
УХВАЛА
17 січня 2018 р.Справа № 816/1948/17Харківський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Зеленського В.В., суддів: Бондара В.О. , П’янової Я.В. , перевіривши матеріали апеляційної скарги Управління Держпраці у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2017р. по справі № 816/1948/17
за позовом Козельщинського районного центру зайнятості
до Управління Держпраці у Полтавській області
про скасування припису у частині,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2017р. задоволено адміністративний позов Козельщинського районного центру зайнятості до Управління Держпраці у Полтавській області про скасування припису у частині.
На зазначену постанову суду Управлінням Держпраці у Полтавській області подано апеляційну скаргу.
Вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог п. 1 ч. 5 ст. 296 КАС України, а саме: заявником не додано документ про сплату судового збору.
Порядок та розмір сплати судового збору визначений Законом України "Про судовий збір".
Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2017 рік" встановлено розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу в розрахунку на місяць станом на 01 січня 2017 року – 1600 грн. 00 коп.
Відповідно до п.3 ч.2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції станом на час подання позову ) за подання до суду адміністративного позову немайнового характеру який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на час подання апеляційної скарги), за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору встановлюється у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Таким чином, судовий збір за подання даної апеляційної скарги підлягає сплаті у розмірі 2400 (дві тисячі чотириста ) грн.
В порушення вищезазначених вимог Закону, скаржником не надано доказів на підтвердження сплати і зарахування до Державного бюджету судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі, встановленому Законом України "Про судовий збір".
Суд апеляційної інстанції зауважує, що 15.12.2017 р. набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України", яким, зокрема, було внесено зміни до Закону України "Про судовий збір", а саме виключено п.20 ст. 5 вказаного Закону, відповідно до якого апелянт по справі звільнявся від сплати судового збору в усіх судових інстанціях.
Отже, станом на момент подання скарги апелянт не віднесений до осіб, звільнених від сплати судового збору, а тому судовий збір повинен бути сплачений на загальних умовах.
Разом з апеляційною скаргою апелянтом було заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору Управління Держпраці у Полтавській області у справі №816/1948/17 за подання апеляційної скарги на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 р., мотивуючи його тим, що на момент складання кошторису Управління на 2017 р. діяла норма щодо звільнення від сплати судового збору, а внести зміни до вказаного кошторису не вбачається можливим.
Відповідно до ч. 1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З наведених положень вбачається, що їх застосування підлягає виключно до осіб, рівень статків яких обмежений, для усунення для таких осіб перешкод фінансового характеру для доступу до правосуддя. Інших (ніж незадовільний майновий стан особи) підстав законодавством не визначено.
Заявником апеляційної скарги належним чином вказане клопотання не обґрунтоване, доказів на підтвердження незадовільного майнового стану відповідача матеріали справи не містять та доказів в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору, що спричиняє неможливість сплати судового збору, не надано.
Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 44 КАС України, учасники справи мають рівні процесуальні права та обов'язки. Учасники справи зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Рівність усіх учасників справи перед законом і судом передбачає єдиний правовий режим, який забезпечує реалізацію їхніх процесуальних прав та виконання процесуальних обов’язків.
Сплата судового збору за подання апеляційної скарги в силу положень ст. 187 КАС України процесуальним обов'язком сторони, що звертається до суду з апеляційною скаргою.
Виходячи з наведеного, подане апелянтом клопотання є необґрунтованим, а тому не підлягає задоволенню.
Згідно до ч. 2 ст. 298 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу необхідно залишити без руху і надати заявникові термін для виправлення вищезазначених недоліків.
Зазначені недоліки апеляційної скарги мають бути усунені шляхом направлення до Харківського апеляційного адміністративного суду оригіналу квитанції про сплату судового збору на реквізити: отримувач – УДКСУ у Основ’янському районі м. Харкова, МФО 851011, код ЄДРПОУ 37999628, банк: ГУ ДКСУ в Харківській області, рахунок – 31210206781011, код класифікації доходів бюджету – 22030101, код ЄДРПОУ Харківського апеляційного адміністративного суду 34331173 у розмірі 2400 (дві тисячі чотириста) грн.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст. 133, ч. 1 ст. 169, п. 1 ч. 5 ст. 296, Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Клопотання Управління Держпраці у Полтавській області про звільнення від сплати судового збору у справі №816/1948/17 за подання апеляційної скарги на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2017 р. - залишити без задоволення.
Апеляційну скаргу Управління Держпраці у Полтавській області на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 13.12.2017р. по справі № 816/1948/17 за позовом Козельщинського районного центру зайнятості до Управління Держпраці у Полтавській області про скасування припису у частині - залишити без руху.
Надати Управлінню Держпраці у Полтавській області строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги протягом 10 (десяти) днів з моменту отримання копії ухвали про залишення апеляційної скарги без руху.
Роз’яснити Управлінню Держпраці у Полтавській області, що у разі не усунення зазначених недоліків апеляційної скарги, відповідно до ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя ОСОБА_1Судді ОСОБА_2 ОСОБА_3