Рішення № 71627552, 16.01.2018, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.01.2018
Номер справи
810/3787/16
Номер документу
71627552
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16 січня 2018 року №810/3787/16

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом прокурора - заступника керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області і ОСОБА_1 містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП", про визнання протиправними дій та скасування містобудівних умов,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся прокурор - заступник керівника Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області в інтересах держави в особі Департаменту державної архітектурно-будівельної інспекції в Київській області (далі – позивач, Департамент) до Виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області (далі – відповідач 1, Виконавчий комітет), ОСОБА_1 містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області (далі – відповідач 2, ОСОБА_1), третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" (далі – третя особа, ТОВ "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП"), про:

- визнання протиправними дій ОСОБА_1 містобудування та архітектури виконавчого комітету Ірпінської міської ради Київської області щодо видачі 15.07.2016 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки №0137-07-2016 за адресою: вул. Чехова, 27, м. Ірпінь, Київська область;

- скасування містобудівних умов та обмежень від 15.07.2016 за №0137-07-2016 щодо забудови земельної ділянки за адресою: вул. Чехова, 27, м. Ірпінь, Київська область (далі – оскаржувані містобудівні умови та обмеження).

Обґрунтовуючи вказану вимогу, позивач вказує, що ОСОБА_1 були видані ТОВ "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" оскаржувані містобудівні умови та обмеження для будівництва багатоквартирних житлових будинків.

Разом з тим, відповідно до викопіювання з Генерального плану міста Ірпінь, затвердженого рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 20.12.2012 №2639-39-VI, земельна ділянка площею 1,5 га по вул. Чехова, 27 в м. Ірпінь з кадастровим номером 3210900000:01:066:0013 перебуває в зоні 57 - територія медичних центрів.

Крім того, відповідно до викопіювання з плану зонування території міста Ірпінь, затвердженого рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 27.06.2013 №3260-45-VI, вищезазначена земельна ділянка перебуває в зоні Г-5п - перспективна лікувальна зона.

За таких обставин, позивач вважає, що ОСОБА_1 при видачі оскаржуваних містобудівних умов та обмежень допущено порушення ст. ст. 16, 26, 29, 31 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" щодо обов’язкової відповідності намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні, що, відповідно до ч. 5 ст. 29 вказаного Закону та п. 2.4 Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, є окремою підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень.

Представник відповідача 1 заперечуючи проти позову, зазначає про відсутність підстав для його задоволення, оскільки вважає, що ОСОБА_1 мав всі законодавчо визначені повноваження та підстави для видачі ТОВ "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" оскаржуваних містобудівних умов та обмежень.

Представник відповідача 2 заперечуючи проти позову, зазначає, що рішенням сесії Ірпінської міської ради Київської області від 14.04.2011 №442-10-VI було ініційовано розробку детального плану території. Відповідно до рішення від 25.04.2013 №3246-44-VI "Про затвердження детального плану території кварталу обмеженого вулицями Суворова, Чехова, Лермонтова в м. Ірпінь", вказана територія передбачена під багатоповерхове будівництво, і в подальшому, при коригуванні Генерального плану, це буде враховано у основному кресленні.

Третя особа надала до суду письмові пояснення на позовну заяву, в яких наголошує, що на даний час рішення Ірпінської міської ради від 06.09.2012 №2496-36-VІ, яким затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,5 га по вул. Чехова, 27 в м. Ірпінь та надано таку земельну ділянку в оренду комунальному підприємству "Ірпіньжитлоінвестбуд" (далі – КП "Ірпіньжитлоінвестбуд") під багатоповерхове житлове будівництво, є чинним та не скасовано в судовому порядку.

Відповідно до Декларації про початок виконання будівельних робіт від 26.04.2017 КС 083171160168, ТОВ "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" розпочало будівництво багатоповерхового житлового будинку.

Зазначає, що в разі скасування судом містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки м. Ірпінь, вул. Чехова, 27 від 15.07.2016 за №0137-07-2016 буде порушено право ТОВ "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" як належного користувача.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 02.11.2017 залучено до участі у справі в якості другого відповідача ОСОБА_1 містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 12.12.2017 вирішено розгляд даної адміністративної справи здійснювати в порядку письмового провадження.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 16.01.2018 суд перейшов до розгляду справи за новими процесуальними правилами та ухвалив подальший розгляд справи здійснювати у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження.

Розглянувши позовну заяву, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.

Рішенням тридцять шостої сесії шостого скликання Ірпінської міської ради Київської області від 06.09.2012 №2496-36-VІ затверджено КП "Ірпіньжитлоінвестбуд" проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки площею 1,5 га по вул. Чехова, 27 в м. Ірпінь та надано зазначену земельну ділянку в оренду строком на 5 років з правом передачі в суборенду, без зміни цільового призначення під багатоповерхове житлове будівництво (том 1, а.с. 172).

В подальшому, між Ірпінською міською радою (Орендодавцем) та КП "Ірпіньжитлоінвестбуд" (Орендарем) укладено договір оренди земельної ділянки по м. Ірпінь, який зареєстрований у відділі Держкомзему м. Ірпінь Київської області та зроблено запис у державному реєстрі земель від 24.09.2012 №321090001000046 (том 1, а.с. 173-178).

Відповідно до п. 1 даного Договору, орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку на підставі рішення тридцять шостої сесії шостого скликання Ірпінської міської ради Київської області від 06.09.2012 №2496-36-VІ під багатоповерхове житлове будівництво, яка знаходиться в м. Ірпінь, вул. Чехова, 27.

Договір укладено на 5 (п’ять) років з 06.09.2012 по 06.09.2017 (п. 8 вказаного Договору).

Судом встановлено, що 25.10.2012 КП "Ірпіньжитлоінвестбуд" вищезазначену земельну ділянку передано в суборенду Приватному підприємству "Білдгрупменеджмент" (далі - ПП "Білдгрупменеджмент") під багатоповерхове житлове будівництво.

19.05.2015 рішенням Виконавчого комітету №125/19 вирішено надати ПП "Білдгрупменеджмент" містобудівні умови та обмеження на забудову земельної ділянки загальною площею 1,5 га в м. Ірпінь по вул. Чехова, 27 для проектування об’єкту: "багатоквартирні житлові будинки" (том 1, а.с. 33).

17.06.2016 між ПП "Білдгрупменеджмент" та ТОВ "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" укладено договір №4 про спільну діяльність у будівництві багатоповерхових житлових будинків на земельній ділянці, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Чехова, 27 та ідентифікується за кадастровим номером 3210900000:01:066:0013 (том 1, а.с. 221-226).

15.07.2016 ОСОБА_1 були видані ТОВ "ОРЛАН-ІНВЕСТ ГРУП" містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки м. Ірпінь, вул. Чехова, 27 від 15.07.2016 за №0137-07-2016, які були затверджені Ірпінським міським головою ОСОБА_2 (том 1, а.с. 38-39).

Вважаючи такі дії протиправними, позивач звернувся з цим адміністративним позовом до суду.

Надаючи оцінку правовідносинам, що склались між сторонами спору, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 №3038-VI (тут і далі у редакції, чинній на момент видачі спірних містобудівних умов та обмежень, Закон №3038-VI), містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об’єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Цією ж статтею передбачено, що містобудівна документація – це затверджені текстові та графічні матеріали з питань регулювання планування, забудови та іншого використання територій.

У силу положень частини першої статті 2 Закону №3038-VI, планування і забудова територій – діяльність державних органів, органів місцевого самоврядування, юридичних та фізичних осіб, яка передбачає: прогнозування розвитку територій; забезпечення раціонального розселення і визначення напрямів сталого розвитку територій; обґрунтування розподілу земель за цільовим призначенням; взаємоузгодження державних, громадських та приватних інтересів під час планування і забудови територій; визначення і раціональне взаємне розташування зон житлової та громадської забудови, виробничих, рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих, історико-культурних та інших зон і об'єктів; встановлення режиму забудови територій, на яких передбачено провадження містобудівної діяльності; розроблення містобудівної та проектної документації, будівництво об'єктів; реконструкцію існуючої забудови та територій; збереження, створення та відновлення рекреаційних, природоохоронних, оздоровчих територій та об'єктів, ландшафтів, лісів, парків, скверів, окремих зелених насаджень; створення та розвиток інженерно-транспортної інфраструктури; створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з обмеженими фізичними можливостями та інших маломобільних груп населення; Відповідно до частини другої статті 2 Закону №3038-VI, інструментом державного регулювання планування територій є містобудівна документація, яка поділяється на документацію державного, регіонального та місцевого рівнів. 11) проведення моніторингу забудови; ведення містобудівного кадастру; здійснення контролю у сфері містобудування.

Частиною першою статті 8 Закону №3038-VI встановлено, що планування територій здійснюється на державному, регіональному та місцевому рівнях відповідними органами виконавчої влади, Верховною Радою Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування.

Планування та забудова земельних ділянок здійснюється їх власниками чи користувачами в установленому законодавством порядку (ч. 2 ст. 8 Закону №3038-VI).

Рішення з питань планування та забудови територій приймаються сільськими, селищними, міськими радами та їх виконавчими органами, районними, обласними радами, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації (ч. 3 ст. 8 Закону №3038-VI).

Згідно з частиною першої статті 16 Закону №3038-VI, планування територій на місцевому рівні здійснюється шляхом розроблення та затвердження генеральних планів населених пунктів, планів зонування територій і детальних планів території, їх оновлення та внесення змін до них.

Відповідно до приписів частини першої статті 17 Закону №3038-VI, генеральний план населеного пункту є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови території населеного пункту. У складі генерального плану населеного пункту може розроблятися план зонування території цього населеного пункту. План зонування території може розроблятися і як окрема містобудівна документація після затвердження генерального плану.

Частиною першою статті 18 Закону №3038-VI встановлено, що план зонування території розробляється на основі генерального плану населеного пункту (у його складі або як окремий документ) з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон. План зонування території розробляється з метою створення сприятливих умов для життєдіяльності людини, забезпечення захисту територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, запобігання надмірній концентрації населення і об’єктів виробництва, зниження рівня забруднення навколишнього природного середовища, охорони та використання територій з особливим статусом, у тому числі ландшафтів, об’єктів історико-культурної спадщини, а також земель сільськогосподарського призначення і лісів.

Таким чином, основним видом містобудівної документації на місцевому рівні є генеральний план населеного пункту на основі якого (у його складі або як окремий документ), з метою визначення умов та обмежень використання території для містобудівних потреб у межах визначених зон, може розроблятися план зонування території відповідного населеного пункту.

Відповідно до абзацу 2 частини другої статті 24 Закону №3038-VI, забудова земельної ділянки здійснюється в межах її цільового призначення, встановленого відповідно до законодавства.

У відповідності до частини першої статті 26 Закону №3038-VI, забудова територій здійснюється шляхом розміщення об’єктів будівництва.

Суб’єкти містобудування зобов’язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об’єктів (ч. 2 ст. 26 Закону №3038-VI).

Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації (ч. 4 ст. 26 Закону №3038-VI).

Згідно частини п’ятої статті 26 Закону №3038-VI, проектування та будівництво об’єктів здійснюється власниками або користувачами земельних ділянок у такому порядку: 1) отримання замовником або проектувальником вихідних даних; 2) розроблення проектної документації та проведення у випадках, передбачених статтею 31 цього Закону, її експертизи; 3) затвердження проектної документації; 4) виконання підготовчих та будівельних робіт; 5) прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів; 6) реєстрація права власності на об’єкт містобудування.

Частиною першою статті 29 Закону №3038-VI встановлено, що однією зі складових частин вихідних даних на проектування є містобудівні умови та обмеження.

Фізична або юридична особа, яка подала виконавчому органові сільської, селищної, міської ради або у разі розміщення земельної ділянки за межами населених пунктів - районній державній адміністрації заяву про намір щодо забудови земельної ділянки, що перебуває у власності або користуванні такої особи, повинна одержати містобудівні умови та обмеження для проектування об'єкта будівництва (ч. 2 ст. 29 Закону №3038-VI).

Спеціально уповноважений орган містобудування та архітектури визначає відповідність намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні (ч. 4 ст. 29 Закону №3038-VI).

Згідно частиною п’ятою статті 29 Закону №3038-VI, розгляд заяви і надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх наданні здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури протягом семи робочих днів з дня реєстрації заяви. Рішення про відмову у наданні містобудівних умов та обмежень приймається у разі невідповідності намірів щодо забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні.

Частиною сьомою статті 29 Закону №3038-VI визначено, що склад, зміст, порядок надання містобудівних умов та обмежень визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері будівництва, містобудування та архітектури.

Відповідно до абзацу 1 частини першої статті 31 Закону №3038-VI, проектна документація на будівництво об'єктів розробляється у порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування, з урахуванням вимог містобудівної документації та вихідних даних і дотриманням вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил та затверджується замовником.

Процедуру надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст визначає Порядок надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затверджений Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 07.07.2011 №109, зареєстрований у Міністерстві юстиції України 22.07.2011 за №912/19650 (далі - Порядок № 109, у редакції, чинній на момент видачі спірних містобудівних умов та обмежень).

Пунктом 2.1 Порядку №109 визначено, що містобудівні умови та обмеження є основною складовою вихідних даних. Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі протягом семи робочих днів з дня реєстрації відповідної заяви разом із документами, передбаченими пунктом 2.2 цього розділу, у порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Згідно п. 2.2 Порядку №109, для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовником додаються: засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою; ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у довільній формі); викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000; кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності); черговий кадастровий план (витяг із земельного кадастру - за умови відсутності містобудівного кадастру); фотофіксація земельної ділянки (з оточенням); містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва.

Відповідно до п. 2.4 Порядку №109, розгляд заяви, надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх видачі здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень є невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні.

Тобто, єдиною підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень згідно Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст є невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні.

Згідно оскаржуваних містобудівних умов та обмежень, виданих ОСОБА_1, на земельній ділянці площею 1,5 га, що знаходиться за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Чехова, 27 та ідентифікується за кадастровим номером 3210900000:01:066:0013, передбачається нове будівництво багатоквартирних житлових будинків. Функціональне призначення земельної ділянки зазначено як - землі житлової та громадської забудови.

В той же, час рішенням тридцять дев’ятої сесії шостого скликання Ірпінської міської ради Київської області №2639-39-VІ від 20.12.2012 затверджено генеральний план міста Ірпінь ( том 1, а.с. 35).

Відповідно до викопіювання з Генерального плану міста Ірпінь, вказана земельна ділянка перебуває в зоні 57 – територія медичних центрів (том 1, а.с. 34).

Суд звертає увагу, що рішення тридцять дев’ятої сесії шостого скликання Ірпінської міської ради Київської області №2639-39-VІ від 20.12.2012 про затвердження Генерального плану міста Ірпінь є чинним і ніким не оскаржене.

Посилання відповідачів, що в подальшому при коригуванні Генерального плану міста Ірпінь вказана територія буде врахована у основному кресленні та передбачена під багатоповерхове будівництво є безпідставними, оскільки приписи частини дев’ятої статті 17 Закону №3038-VI, які передбачають внесення змін до генерального плану населеного пункту не частіше, ніж один раз на п'ять років, також передбачають і можливість дострокового внесення змін до генерального плану. Так, абзац 2 частини дев’ятої статті 17 Закону №3038-VI визначає, що питання про дострокове внесення змін до генерального плану населеного пункту може порушуватися за результатами містобудівного моніторингу перед відповідною сільською, селищною, міською радою відповідною місцевою державною адміністрацією.

Разом з тим, відповідачами не було надано доказів ініціювання будь-яких змін до Генерального плану міста Ірпінь, затвердженого рішенням тридцять дев’ятої сесії шостого скликання Ірпінської міської ради Київської області №2639-39-VІ від 20.12.2012.

Крім того, відповідно до викопіювання з плану зонування території міста Ірпінь, затвердженого рішенням сорок п’ятої сесії шостого скликання Ірпінської міської ради Київської області від 27.06.2013 №3260-45-VI, вищезазначена земельна ділянка перебуває в зоні Г-5п - перспективна лікувальна зона (том 1, а.с. 37, том 2, а.с. 16).

Суд зазначає, що оскаржувані містобудівні умови та обмеження містять посилання на вищезазначену містобудівну документацію.

Таким чином, у даному випадку є наявність невідповідності намірів забудови положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні, а саме: Генеральному плану міста Ірпінь та плану зонування території міста Ірпінь.

Ураховуючи, що вимоги містобудівної документації є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами містобудування, суд погоджується з тим, що містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки м. Ірпінь, вул. Чехова, 27 від 15.07.2016 за №0137-07-2016 були виданні ОСОБА_1 містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області з порушенням вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності.

Суд вважає, що ОСОБА_1 містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області не мав законних підстав для підготування та видачі містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки м. Ірпінь, вул. Чехова, 27 від 15.07.2016 за №0137-07-2016.

Згідно частини першої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд звертає увагу, що відповідач не довів суду правомірності прийнятого ним рішення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, доказів, наявних в матеріалах справи, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправними дії ОСОБА_1 містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області щодо видачі 15.07.2016 за №0137-07-2016 містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки за адресою: Київська область, м. Ірпінь, вул. Чехова, 27.

Скасувати містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки м. Ірпінь, вул. Чехова, 27 від 15.07.2016 за №0137-07-2016, видані ОСОБА_1 містобудування та архітектури Ірпінської міської ради Київської області.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.

Суддя Басай О.В.