
Справа № 417/4744/17
Провадження № 2-а/417/3/18
У Х В А Л А
Іменем україни
"16" січня 2018 р. с. Марківка Луганської області
Суддя Марківського районного суду Луганської області Шкиря В.М., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Марківського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Луганської області про визнання бездіяльності протиправною ,зобовязання вчинити певні дії,-
встановив:
17.10.2017 позивач звернувся до Марківського районного суду Луганської області з адміністративним позовом до Марківського об’єднаного управління Пенсійного фонду України про визнання бездіяльності протиправної, зобовязання вчинити певні дії.
Позовні вимоги з 01.03.2016 по 06.04.2017 ухвалою Марківського районного суду Луганської області було залишено без розгляду у зв’язку з пропуском встановленого шестимісячного строку встановленого ст.99 КАС України.
Ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 14 грудня 2017 року скасовано зазначену ухвалу, справу направлено до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
15 грудня 2017 року набрала чинності нова редакція Кодексу адміністратиного судочинства України (далі-КАС України).
Відповідно до п.10 Перехідних положень КАС України , справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
При вирішенні питання про відкриття провадження у справі суд дійшов висновку про направлення справи за підсудністю з наступних мотивів.
Згідно п.4 ч.1 ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ст.20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, повязані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
- оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
- уточнення списку виборців;
-оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
- оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, повязані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
- примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
- примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
- продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
- затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
- затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Частиною другою статті 20 КАС України передбачено, що окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Отже, з вищезазначених положеньст.20 КАС України випливає, що предметна юрисдикція місцевих загальних судів, як адміністративних судів не поширюється на розгляд справ з приводу призначення, поновлення, нарахування пенсійних виплат. Такі справи підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до п.3 ч.1ст.29 КАС України,суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: після відкриття провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України, уразі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Оскільки , Марківський районний суд Луганської області не може далі розглядати справу (оскільки в цій частині не відкрито провадження) , а правовідносини з цього приводу не врегульовані КАС України в новій редакції, вважаю необхідним застосувати аналогію закону -п.3.ч.1ст.29 КАС України та передати дану справу (щодо позовних вимог 01.03.2016 по 06.04.2017) на розгляд Луганського окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою (проспект Космонавтiв, 18, Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400).
Відповідно до ст.30 КАС України, спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана
Згідно ч 8.ст.29 КАС України, передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Керуючисьст.28 КАС України, суддя, -
ухвалив:
Передати адміністративну справу № 417/4744/17, провадження № 2а/417/3/18 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Марківського об’єднаного управління Пенсійного Фонду України Луганської області про визнання бездіяльності протиправною , зобовязання вчинити певні дії за підсудністю до Луганського окружного адміністративного суду (проспект Космонавтiв, 18, Сєвєродонецьк, Луганська область, 93400).
Копію даної ухвали надіслати для відому позивачу.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Донецького апеляційного адміністративного судушляхом подання апеляційної скарги протягом пятнадцяти днів після отримання копії ухвали.
Суддя В. М. Шкиря