
Справа № 686/752/18
УХВАЛА
17 січня 2018 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бондарчук В.В., розглянувши матеріали за адміністративним позовом ОСОБА_1 (проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_1) до Головного Управління пенсійного фонду України у Хмельницькій області (місцезнаходження вул. Герцена 10 м. Хмельницький) про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити дій,
встановив:
12.01.2018 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання перерахувати пенсію, в якому просить: визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області щодо непроведення перерахунку його пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції»; зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області здійснити перерахунок та виплату йому пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та довідки №10022 вих.№46/121/49-2017 від 15.05.2017 року з 01.01.2016 року.
Згідно ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Статтею 20 КАС України визначено, що місцевим загальним загальним судам як адміністративним судам підсудні:1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративим судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Отже, з наведеного вбачається, що адміністративна справа не підсудна Хмельницькому міськрайонному суду Хмельницької області, а підсудна ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Згідно п.2 ст.29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст.20,29,171 КАС України, суддя
ухвалив:
Передати справу №686/752/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного Управління пенсійного фонду України у Хмельницькій області про визнання протиправною бездіяльність та зобов’язання вчинити дій, за підсудністю на розгляд ОСОБА_2 окружному адміністративному суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п’ятнадцяти днів з дня її складання.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана на ухвалу суду протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала складена 17 січня 2018 року.
Суддя: