
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
10 січня 2018 р. Справа №805/296/18-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., ознайомившись з адміністративним позовом ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області, третя особа – Управління соціального захисту населення Селидовської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності протиправною, визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Селидовського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області, третя особа – Управління соціального захисту населення Селидовської міської ради Донецької області, в якому просив:
- визнати бездіяльність Селидовського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області, яка полягає у невиплаті, починаючи з червня 2017 року пенсії позивачу протиправною;
- зобов’язати Селидовське об’єднане Управління Пенсійного фонду України Донецької області поновити виплату пенсії позивачу негайно після проголошення судового рішення, а також утриматись від подальшого призупинення її виплати;
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії про призначення(відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальних виплат, яке винесено 17.11.2017 року №9184 про відмову у поновленні соціальних виплат – пенсії позивачу.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з’ясовує, чи: подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.4 ч. 5 ст. 160 КАС України зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачем у четвертому пункті позовних вимог зазначено вимогу щодо скасування рішення від 17.11.2017 року №9184 про відмову у поновленні соціальних виплат – пенсії позивачу, але в порушення вимог КАС України з цій позовній вимозі не зазначено рішення комісії якого саме органу визнати протиправним та скасувати.
Слід зазначити, що в порушення вимог ч.4 ст.161 КАС України позивачем не додано до позовної заяви копію рішення комісії про призначення (відновлення) або відмову у призначенні (відновленні) соціальних виплат, яке винесено 17.11.2017 року №9184 про відмову у поновленні соціальних виплат – пенсії позивачу, на яке посилається позивач та інші докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Крім того, суд звертає увагу, що позивачем в порушення вимог п. 11 ч. 5 ст. 160 КАС України не надано власне письмове підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Слід зазначити, що позивач в позовній заяві просив відкрити спрощене позовне провадження, у зв’язку з чим у суду відсутня можливість призначити підготовче судове засідання для з’ясування обставин справи, а саме для остаточного визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу.
Згідно з частинами 1 та 2 статті 169 КАС України суддя, встановивши що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Селидовського об’єднаного Управління Пенсійного фонду України Донецької області, третя особа – Управління соціального захисту населення Селидовської міської ради Донецької області про визнання бездіяльності протиправною, визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Встановити позивачу десятиденний строк з дня отримання цієї ухвали на усунення недоліків позовної заяви шляхом надання письмових пояснень щодо кількості відповідачів з зазначенням позовних вимог щодо кожного відповідача, письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху надсилається особі, яка подала позовну заяву, не пізніше наступного дня після її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя Загацька Т. В.