
Головуючий І інстанції: С.С. Сич
Суддя-доповідач: Макаренко Я.М.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 січня 2018 р. м. ХарківСправа № 816/1420/17Харківський апеляційний адміністративний суд
колегія суддів у складі:
головуючого судді: Макаренко Я.М.
суддів: Бартош Н.С. , Мінаєвої О.М.
за участю секретаря судового засідання Шалаєвої І.Т.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 12.09.2017, суддя С.С. Сич, повний текст складено 18.09.17 по справі № 816/1420/17
за позовом ОСОБА_3
до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_3 (надалі по тексту позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (надалі по тексту відповідач), в якому просив суд:
- визнати протиправною та скасувати викладену у листі від 15 червня 2017 року № 7696/6-17 відмову Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області в затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 1,0000 га із земель сільськогосподарського призначення із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області за межами населених пунктів;
-зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 1,0000 га із земель сільськогосподарського призначення із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області за межами населених пунктів, з урахуванням висновків суду.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 12.09.2017 року адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії задоволено.
Визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління Держгоекадастру у Полтавській області, оформлене листом від 15 червня 2017 року № 7696/6-17, яким відмовлено у задоволенні клопотання ОСОБА_3 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,0000 га для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області.
Зобов'язано Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області (ідентифікаційний код 39767930) повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 26 травня 2017 року (вхідний номер С-11879/0/5-17 від 30 травня 2017 року) про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність площею 1,0000 га сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої в межах Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області за межами населених пунктів для ведення особистого селянського господарства, з урахуванням висновків суду.
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (ідентифікаційний код 39767930) на користь ОСОБА_3 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 640 грн. (шістсот сорок гривень).
Відповідач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи, просить скасувати постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 12.09.2017 року та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову в повному обсязі.
Колегія суддів, заслухавши доповідь обставин справи, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що вимоги апеляційної скарги задоволенню не підлягають, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що наказом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 11 серпня 2015 року № 666/0/75-15-СГ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" (а.с. 63) гр. ОСОБА_3 надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 1,0 га земель сільськогосподарського призначення державної власності із цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області за межами населених пунктів.
За змістом пунктів 2, 3 вказаного наказу від 11 серпня 2015 року № 666/0/75-15-СГ визначено гр. ОСОБА_3 протягом року забезпечити: розробку та погодження в установленому законом порядку проекту землеустрою щодо відведення зазначеної у пункті 1 цього наказу земельної ділянки (підпункт 2.1 пункту 2); подання погодженого проекту землеустрою до Головного управління для затвердження (підпункт 2.2 пункту 2). У разі невиконання вимог пункту 2 вважати наказ таким, що втратив чинність (пункт 3).
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства (згідно з КВЦПЗ - 01.01.03) в адміністративних межах Чутівської сільської ради (за межами населеного пункту) Оржицького району Полтавської області подано на погодження до Відділу Держгеокадастру в Оржицькому районі Полтавської області, за наслідками розгляду якого, Відділом надано висновок від 15 вересня 2016 року № 134/0/41-16 про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, яким погоджено "Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства (згідно з КВЦПЗ - 01.01.03) за рахунок земель, що перебувають у власності та користуванні громадян (особисті підсобні господарства) за межами населених пунктів на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області" (а.с. 37-38).
26 січня 2017 року Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області видано ще один наказ № 765-СГ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким надано дозвіл громадянці ОСОБА_3 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 1,00 га земель сільськогосподарського призначення державної власності для ведення особистого селянського господарства на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області за межами населених пунктів (а.с. 55).
29 березня 2017 року (вхідний номер С-6734/0/5-17) до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області надійшла заява ОСОБА_3 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,00 га сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої в межах Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області (за межами населених пунктів) для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_2 та земельну ділянку передати у власність (а.с. 54).
Листом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 11 квітня 2017 року №3867/6-17 за результатами розгляду клопотання про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,00 га для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області позивача повідомлено, що поданий на розгляд і затвердження проект землеустрою необхідно доопрацювати з урахуванням наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" №765-СГ від 26.01.2017. Крім того, відповідно до пункту 3 підпункту 3.3.2 методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої Наказом Держкомзему України 03.12.2004 №391 із змінами, внесеними згідно Наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства №128 від 17.05.2016 документація із землеустрою повинна бути пронумерована, прошита та скріплена підписом і печаткою розробника. Враховуючи вищевикладене та вимоги статті 28, 29 Закону України "Про землеустрій", позивачу запропоновано звернутися до розробника землевпорядної документації для приведення представлених документів у відповідність до вимог законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою (а.с. 53).
30 травня 2017 року (вхідний номер С-11879/0/5-17) до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області надійшла заява ОСОБА_3 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1 га сільськогосподарського призначення державної власності, розташованої в межах Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області (за межами населених пунктів) для ведення особистого селянського господарства, кадастровий номер НОМЕР_2, та земельну ділянку передати у власність (а.с. 52).
Листом Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області від 15 червня 2017 року № 7696/6-17 (а.с. 51) за результатами розгляду вказаного клопотання ОСОБА_3 повідомлено, що поданий на розгляд і затвердження проект землеустрою необхідно доопрацювати з урахуванням наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" №765-СГ від 26.01.2017. Враховуючи вищевикладене та вимоги статті 28, 29 Закону України "Про землеустрій", запропоновано звернутися до розробника землевпорядної документації для приведення представлених документів у відповідність вимог законодавства України, що регулює земельні відносини, а також державних стандартів, норм і правил при здійсненні землеустрою (а.с. 51).
Позивач не погодився з відмовою Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, оформленою листом Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області від 15 червня 2017 року № 7696/6-17, у зв'язку з чим звернувся до суду з даним адміністративним позовом.
Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з його обґрунтованості.
Колегія суддів погоджується з такими висновками суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Частиною першою статті 116 Земельного кодексу України встановлено, що громадяни та юридичні особи набувають права власності та права користування земельними ділянками із земель державної або комунальної власності за рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування в межах їх повноважень, визначених цим Кодексом, або за результатами аукціону.
Відповідно до частини четвертої статті 122 Земельного кодексу України центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Частиною сьомою статті 118 Земельного кодексу України встановлено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об'єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян суб'єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Згідно частини восьмої статті 118 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки погоджується в порядку, встановленому статтею 186-1 цього Кодексу.
Відповідно до приписів частини першої статті 186-1 Земельного кодексу України проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності (крім земельних ділянок зони відчуження та зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи) підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно з частиною четвертою статті 186-1 Земельного кодексу України розробник подає на погодження до органу, визначеного в частині першій цієї статті, за місцем розташування земельної ділянки оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а до органів, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, - завірені ним копії проекту, а щодо земельної ділянки зони відчуження або зони безумовного (обов'язкового) відселення території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, розробник подає оригінал проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на погодження до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, а до органів, зазначених у частині третій цієї статті, - завірені ним копії проекту.
Органи, зазначені в частинах першій - третій цієї статті, зобов'язані протягом десяти робочих днів з дня одержання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або копії такого проекту безоплатно надати або надіслати рекомендованим листом з повідомленням розробнику свої висновки про його погодження або про відмову в такому погодженні з обов'язковим посиланням на закони та прийняті відповідно до них нормативно-правові акти, що регулюють відносини у відповідній сфері (частина п'ята статті 186-1 Земельного кодексу України).
Згідно частини шостої статті 186-1 Земельного кодексу України підставою для відмови у погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов'язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається замовником або розробником до центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин, або його територіального органу для здійснення такої експертизи.
Частиною сьомою статті 186-1 Земельного кодексу України встановлено, що органам, зазначеним у частинах першій - третій цієї статті, при погодженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки забороняється вимагати: додаткові матеріали та документи, не включені до проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки відповідно до статті 50 Закону України "Про землеустрій"; надання погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки будь-якими іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями; проведення будь-яких обстежень, експертиз та робіт.
Кожен орган здійснює розгляд та погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки самостійно та незалежно від погодження проекту іншими органами, зазначеними у частинах першій - третій цієї статті, у визначений законом строк.
Відповідно до частини третьої статті 50 Закону України "Про землеустрій" (у редакції чинній на час звернення позивача із заявою вх. № С-11879/0/5-17 від 30.05.2017) проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають: завдання на розроблення проекту землеустрою; пояснювальну записку; копію клопотання (заяви) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі формування та/або зміни цільового призначення земельної ділянки за рахунок земель державної чи комунальної власності); рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у випадках, передбачених законом); письмову згоду землевласника (землекористувача), засвідчену нотаріально (у разі викупу (вилучення) земельної ділянки в порядку, встановленому законодавством), або рішення суду; довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями; матеріали геодезичних вишукувань та землевпорядного проектування (у разі формування земельної ділянки); відомості про обчислення площі земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); копії правовстановлюючих документів на об'єкти нерухомого майна для об'єктів будівництва III - V категорії складності, які розташовані на земельній ділянці; розрахунок розміру втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва (у випадках, передбачених законом); розрахунок розміру збитків власників землі та землекористувачів (у випадках, передбачених законом); акт приймання-передачі межових знаків на зберігання (у разі формування земельної ділянки); акт перенесення в натуру (на місцевість) меж охоронних зон, зон санітарної охорони, санітарно-захисних зон і зон особливого режиму використання земель за їх наявності (у разі формування земельної ділянки); перелік обмежень у використанні земельних ділянок; викопіювання з кадастрової карти (плану) або інші графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки (у разі формування земельної ділянки); кадастровий план земельної ділянки; матеріали перенесення меж земельної ділянки в натуру (на місцевість) (у разі формування земельної ділянки); матеріали погодження проекту землеустрою.
Колегією суддів з матеріалів справи встановлено, що Відділом Держгеокадастру у Оржицькому районі Полтавської області 15 вересня 2016 року складено висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №134/0/41-16, відповідно до пункту 12 якого погоджено "Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки гр. ОСОБА_3 для ведення особистого селянського господарства (згідно з КВЦПЗ - 01.01.03) за рахунок земель, що перебувають у власності та користуванні громадян (особисті підсобні господарства) за межами населених пунктів на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області" (а.с. 37-38).
У вказаному висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки №134/0/41-16 від 15 вересня 2016 року зазначено, що строк дії висновку є необмеженим (а.с. 38).
З огляду на викладене колегія суддів приходить до висновку, що повноважним органом під час погодження проекту землеустрою було досліджено та підтверджено його відповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, документації із землеустрою або містобудівній документації.
Відповідно до частини дев'ятої статті 118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов'язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
З аналізу наведеної норми слідує, що рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування приймає у двотижневий строк з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Колегією суддів з матеріалів справи встановлено, що фактично листом №7696/6-17 від 15.06.2017 року позивачу було відмовлено у затвердженні наданого ним проекту землеустрою.
З листа Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області від 15 червня 2017 року № 7696/6-17 неможливо встановити, які недоліки містилися в проектній документації, яким вимогам законодавства не відповідала проектна документація та яким чином позивач повинен був доопрацювати проект.
З вказаного листа слідує, що поданий позивачем на розгляд і затвердження проект землеустрою необхідно доопрацювати з урахуванням наказу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" №765-СГ від 26.01.2017.
Між тим, наказ Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" №765-СГ від 26.01.2017 (а.с.9) не містить вказівок щодо доопрацювання проекту землеустрою.
Колегія суддів зазначає, що проект землеустрою розроблявся та погоджувався на підставі наказу Головного управління Держгеокадастру в Полтавській області від 11 серпня 2015 року №666/0/75-15-СГ (а.с. 63), а не наказу від 26 січня 2017 року №765-СГ.
Крім того, колегія суддів зазначає, що висновок про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки від 15 вересня 2016 року № 134/0/41-16 складено до видачі Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області наказу від 26 січня 2017 року №765-СГ.
Матеріали справи не містять жодних доказів про скасування висновку Відділу Держгеокадастру у Оржицькому районі Полтавської області від 15 вересня 2016 року №134/0/41-16 про погодження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Строк дії висновку є необмеженим.
При цьому, підпунктом 3 пункту 3 Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення складу, змісту та порядку погодження документації із землеустрою" від 02.06.2015 № 497-VIII передбачено у Законі України "Про землеустрій" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 36, ст. 282 із наступними змінами): статтю 22 доповнити частиною другою такого змісту: "Рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування про надання дозволу на розробку документації із землеустрою приймається виключно у строки та лише у випадках, передбачених цим Законом та Земельним кодексом України. Зазначене рішення надається безоплатно та має необмежений строк дії".
Посилання відповідача в апеляційній скарзі на правомірність відмови позивачу у затвердженні проекту землеустрою з огляду на підсумкову оцінку результатів державної експертизи землевпорядної документації від 30.11.2016 року №1637 згідно якої проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки позивачу не в повній мірі відповідає вимогам законодавства, колегія суддів вважає необґрунтованими, оскільки рішення Головного управління Держгоекадастру у Полтавській області, оформлене листом від 15 червня 2017 року № 7696/6-17, яким відмовлено у задоволенні клопотання ОСОБА_3 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не містить такої підстави для відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Відповідно до абз.1 ч.2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідно до абз.2 ч.2 ст.77 КАС України у таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Отже, з аналізу приписів ч.2 ст. 77 КАС України випливає, що обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи, що висновки державної експертизи не були наведені у листі №7696/6-17 від 15.06.2017 року як підстава для відмови у затвердженні проекту землеустрою, то посилання відповідача на такі докази є необгрунтованим.
Відповідачем не надано доказів в підтвердження обґрунтованості та правомірності відмови у затвердженні проекту землеустрою позивача.
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції, щодо визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Держгоекадастру у Полтавській області, оформлене листом від 15 червня 2017 року № 7696/6-17, яким відмовлено у задоволенні клопотання ОСОБА_3 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки сільськогосподарського призначення державної власності площею 1,0000 га для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту на території Чутівської сільської ради Оржицького району Полтавської області та зобов'язання Головне управління Держгеокадастру у Полтавській області повторно розглянути заяву ОСОБА_3 від 26 травня 2017 року про затвердження проекту землеустрою.
Відповідно до ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обгрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції відповідає вимогам ст. 242 Кодексу адміністративного судочинства України, підстав для задоволення вимог апеляційної скарги відповідача колегією суддів не встановлено.
Відповідно до ч.1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення-без змін.
Згідно зі ст. 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, рішення або ухвалу-без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
З огляду на викладене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують, а тому підстав для скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.
Керуючись ст. 243, 250, 310, 315, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області залишити без задоволення.
Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 12.09.2017 по справі № 816/1420/17 залишити без змін .
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяті днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.
Головуючий суддя (підпис)Я.М. МакаренкоСудді(підпис) (підпис) Н.С. Бартош О.М. Мінаєва Повний текст постанови складено 16.01.2018.