ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
10 січня 2018 року м. Житомир справа № 806/1463/14
категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Романченка Є.Ю.,
розглянувши у письмовому провадженні клопотання Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про заміну позивача в адміністративній справі за позовом Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області до Фермерського господарства "Гордіївське" про стягнення 258,72 грн,
встановив:
12 грудня 2017 року до суду надійшло клопотання Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, в якому заявник просив замінити позивача - Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області на Бердичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Клопотання мотивовано тим, що Чуднівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, яке було правонаступником Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області, реорганізовано шляхом приєднання до Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України, яке є повним правонаступником реорганізованого управління.
Заяву призначено до судового розгляду 10 січня 2018 року о 14:00
Суд ураховує, що 15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017 № 2147-VIII, яким, зокрема, внесено зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, виклавши його в новій редакції.
Відповідно до пункту 10 розділу VII "ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ" Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції Закону України від 03.10.2017 № 2147-VIII, надалі - КАС України), справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
За наведених обставин, судовий розгляд вищевказаного клопотання Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області необхідно здійснити за правилами та в порядку, визначеному ст. 52 КАС України.
Представник заявника і представник відповідача до суду не прибули, про час та місце судового розгляду були повідомлені належним чином. У клопотанні Бердичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області просило розглянути його в письмовому провадженні, без виклику осіб.
Зважаючи на те, що неявка сторін не перешкоджає розгляду клопотання, суд вважає за можливе розгляд і вирішення клопотання здійснити в письмовому провадженні, без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно ч. 9 ст. 205, ст.ст. 4, 229 КАС України.
Дослідивши клопотання та надані матеріали, суд дійшов висновку про його обґрунтованість, з наступних підстав.
Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 28 квітня 2014 року задоволено позов Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області та стягнуто з відповідача на їх користь заборгованість у сумі 258,72 грн.
Вказана постанова набрала законної сили.
Судом установлено, що, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1055 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України", реорганізовано шляхом злиття Управління Пенсійного фонду України в Любарському районі, Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі, Управління Пенсійного фонду України в Чуднівському районі та утворено нову юридичну особу - Чуднівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, що є правонаступником ліквідованих управлінь.
У подальшому постановою Кабінету Міністрів України від 21.12.2016 № 988 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України", реорганізовано Чуднівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області шляхом приєднання до Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Записи про проведення державної реєстрації припинення юридичних осіб внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, відтак позивач у справі вибув.
У відповідності до статті 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Пунктом 6 Порядку здійснення заходів, пов'язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 № 1074, визначено, що права та обов'язки органів виконавчої влади у разі приєднання одного або кількох органів виконавчої влади до іншого органу виконавчої влади переходять до органу виконавчої влади, до якого приєднано один або кілька органів виконавчої влади.
Таким чином, у межах спірних правовідносин Бердичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області є правонаступником вибувшого позивача.
З огляду на викладене, суд вважає за необхідне допустити заміну вибувшого позивача - Управління Пенсійного фонду України в Романівському районі Житомирської області його правонаступником - Бердичівським об'єднаним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області та задовольнити клопотання останнього.
Керуючись ст.ст. 52, 241-243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ухвалив:
Клопотання Бердичівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області задовольнити.
Допустити заміну вибувшого позивача у справі на його правонаступника - Бердичівське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Ухвала набирає законної сили у порядку встановленому статтею 256 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Є.Ю. Романченко