Ухвала суду № 71627521, 17.01.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2018
Номер справи
813/4874/15
Номер документу
71627521
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10

УХВАЛА

про заміну сторони виконавчого провадження

17 січня 2018 року 813/4874/15

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гулкевич І.З.

секретар судового засідання Іванес Х.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові заяву Личаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження у справі №813/4874/15 за позовом Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м.Львова до Товариства з обмеженою відповідальністю «Діпроспецавтотранс» про стягнення заборгованості,-

в с т а н о в и в:

Личаківське об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова звернулося до суду з заявою про заміну сторони виконавчого провадження у справі №813/4874/15 з примусового виконання виконавчого листа, виданого 21.12.2016 Львівським окружним адміністративним судом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Діпроспецавтотранс» на користь Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова заборгованість в розмірі 35 808,46 грн. Заява обґрунтована тим, що відповідно до постанови КМУ від 21.12.2016 № 988 “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України” управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова реорганізовано шляхом приєднання до Личаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова.

В судове засідання сторони не з’явились, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду заяви, заявник просив розгляд заяви проводити без участі уповноваженого представника.

Згідно з частиною 4 статті 229 КАС України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судом встановлено, що постановою Львівського окружного адміністративного суду у справі №813/4874/15 від 21.12.2016 року позовні вимоги задоволено повністю : стягнуто з Товариства з обмеженою відповідальністю «Діпроспецавтотранс» на користь Управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова заборгованість в сумі 35 808,46 грн.

26.01.2017 року Львівським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист №813/4874/15, в якому стягувачем визначено Управління Пенсійного фонду України у Личаківському районі м. Львова.

08.11.2017 державним виконавцем Личаківського відділу державної виконавчої служби м. Львова Головного територіального управління у Львівській області винесено повідомлення про повернення виконавчого документа стягувану без прийняття до виконання.

Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 21.12.2016 року “Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України ” ліквідовано шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в Галицькому районі м. Львова, управління Пенсійного фонду України у Жовківському районі Львівської області, управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Львова, управління Пенсійного фонду України у Личаківському районі м. Львова та утворено нове – Личаківське об’єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова (код ЄДРПОУ 41250444), про що 31.03.2017 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань внесено запис.

Згідно з частиною 1 статті 52 КАС України у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України “Про виконавче провадження” (далі - Закон).

Відповідно до статті 1 Закону України “Про виконавче провадження” виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Згідно із статтею 17 Закону примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи як виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті.

Частиною першою статті 11 Закону встановлено, що державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Згідно з частиною 5 статті 15 Закону України “Про виконавче провадження” у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов’язковими тією мірою, якою вони були б обов’язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Згідно з ч. 1 ст. 379 Кодексу адміністративного судочинства України у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

За наведених вище обставин, суд вважає, що заява Личаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони виконавчого провадження є обґрунтованою та підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 243, 246, 379 Кодексу адміністративного судочинства України суд

у х в а л и в:

Заяву Личаківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України м. Львова про заміну сторони у виконавчому провадженні – задовольнити повністю.

Замінити стягувача у виконавчому провадженні по примусовому виконанню постанови Львівського окружного адміністративного суду від 21.12.2016 у справі №813/4874/15 - з управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова на Личаківське об'єднане управління Пенсійного фонду України м. Львова.

Ухвала суду може бути оскаржено до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Згідно ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала суду набирає законної сили у порядку та строки згідно ст. 256 КАС України.

Суддя Гулкевич І.З.