Рішення № 71613150, 11.01.2018, Вінницький міський суд Вінницької області

Дата ухвалення
11.01.2018
Номер справи
127/24645/17
Номер документу
71613150
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 127/24645/17

Провадження № 2-а/127/980/17

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

11 січня 2018 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

головуючого - судді Бессараб Н.М.,

при секретарі Крижанівському В.В.,

з участю позивачки ОСОБА_1,

представника відповідача ОСОБА_2,

представника третьої особи ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області, з участю третьої особи - управління Служби безпеки України у Вінницькій області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити перерахунок пенсії,-

ВСТАНОВИВ:

В листопаді 2017 року до суду звернулася ОСОБА_1 з адміністративним позовом до ГУ ПФУ у Вінницькій області, у якому просила суд визнати дії ГУ ПФУ у Вінницькій області щодо відмови у перерахунку пенсії з 01.11.2017 року неправомірними; зобов’язати ГУ ПФУ у Вінницькій області провести нарахування ОСОБА_1 призначеної пенсії на підставі раніше поданих документів та додатково наданої довідки управління Служби безпеки України у Вінницькій області №199 від 19.10.2017 року з урахуванням виплачених за період з січня 2012 року по 31 грудня 2013 року сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової винагороди за безперервну військову службу, премії, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування; визначити право позивачки на перерахунок пенсії не з 01.11.2017 року, а з 01.05.2017 року та подальшу виплату перерахованої пенсії в повному розмірі; стягнути понесений судовий збір.

Позов мотивований тим, що 31.12.2013 року ОСОБА_1 - підполковника юстиції Управління СБУ у Вінницькій області, звільнено з військової служби наказом Голови Служби безпеки України №1505-ОС від 18.12.2013 р. та виключено із списків особового складу наказом начальника Управління СБУ у Вінницькій області № 222-ОС від 20.12.2013р. відповідно до Положення про проходження військової служби військовослужбовцями СБУ за підпунктом «в» пункту 61 та підпунктом «в» пункту 63 (за віком), з 31.12.2013 року. Для підготовки документів пенсійної справи та нарахування і призначення ОСОБА_1 пенсії, Управлінням СБУ у Вінницькій області до ГУ ПФУ у Вінницькій області, був переданий додаток до грошового атестату серії СБ №000055 від 23.12.2013 року про додаткові види грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням разом з грошовим атестатом. З 01.01.2014 року ОСОБА_1 була призначена пенсія, яка виплачується по теперішній час. Разом з тим, як з'ясувалось лише у вересні 2017 року, безпідставно, в грудні 2013 року до складу грошового забезпечення позивачки не були включені одноразові виплати: матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань; матеріальна допомога на оздоровлення; премія, одноразова грошова винагорода за безперервну військову службу, з яких був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року включно.

31.10.2017 року, позивачка звернулася до ГУ ПФУ у Вінницькій області з проханням здійснити перерахунок розміру пенсії з 01.11.2017 року, включивши до складу грошового забезпечення, з якого нарахована пенсія, суми: матеріальної допомоги на оздоровлення; матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; премії, з яких був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року включно, згідно з довідкою Управління СБ України у Вінницькій області від 19 жовтня 2017 р.№199, та виплатити до раховану суму пенсії. 14.11.2017р. ГУ ПФУ у Вінницькій області відмовлено позивачці у перерахунку та виплаті пенсії, при цьому зазначено, що одноразові виплати не визначені ст. 43 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992р. «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. №393; примітки додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 134.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - пенсії призначаються з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, тому відсутні підстави для перерахунку пенсії.

Позивачка ОСОБА_1 вважає дії відповідача щодо відмови їй в проведенні перерахунку та виплати пенсії, з урахуванням довідки УСБУ у Вінницькій області №199 від 19.10.2017р., неправомірними, оскільки відповідач своєю відмовою порушив норми ст. 22 Конституції України, ч. 4 ст. 45 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», наказ Служби Безпеки України №35/дск від 23.01.2008р. «Про затвердження Інструкції про грошове забезпечення та виплати компенсаційного характеру військовослужбовців СБУ», ст. 9 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», тощо, а тому звернулася до суду із вказаним адміністративним позовом за захистом своїх прав та інтересів.

Ухвалою суду від 05.12.2017 року до участі в даній справі було залучено управління Служби безпеки України у Вінницькій області в якості третьої особи без самостійних вимог (а.с. 41).

В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала в повному обсязі, надала пояснення аналогічні змісту позовної заяви та письмових доповнень до позовної заяви (а.с. 2-9, 38-39). Просила позов задовольнити в повному обсязі.

Представник ГУ ПФУ у Вінницькій області ОСОБА_2 в судовому засіданні позов не визнала, надала пояснення аналогічні змісту письмових заперечень на позовну заяву ОСОБА_1, які приєднані до матеріалів справи (а.с. 27-28), просила відмовити в задоволенні позову. Наголосила, що перелік видів грошового забезпечення, які враховуються при призначенні пенсії, визначений постановою Кабінету Міністрів України №393 від 17.07.1992 року, відповідає положенням ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». При цьому, серед переліку складових грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, відсутні одноразові додаткові види грошового забезпечення, як то матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань, одноразова грошова винагорода за безперервну військову службу та премії - що мають тимчасовий характер, залежать від певних обставин, їх розмір не є фіксованим, тому вони не включаються до складу грошового забезпечення при звільненні з військової служби. Враховуючи те, що ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не передбачено врахування всіх видів грошового забезпечення, які були виплачені військовослужбовцю за час проходження служби та з яких сплачено страхові внески при призначенні пенсії, а наведений вказаною нормою перелік видів грошового забезпечення, які є підставою для призначення пенсії, є вичерпним.

Представник третьої особи без самостійних вимог ОСОБА_3 в судовому засіданні позов не визнав, надав пояснення аналогічні змісту письмових пояснень на позовну заяву ОСОБА_1, які приєднані до матеріалів справи (а.с. 45-48), просив відмовити в задоволенні позову.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та вивчивши надані докази у справі, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Статтею 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень. У справах щодо оскарження рішень суди перевіряють чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України, суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Судом встановлено, що 31.12.2013 року ОСОБА_1 - підполковника юстиції Управління СБУ у Вінницькій області, звільнено з військової служби наказом Голови Служби безпеки України №1505-ОС від 18.12.2013 р. та виключено із списків особового складу наказом начальника Управління СБУ у Вінницькій області № 222-ОС від 20.12.2013р. відповідно до Положення про проходження військової служби військовослужбовцями СБУ за підпунктом «в» пункту 61 та підпунктом «в» пункту 63 (за віком), з 31.12.2013 року (а.с. 14).

На займаній посаді за останні два роки у Службі безпеки України ОСОБА_1 отримувала грошове забезпечення, яке складалося з наступного: - посадовий оклад, - оклад за військовим званням, - надбавка за вислугу років (35%), - надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%), - ІАЗ (50%), - надбавка за роботу, яка передбачає допуск до державної таємниці (15%), - премія; - матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань; матеріальна допомога на оздоровлення; премія; - індексація грошового забезпечення; - одноразова грошова допомога за безперервну військову службу; - вихідна допомога при звільненні з військової служби (а.с. 15-17).

В довідці №199 від 19.10.17р та Грошовому атестаті серія СБ №000055 про нараховане грошове забезпечення за останні два роки, в повній мірі відображено розмір отриманого позивачкою ОСОБА_1 грошового забезпечення із зазначенням усіх складових.

Для підготовки документів пенсійної справи та нарахування і призначення ОСОБА_1 пенсії, Управлінням СБУ у Вінницькій області до ГУ ПФУ у Вінницькій області, був переданий додаток до Грошового атестату серії СБ №000055 від 23.12.2013 року про додаткові види грошового забезпечення за 24 місяці перед звільненням разом з грошовим атестатом (а.с. 16-17).

З пояснень позивачки суд встановив, що у вересні 2017 року ОСОБА_1 дізналася про те, що в грудні 2013 року до складу її грошового забезпечення не були включені одноразові виплати: матеріальна допомога для вирішення соціально- побутових питань; матеріальна допомога на оздоровлення; премія, одноразова грошова винагорода за безперервну військову службу, з яких був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року включно.

В судовому засіданні суд встановив, що ГУ ПФУ у Вінницькій області призначило ОСОБА_1 пенсію з 01 січня 2014 року. При обчисленні пенсії було враховано: посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років (35%), надбавка за виконання особливо важливих завдань (100%), - ІАЗ (50%), - надбавка за роботу, яка передбачає допуск до державної таємниці (15%), - премія.

Як вбачається, при обчисленні пенсії позивачці не були враховані матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, премія, одноразова грошова винагорода за безперервну військову службу, з яких було сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

31.10.2017 року позивачка звернулася до ГУ ПФУ у Вінницькій області з проханням здійснити перерахунок розміру пенсії з 01.11.2017 року, включивши до складу грошового забезпечення, з якого нарахована пенсія, суми: матеріальної допомоги на оздоровлення; матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань; премії, з яких був сплачений єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за період з 01 січня 2012 року по 31 грудня 2013 року включно, згідно з довідкою Управління СБ України у Вінницькій області від 19 жовтня 2017 р.№199, та виплатити дораховану суму пенсії (а.с. 18-19).

Листом №1377/Ш-12 від 14.11.2017р. ГУ ПФУ у Вінницькій області відмовлено позивачці у перерахунку та виплаті пенсії, при цьому зазначено, що одноразові виплати не визначені ст. 43 Закону України №2262-ХІІ від 09.04.1992р. «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. №393; примітки додатку 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 134.02.2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - пенсії призначаються з урахуванням щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, тому відсутні підстави для перерахунку пенсії (а.с. 20).

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі Закон) Пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 7 постанови Кабінету міністрів України від 17 липня 1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей» (далі Постанова) пенсії обчислюються з таких видів грошового забезпечення: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.

Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» від 20.12.1991 року № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ).

Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.

Частиною 1 ст. 9 Закону № 2011-ХІІ установлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.

Частиною 2 цієї статті визначено, що до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.

Постановою №1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу» упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців (пункт 3 цієї постанови).

Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Служби безпеки України (щомісячних та одноразових, додаток №25 до постанови №1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону №2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.

Законом №2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).

Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені постановою № 1294.

Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294).

Наведеним нормативним актом також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням керівника Служби безпеки у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294).

Отже, зазначені допомоги є одноразовими додатковими видами грошового забезпечення, які відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.

Аналогічна правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України №21-70а15 від 10.03.2015 р.

В матеріалах справи міститься довідка №199 від 19.10.17р. Управління Служби безпеки України у Вінницькій області про суми виплачених одноразових грошових виплат ОСОБА_1 за період січня 2012 року по 31 грудня 2013 року, з якої вбачається, що позивачці були нараховані: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань, одноразова грошова допомога за безперервну військову службу та одноразова грошова премія (а.с. 15).

Судом встановлено, що з всіх зазначених сум сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Відтак, зазначені виплати відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія, а тому підлягають для врахування при визначенні розміру пенсії.

Таким чином, суд вважає, що відмова відповідача у перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 з урахуванням сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової допомоги за безперервну військову службу та одноразової грошової премії, з яких сплачено єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування згідно довідки є неправомірною, а тому в цій частині позовні вимоги підлягають задоволенню.

У відповідності до ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» пенсія призначається (перераховується) з дня звернення за пенсією. Перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії - з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Пунктом 4.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 25.11.2005 №22-1 теж визначено, що орган, який призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, перерахунок та поновлення виплати раніше призначеної пенсії за відповідною заявою.

З питання перерахунку пенсії позивачка звернулася до пенсійного органу 31.10.2017 року (а.с. 18-19).

Відтак, право на перерахунок пенсії ОСОБА_1 підлягає захисту з моменту її звернення до пенсійного органу із відповідною заявою та доданими документами та з урахуванням вимог ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» - з 01.11.2017 року.

Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку про зобов’язання відповідача провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі раніше поданих нею документів та додатково наданої довідки управління Служби безпеки України у Вінницькій області №199 від 19.10.2017 року з урахуванням виплачених за період з січня 2012 року по 31 грудня 2013 року сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової винагороди за безперервну військову службу, премії, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, з 01 листопада 2017 року, тим самим задовольнивши частково позовні вимоги.

В силу ст. 139 КАС України, суд вважає , що слід стягнути на користь ОСОБА_1 640,00 грн. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Керуючись Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Законом України Законом України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», п. 7 постанови КМУ від 17 липня 1992 року №393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей», постановою КМУ №1294 від 07.11.2007 року «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», ст.ст. 5, 7, 9, 90, 139, 241-244, 246 КАС України, п. 10 Розділу VІІ КАС України «Перехідні положення» в редакції від 03.10.2017 року, суд, -

В И Р І Ш И В:

Адміністративний позов задоволити частково.

Визнати неправомірними дії Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1.

Зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області (ЄДРПОУ 13322403, м. Вінниця, вул. Хмельницьке шосе, 7) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрованої за адресою: 21000, АДРЕСА_1) на підставі раніше поданих нею документів та додатково наданої довідки управління Служби безпеки України у Вінницькій області №199 від 19.10.2017 року з урахуванням виплачених за період з січня 2012 року по 31 грудня 2013 року сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, одноразової грошової винагороди за безперервну військову службу, премії, з яких сплачено єдиний внесок на загальнообов"язкове державне соціальне страхування, з 01 листопада 2017 року.

В задоволенні решти позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 640,00 грн. судового збору за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня складення повного рішення до Вінницького апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення суду складено 16.01.2018 року.

Суддя