
8.3.13
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
17 січня 2018 рокуСєвєродонецькСправа № 812/2122/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.11.2017 № 79508-1304,
ВСТАНОВИВ:
28.12.2017 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов вищевказаний адміністративний позов.
Ухвалою суду від 02 січня 2018 року адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.11.2017 № 79508-1304 залишено без руху для усунення недоліків позовної заяви шляхом надання до суду уточненої позовної заяви та її копій відповідно до кількості учасників справи та документа про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України у сумі 640,00 грн.
Позивачеві надано строк для усунення недоліків протягом десяти календарних днів з дня отримання копії ухвали та роз'яснено наслідки їх неусунення.
Копію ухвали Луганського окружного адміністративного суду від 02 січня 2018 року про залишення позовної заяви без руху позивачем отримано 06 січня 2018 року.
15 січня 2018 року на виконання ухвали суду від 02 січня 2018 року про залишення позовної заяви без руху позивачем було надано суду уточнений адміністративний позов, в якому, окрім іншого, позивач послався на таке. Позивачем оскаржується податкове повідомлення-рішення від 20.11.2017 № 79508-1304 на загальну суму 1670,11 грн, при цьому позивач не погоджується з цією сумою лише в частині 372,46 грн. Вважає, що сплата судового збору в сумі 640,00 грн за позов з ціною в розмірі 372,46 грн є надмірною. Також позивач надав суду довідку про доходи за січень-червень 2017 року. На підставі викладеного, посилаючись на скрутне матеріальне становище, позивач просив звільнити його від сплати судового збору.
Розглянувши вказане клопотання, суд дійшов такого.
Відповідно до частини першої статті 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Пунктом першим частини першої статті 8 Закону України «Про судовий збір» визначено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі, якщо розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік.
Частиною другою статті 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Як визначено в ухвалі суду про залишення позовної заяви без руху, з урахуванням ціни позову 1670,11 грн, позивачу необхідно було сплатити судовий збір в сумі 640,00 грн.
Суд зазначає, що в обґрунтування клопотання про звільнення від сплати судового збору позивач посилається на скрутне матеріальне становище. При цьому відповідно до наданих позивачем довідок про доходи від 11.01.2018 № 74 та № 75, останнім за 2017 рік отримано заробітну плату в загальному розмірі 32900 грн. Отже, 5 відсотків розміру річного доходу позивача за 2017 рік становить 1645,00 грн. Таки чином, сума судового збору 640 грн, що належить до сплати за подання адміністративного позову, є значно меншою за 5 відсотків розміру річного доходу позивача.
Інших обставин, передбачених статтею 8 Закону України «Про судовий збір», позивачем суду не наведено.
На підставі викладеного в задоволенні клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід відмовити.
Окрім того, судом не приймаються доводи позивача про те, що ціна позову складає 372,46 грн, оскільки в прохальній частині позовної заяви позивач просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення від 20.11.2017 № 79508-1304 на суму 1670,11 грн.
Згідно з пунктом першим частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Позивачем у встановлений судом строк не усунуто недоліки, зазначені в ухвалі від 02 січня 2018 року.
Керуючись статтею 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовити.
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Державної фіскальної служби України у Луганській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 20.11.2017 № 79508-1304 повернути позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня складення її повного тексту до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адмінстративний суд.
СуддяОСОБА_2