Рішення № 71618519, 03.01.2018, Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області

Дата ухвалення
03.01.2018
Номер справи
742/3299/17
Номер документу
71618519
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 2-а/742/2/18

Єдиний унікальний № 742/3299/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 січня 2018 року Прилуцькийміськрайонний суд Чернігівськоїобласті в складі:

головуючого – судді Циганко М.О.,

за участю секретаря Чміль С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління житлово-комунального господарства Прилуцької міської ради та постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії,-

встановив:

Позивач звернувся з адміністративним позовом до Управління житлово-комунального господарства Прилуцької міської ради та постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії. Свої позовні вимоги мотивує тим, що 19 травня 2017 року звернувся із письмовою заявою до Управління житлово-комунального господарства Прилуцької міської ради про відключення від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання у квартирі №55 в житловому будинку №30 по вул.Вавілова в м.Прилуки Чернігівської області, яка належить позивачу на праві спільної сумісної власності. Проте, відповідач листом від 23 травня 2017 року за №016-24/20, відмовив позивачу у відключенні від мереж централізованого опалення та гарячого водопостачання, мотивуючи тим, що відключення квартири здійснюється за умови відключення всього будинку, при цьому рішення про відключення всього будинку від систем централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками приміщень у житловому будинку. Оскільки, вказану відмову позивач вважає протиправною, та такою, що суперечить нормам чинного законодавства, він і звернувся з даним позовом до суду за захистом свого порушеного права щодо визнання протиправною відмови Управління житлово-комунальногого сподарства Прилуцької міської ради та зобов»язання видати дозвіл на від»єднання належної йому квартири від мереж централізованого опалення та влаштування в даній квартирі індивідуального (автономного) опалення.

Позивач в судове засідання не з»явився, проте про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Представник позивача ОСОБА_2 в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримала, просила суд задовольнити позов.

Представник відповідачів ОСОБА_3 в судому засіданні заявлені позовні вимоги не визнала, просила суд відмовити в задоволенні позову посилаючись на обставини, викладені в письмових запереченнях (а.с.45-51).

Суд, заслухавши пояснення учасників справи, дослідивши наявні у справі докази, вважає, щов задоволенні позову слід відмовитиз наступнихпідстав:

Відповідно до копії Свідоцтва про право власності на житло від 14 вересня 2000 року ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_4 належить на праві приватної спільної власності квартира АДРЕСА_1 (а.с.10).

Листом від 23 травня 2017 року за №016/24/20, ОСОБА_1 на звернення щодо відключення квартири АДРЕСА_2 від мереж централізованого опалення і гарячоговодопостачання управлінням житлово-комунального господаства Прилуцької міської ради повідомлено, що відключення від систем ЦО і ГВП здійснюється лише за умови відключення всьго будинку. В разі подання повного пакету документів, при наявності 100% згоди всіх власників приміщень будинку щодо відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, заяву буде розглянуто на засіданні постійно діючої комісії з розгляду питань, пов»язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання (а.с.11).

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про теплопостачання» державна політика у сфері теплопотстачання базується на принципах, зокрема забезпечення енергетичної безпеки держави; державного управління і регулювання відносин у сфері теплопостачання; оптимального поєднання систем централізованого та автономного теплопостачання, відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання.

У відповідності до ст.13 даного Закону, до основних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері теплопостачання належить регулювання діяльності суб»єкті ввідносин у сфері теплопостачання в межах, віднесених до відання відповідних рад.

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 затверджені Правила надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення (далі Правила).

Зокрема, п.п.24-26 вищезгаданої Постанови передбачено, що споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води. Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Самовільне відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води забороняється.

Відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України «Про теплопостачання» схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житловихбудинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування, реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.

Пунктом 2.1 Порядку розгляду та прийняття рішення про відключення окремого житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання, затвердженого наказом Міністрества будівництва, архітектури та житловово-комунального господарства від 22 листопада 2005 року №4 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 09 грудня 2005 року за №1478/11758, для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення його власник (власники) павинен (повинні) звернутися до Комісії з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви дадається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.

Згідно п.2.2.2 даного Порядку, підставою для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж ЦО і ГВП є невиконання умов, визначених у п.2.1.

Як встановлено п.2.2.3 Порядку, якщо заявником є власник, наймач (орендар) окремого приміщення, Комісія має право навіть не розглядати його заяву до прийняття рішення про відключення від мереж централізованого теплопостачання всього будинку.

Відповідно до порядку відключення окремих будинків від мереж центиралізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання, затвердженим наказом Міністерств будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства від 22 листопада 2005 року №4 (зі змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06 листопада 2007 року №169), для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг ЦО і ГВП орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішенням постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП, призначає голову та затверджує її склад, затверджує положення про роботу комісії.

За таких обставин, оскільки судом встановлено, що квартира №55 належна позивачу на праві приватної власності знаходиться в багатоквартирному будинку №30 по вул.Вавілова в м.Прилуки, і рішення власників всіх квартир про влаштування в будинку системи індивідуального опалення відсутнє, та враховуючи, що заява позивача постійно діючою комісією з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання не розглядалася на підставі п.2.2.3 Порядку розгляду та прийняття рішення про відключення окремого житлового будинку (будинків) від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання в зв»язку з ненаданням позивачем всіх передбачених документів, і відмова в наданні дозволу не надавалася, тому позовні вимоги позивача є передчасними, тому в задоволенні позову слід відмовити в повномуобсязі.

Керуючисьвищевикладеним, на підставіст..ст. 2, 6, 241-246, 255, 295, п.10, п.п.15.5, п.15 КАС України, суд,-

ухвалив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 до Управління житлово-комунального господарства Прилуцької міської ради та постійно діючої комісії з розгляду питань, пов'язаних з відключенням споживачів від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити дії - відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного адміністративного суду через Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області, з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення зазначений строк обчислення з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення абоухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду – якщо апеляційна скарга подана протягом тридцятиднів з дня вручення йому повногорішення суду.

Суддя М.О.Циганко