб. ( Пункт 15 розділу XI доповнено абзацом другим згідно із Законом № 900-VIII від 23.12.2015) Тобто колишні працівники міліції на сьогодні користуються всіма положеннями передбаченими Законом України «Про Національну поліцію».
Відповідно до ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію» Пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб". В розділі VIII Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачений порядок перерахунку пенсій.
Здійснивши правовий аналіз норм матеріального права Верховний Суд України в постанові від 24 квітня 2012 року (справа №21-84а12), за результатами розгляду заяви щодо неоднакового застосування судами касаційної інстанції норм права, прийшов до висновку, що належною підставою для перерахунку пенсій є рішення про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців не тільки Кабінету Міністрів України, але й інших органів (в тому числі і накази Міністра оборони України).
Таким чином, враховуючи те, що п. 12 розділу II «Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», затвердженого наказом МВС № 260 від 06.04.2016 року, прямо передбачає можливість преміювання працівників поліції, це дає право позивачу на врахування призначеної йому за виконання обов’язків працівника міліції премії при перерахунку пенсії. Листи МВС України, на які посилається відповідач, не є нормативними актами та не скасовують і не змінюють вищевказаного наказу.
Крім того, суд не може погодитись з позицією відповідача – Ліквідаційної комісії ГУМВС в Донецькій області про те, що «надбавка за виконання особливо важливих завдань» та «надбавка за специфічні умови проходження служби в поліції» є різними за своєю правовою природою.
Так, відповідно до правового аналізу п. 2.5 наказу МВС України № 499 від 31.12.2007 року «Про впорядкування структури та умов грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ» та п. 4 розділу II «Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання», затвердженого наказом МВС №260 від 06.04.2016 року, вбачається, що обидві надбавки фактично мають одну правову природу та передбачені для спонукання до сумлінного виконання службовцями завдань, які притаманні певним специфічним особливостям їх діяльності.
Але, навіть при деяких відмінностях у формулюванні видів грошового забезпечення у попередніх та чинних нормативних актів суд, приймаючи рішення, виходить перш за все з наступного.
Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 «необхідно зауважити, що Конституційний Суд України у мотивувальній частині Рішення у справі за конституційними поданнями Міністерства внутрішніх справ України і Міністерства фінансів України щодо офіційного тлумачення положень частини шостої статті 22 Закону України "Про міліцію" (565-12) та частини сьомої статті 22 Закону України "Про пожежну безпеку" (3745-12) від 6 липня 1999 року №8-рп/99 (v008p710-99) зазначив, що "служба в міліції, державній пожежній охороні передбачає ряд специфічних вимог, які дістали своє відображення у законодавстві. Норми, що регулюють суспільні відносини у цих сферах, враховують екстремальні умови праці, пов'язані з постійним ризиком для життя і здоров'я, жорсткі вимоги до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.»
Конституційний Суд України неодноразово розглядав питання, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист, і сформулював правову позицію, згідно з якою Конституція України виокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема, належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі у військових формуваннях та правоохоронних органах держави, забезпечуючи суверенітет і територіальну цілісність України, її економічну та інформаційну безпеку, а саме: у Збройних Силах України, органах Служби безпеки України, міліції, прокуратури, охорони державного кордону України, податкової міліції, Управління державної охорони України, державної пожежної охорони, Державного департаменту України з питань виконання покарань тощо (рішення Конституційного Суду України від 6 липня 1999 року № 8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20 березня 2002 року № 5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій).
У зазначених рішеннях Конституційний Суд України вказав, що необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що служба у Збройних Силах України, інших військових формуваннях та правоохоронних органах держави пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей. Це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.
Виходячи із висловленого у рішеннях Конституційного Суду України розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема колишніх співробітників міліції, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства.
Таким чином суд вважає, що звуження соціальних гарантій пенсійного забезпечення може стосуватись порядку призначення пенсії особам у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення та можливе при призначенні пенсії, а не перерахунку вже призначеної пенсії. Процедури призначення та перерахунку пенсії різні за змістом і механізмом їх проведення. Аналогічна правова позиція зі спірних питань була висловлена і Верховним Судом України у постанові від 10 грудня 2013 року у справі № 21-348а13. Тому фактичне зменшення розміру пенсії позивача шляхом невключення в довідку для перерахунку пенсії певних складових грошового забезпечення, які вже були встановлені позивачу, або зменшення у відсотковому відношенні цих складових, суд розцінює як звуження його соціальних гарантій, що є протиправним та недопустимим.
Відповідно до ст. 9 ч. 2 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб’єктів у сфері публічно – правових відносин від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
На підставі викладеного суд приходить до висновку, що дії Ліквідаційної комісії УМВС України в Донецькій області в частині не зазначення в довідці про розмір грошового забезпечення позивача всіх призначених при виході позивача на пенсію видів грошового забезпечення є неправомірними та належним способом захисту порушеного права буде зобов'язання відповідача усунути вказані порушення, шляхом виготовлення та направлення необхідної довідки до ГУ ПФУ в Донецькій області із зазначенням відповідних основних та додаткових видів грошового забезпечення у визначених відповідно до Постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 р. розмірах.
Що стосується позовних вимог позивача до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, то суд приходить до наступного.
ОСОБА_3 просить суд визнати дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не перерахунку пенсії позивачу неправомірними та зобов’язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області провести перерахунок пенсії з врахуванням : посадового окладу – 2500 грн.; окладу за військовим (спеціальним) званням – 1800 грн.; надбавки за стаж служби 40 % - 1720 грн.; премії – 49,82 %, надбавки за особливо важливі завдання 77,44 % та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії, починаючи з 01.01.2016 року.
Суд вважає, що такі вимоги є передчасними, а тому не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Абзацом 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року № 3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.
Пенсійний фонд України повідомляє у 5 – денний строк відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України.
Головні управління Пенсійного фонду України складають у 10 –денний строк з моменту надходження зазначеної інформації відповідні списки за формою згідно із додатком 1 та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій.
На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку, за формою згідно з додатком 2 та подають її головним управлінням Пенсійного фонду України.
Органи ПФУ здійснюють перерахунок та виплату пенсії військовослужбовцям на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами, де особа проходила службу.
Отже, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_3 в частині зобов’язання здійснити головним управлінням ПФУ в Донецькій області перерахунку пенсії за відсутності документів, які підтверджують суми довідок є необґрунтованими, передчасними та не ґрунтуються на законі.
Суд не бере до уваги заяву представника головного управління Пенсійного фонду України про пропущення позивачем строку звернення до суду. В судовому засіданні встановлено, що довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії № 6050 від 10.06.2017 року з неповними даними була надіслана Ліквідаційною комісією на адресу головного управління Пенсійного фонду України та надійшла до Головного управління ПФУ в Донецькій області тільки 07.07.2017 року, а після цього позивач намагався врегулювати спір в позасудовому порядку, та 12.09.2017 року звернувся за захистом своїх порушених прав з позовом до суду, у зв’язку з чим ним не було допущено пропуску шестимісячного строку звернення до суду.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України „Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та їх сімей", Законом України „Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", ст.ст. 6, 10, 11, 12, 14, 70, 71, 94, 99, 159 – 163, 185-186, 267 КАС України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_3 до Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області, Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Визнати неправомірними дії Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області щодо неповного зазначення у довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії для Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області основних та додаткових видів грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_3.
Зобов'язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Донецькій області виготовити на направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нову довідку за формою, встановленою додатком 2 до Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року, про розмір грошового забезпечення пенсіонера ОСОБА_3 з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 2500 грн.; оклад за військовим (спеціальним званням) - 1800 грн.; надбавка за вислугу років (40%) - 1720 грн.; надбавка за виконання особливо важливих завдань (50%) – 3010 грн.; премія (32,15%) – 1935, 43 грн., усього – 10 965, 43 грн., станом на 01.01.2016 року.
В іншій частині позову відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя:
Рішення прийнято та надруковано в єдиному примірнику у нарадчій кімнаті.
Суддя: