
8.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
Іменем України
18 січня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1864/17
Луганський окружний адміністративний суду у складі:
головуючого судді - Петросян К.Є.,
при секретарі судового засідання – Солошенка П.В.,
за участю:
представника позивача – ОСОБА_1,
представника відповідача – ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами спрощеного провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги від 17.11.2017 № Ф-6661-17,-
ВСТАНОВИВ:
07 грудня 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (далі ФОП ОСОБА_3 або позивач) до Головного управління ДФС у Луганській області (далі ГУ ДФС у Луганській області або відповідач) про визнання протиправною та скасування вимоги від 17.11.2017 №Ф-6661-17.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що позивачем 01.12.2017 отримано вимогу про сплату боргу (недоїмки) №Ф-6661-17 від 17.11.2017, яка складена Головним управлінням ДФС у Луганській області.
Позивач вважає вказану вимогу протиправною та такою, що підлягає скасуванню, з огляду на наступне.
Відповідно до ст. 9-4 Розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, визначені статтею 4 ЗУ 2464, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року №405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених частиною другою статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
На думку позивача, стягнення єдиного внеску відповідно до Закону №2464 шляхом пред'явлення вимоги взагалі не може бути здійснено оскільки відповідно до ст. 9-4 Розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону №2464 заява платника єдиного внеску подається ним до органу доходів і зборів не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
У зв'язку з цим, процедура розгляду такого питання може розпочатися лише після спливу передбаченого законом місячного терміну після закінчення Антитерористичної операції на території Донецької і Луганської областей, яка наразі триває.
Позивач 15.06.2016 звернувся до ДПІ у м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області із заявою про звільнення від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, у зв’язку із чим вважає, що ним виконані вимоги Закону №2464, які є підставою для звільнення.
Однак листом від 01.07.2016 №7638/12-14-01 ОСОБА_3 було відмовлено у звільненні від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
З огляду на вищевикладене, на думку позивача, у відповідача відсутні законні підстави для стягнення недоїмки, а отже вимога №Ф-6661-17 від 17.11.2017 є незаконною і з цих підстав підлягає скасуванню, оскільки до закінчення Антитерористичної операції стягнення єдиного внеску на відповідній території Донецької і Луганської областей є незаконним .
На підставі вищевикладеного, просить суд визнати протиправною та скасувати вимогу від 17.11.2017 №Ф- 6661-17 про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, винесену ГУ ДФС у Луганській області.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги у повному обсязі, надав пояснення, аналогічні пред’явленому позову, просив його задовольнити.
Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти позовних вимог, надав суду відзив на адміністративний позов, відповідно до якого суду пояснив наступне (а.с.26-29).
Відповідно до ч.12 ст. 9 Закону №2464 єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Таким чином, на думку відповідача, позивач зобов‘язаний був до 20-го числа місяця, наступного за звітним сплачувати єдиний внесок.
Крім того, станом на 31.10.2017 згідно даних інформаційної системи органу доходів і зборів позивач має заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в розмірі 8921,00 грн.
На підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів було сформовано і надіслано позивачу вимогу про сплату боргу (недоїмки) форми “Ф” від 17.11.2017 №Ф- 6661-17.
Заборгованість позивача зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 8921,00 грн складається з:
- 638,00 грн - сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті платником податків за 2 квартал 2016 року;
- 957,00 грн - сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті платником податків за 3 квартал 2016 року;
- 990,00 грн - сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті платником податків за 4 квартал 2016 року;
- 2112,00 грн - сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті платником податків за 1 квартал 2017 року;
- 2112,00 грн- сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті платником податків за 2 квартал 2017 року;
- 2112,00 грн - сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті платником податків за 3 квартал 2017 року.
Відповідно до розділу VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від 20.04.2015 за №449 у разі виявлення платником своєчасно не нарахованих сум єдиного внеску такі платники зобов'язані самостійно обчислити ці внески, відобразити у звітності, що подається платником до органів доходів і зборів, та сплатити їх. До такого платника застосовуються штрафні санкції у порядку і розмірах, визначених розділом VII цієї Інструкції.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.
У разі якщо платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки).
Щодо звільнення від відповідальності, зі сплати заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування, передбаченою Законом №2464 за невиконання обов’язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції зазначив, що підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Крім того, відповідно до статті 10 Закону №1669 визначено, що єдиним належним та достатнім документом, який підтверджує настання обставин непереборної сили (форс мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежне виконання) зобов’язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.
Позивачем до податкового органу сертифікат Торгово промислової палати України не надано.
Саме по собі включення того чи іншого населеного пункту до переліку населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, не є безумовною підставою для невиконання чи виконання не в повному обсязі платниками єдиного внеску своїх обов'язків, передбачених ч.2 ст.6 Закону України №2464. В силу пункту 9.3 Розділу VIII позивач може бути звільнений від його сплати за умови дотримання відповідної процедури, - надання документу, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання (неналежного виконання) зобов'язань, а саме - сертифікат Торгово-промислової палати України.
З огляду на вищевикладене просила суд відмовити у задоволенні позов в повному обсязі.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 72-74 КАС України, суд прийшов до такого.
Судом встановлено та не оскаржується сторонами, що позивач – ОСОБА_3 зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця 24.03.2016 Сєвєродонецькою міською радою за №23830000000011920, перебуває на обліку в ДПІ у м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області, що підтверджується інформацією з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (41-42).
17.11.2017 Головним управлінням ДФС у Луганській області винесено вимогу №Ф-6661-17 про сплату боргу (недоїмки) відповідно до ст.25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» та на підставі даних інформаційної системи органу доходів і зборів на суму 8921,00 грн (а.с.6).
Зазначену вимогу отримано позивачем 01.12.2017 (а.с.7, 36).
Правовідносини, що виникли між сторонами регулюються нормами Конституції України, Податкового кодексу України від 02.12.2010 2755-VI зі змінами на час виникнення спірних правовідносин (далі ПК України), Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 8 липня 2010 року № 2464-VI з відповідними змінами, які діють на час виникнених правовідносин (далі Закон № 2464-VI), та Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, з відповідними змінами, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 №449, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 07.05.2015 за №508/26953 (далі Інструкція).
Відповідно до ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Згідно з частиною 4 статті 8 Закону № 2464-VI порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику.
Пунктами 1, 3, 7 Закону № 2464-VI передбачено, що єдиний внесок обчислюється виключно у національній валюті, у тому числі з виплат (доходу), що здійснюються в натуральній формі.
Обчислення єдиного внеску органами доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом, здійснюється на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати єдиного внеску, звітності, що подається платниками до органів доходів і зборів, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суми виплат (доходу), на суми яких (якого) відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок.
Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов’язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Відповідно до частини 4 статті 25 Закону № 2464-VI орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 розділу VII Інструкції до платників, які не виконали визначені Законом обов’язки щодо нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, застосовуються заходи впливу та стягнення.
У разі виявлення органом доходів і зборів своєчасно не нарахованих та/або не сплачених платником сум єдиного внеску такий орган доходів і зборів обчислює суми єдиного внеску, що зазначаються у вимозі про сплату боргу (недоїмки), та застосовує до такого платника штрафні санкції у порядку і розмірах, визначених розділом VII цієї Інструкції.
Сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені Законом, обчислена органами доходів і зборів у випадках, передбачених Законом, є недоїмкою.
Органи доходів і зборів надсилають (вручають) платникам вимогу про сплату боргу (недоїмки), якщо: дані документальних перевірок свідчать про донарахування сум єдиного внеску органами доходів і зборів; платник має на кінець календарного місяця недоїмку зі сплати єдиного внеску; платник має на кінець календарного місяця борги зі сплати фінансових санкцій.
Вимога про сплату боргу (недоїмки) є виконавчим документом.
Як вбачається з матеріалів справи та не заперечувалось сторонами у судовому засіданні, станом на 31.10.2017 згідно даних інформаційної системи органу доходів і зборів за позивачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у розмірі 8921,00 грн, яка складається: 638,00 грн - сума єдиного внеску, яка підлягає сплаті платником податків за 2 квартал 2016 року; 957,00 грн – за 3 квартал 2016 року; 990,00 грн - за 4 квартал 2016 року; 2112,00 грн - за 1 квартал 2017 року; 2112,00 грн - за 2 квартал 2017 року; 2112,00 грн - за 3 квартал 2017 року. Вказані обставини підтверджуються даними інтегрованої картки позивача, розрахунку боргу та витягом з реєстраційних даних (а.с.32-34,38-39).
Разом з тим, 15.06.2016 позивачем було подано до ДПІ у м.Сєвєродонецьку ГУ ДФС у Луганській області заяву із проханням звільнити його від сплати єдиного внеску з 01.04.2016 на підставі Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14.04.20124 №405/2014 до дати набрання чинності Указу Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України. Вказана заява прийнята ДПІ у м.Сєвєродонецьку 15.06.2016, що підтверджується відміткою вхідної кореспонденції на заяві (а.с.8).
01.07.2016 за №7638/12-11-01 ОСОБА_3 ДПІ у м.Сєвєродонецьку була надана відповідь про відсутність підстав для звільнення його від сплати єдиного соціального внеску (а.с.9).
Відповідно до пункту 94 розділу VIII Закону № 2464-VІ платники єдиного внеску, визначені статтею 4 цього Закону, які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону України від 02.09.2014 № 1669-VII “Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” (далі – Закон № 1669-VII), де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону № 2464-VІ, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.
Підставою для такого звільнення є заява платника єдиного внеску, яка подається ним до органу доходів і зборів за основним місцем обліку у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Відповідно до абзацу третього пункту 9-4 розділу VIII Закону № 2464-VІ відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.
Відповідно до Указу Президента України від 14.04.2014 № 405/2014 уведено в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України”.
Статтею 1 Закону № 1669-VII встановлено наступне.
Період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України.
Територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Розпорядженням КМУ від 30 жовтня 2014 року № 1053-р "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція" на виконання абзацу третього пункту 5 статті 11 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1669-VII був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком.
Згідно з Додатком в розділі "Луганська область" 1. Міста обласного значення: під номером 1 зазначено м. Луганськ (Луганська міська рада), під номером 13 - м. Сєвєродонецьк (Сєвєродонецька міська рада).
Розпорядженням КМУ від 2 грудня 2015 р. № 1275-р. "Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, та визнання такими, що втратили чинність, деяких розпоряджень Кабінету Міністрів України" на виконання абзацу третього пункту 5 статті 1 1 "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 1669-VII був затверджений перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція, згідно з додатком.
Згідно з Додатком в розділі "Луганська область" 1. Міста обласного значення: під номером 1 зазначено м. Луганськ (Луганська міська рада) та під номером 13 - м. Сєвєродонецьк (Сєвєродонецька міська рада).
Оскільки Указ Президента України від 14 квітня 2014 року № 405/2014 набув чинності 14.04.2014, відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону № 1669-VII можна достовірно стверджувати, що період проведення антитерористичної операції розпочався. Оскільки Указ Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України не видавався, проведення антитерористичної операції триває.
На момент винесення оскаржуваної вимоги ГУ ДФС у Луганській області про сплату боргу (недоїмки) від 17.11.2017 №Ф-6661-17 зі сплати єдиного внеску на суму 8921,00 грн та до теперішнього часу позивач - ФОП ОСОБА_3 знаходиться на території здійснення антитерористичної операції, що підтверджується законодавчо встановленими положеннями.
З аналізу зазначених норм чинного на момент виникнення спірних правовідносин законодавства слідує, що приписи пункту 9-4 Розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 2464-VІ не ставлять факт звільнення платника від обов'язку зі сплати єдиного внеску у залежність від часу подання відповідної заяви (після прийняття спірної вимоги або до її прийняття), а прямо встановлює, що така заява подається у довільній формі не пізніше тридцяти календарних днів, наступних за днем закінчення антитерористичної операції.
Станом на час розгляду справи антитерористична операція на території Луганської області триває.
Для звільнення платників єдиного внеску від виконання обов’язків, визначених частиною другою статті 6 Закону № 2464-VІ, в період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції згідно з положеннями пункту 9-4 Розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 2464-VІ достатньо лише факту перебування відповідного платника єдиного внеску на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у статті 2 Закону № 1669-VII, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України “Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13.04.2014 “Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України” від 14.04.2014 № 405/2014.
Отже, в силу положень абзаців першого, другого пункту 9-4 розділу VIII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону № 2464-VІ відсутність (відстрочення в силу закону) обов'язку сплати єдиного внеску у період з 14.04.2014 до закінчення антитерористичної операції унеможливлює складання відповідачем та направлення позивачу спірної вимоги про сплату боргу (недоїмки) від 17.11.2017 №Ф-6661-17, яка за приписами абзацу другого частини четвертої статті 25 Закону № 2464-VІ є виконавчим документом, у зв’язку з чим спірна вимога про сплату боргу (недоїмки) є протиправною та підлягає скасуванню.
Наведене відповідає правовим позиціям Вищого адміністративного суду України (ухвали Вищого адміністративного суду України від 20.07.2017 по справі К/800/27639/16, від 13.09.2017 по справі № К/800/30261/17, від 06.07.2017 по справі №К/800/22840/17).
Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_3
Відповідно до ч.1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або, якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Позивачем при зверненні до Луганського окружного адміністративного суду з даним позовом сплачено судовий збір в сумі 640,00 грн (а.с.16), тому з відповідача підлягають стягненню судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень на користь позивача.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 77, 132, 139, 205, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Луганській області про визнання протиправною та скасування вимоги від 17.11.2017 № Ф-6661-17- задовольнити повністю.
Визнати протиправною та скасувати вимогу Головного управління ДФС у Луганській області від 17.11.2017 №Ф-6661-17 про сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Луганській області (код ЄДРПОУ 39591445, вул.Енергетиків, 72, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, 93401) на користь ОСОБА_3 (РНОКПП НОМЕР_1, місце проживання: просп.Гвардійський, 16/28, м.Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400) судовий збір у розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення суду складено та підписано 18 січня 2018 року.
Суддя ОСОБА_4