
Справа №: 400/1420/17
Провадження № 3/400/6/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 січня 2018 року
Суддя Петрівського районного суду Кіровоградської області Шаєнко Ю. В., розглянувши матеріали, які надійшли від управління Східного офісу Державної аудиторської служби України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_3, ідентифікаційний код НОМЕР_1, працюючого з 01.01.2014 року по 03.03.2017 року начальником відділу освіти Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області,
за ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
До Петрівського районного суду надійшли матеріали від управління Східного офісу Державної аудиторської служби України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, мотивуючи тим, що головним державним аудитором відділу контролю у галузі промисловості, інфраструктури та ЖКГ управління Східного офісу Державної аудиторської служби в Кіровоградській області ОСОБА_2, при проведенні планової ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області за період з 01.01.2014 року по 01.06.2017 року, юридична адреса: 28300, Кіровоградська область, Петрівський район, смт.Петрове, вул.Каштанова, 5, код ЄДРПОУ 02144163, було виявлено порушення ч.1 ст.10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» №1197-VІІ, при проведенні державних закупівель у період з 20.11.2014 року по 01.03.2016 року процедура відкритих торгів на закупівлю товару - вугілля кам’яного, розпочата та проведена під час чинності Закону України «Про здійснення державних закупівель» №1197-VІІ, який втратив чинність з 01.08.2016 року, а саме: порушення порядку оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства. Так, відповідно до істотних умов Договору на закупівлю вугілля кам’яного від 11.02.2015 року №82, укладеного між відділом освіти Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області та ФОП ОСОБА_3 внесено зміни, які оформлені Додатковою угодою №2 від 08.02.2016 року, проте повідомлення про внесення змін до істотних умов договору, які внесені Додатковою угодою №2 від 08.02.2016 року на веб-порталі Уповноваженого органу не оприлюднено.
Крім того, в ході проведення даного контрольного заходу встановлено, що в
даній процедурі закупівель Звіт про виконання Договору від 11.02.2015 року №82
укладеного з переможцем торгів ФОП ОСОБА_3, не оприлюднено на веб-порталі
Уповноваженого органу протягом трьох робочих днів з дня закінчення строку дії
договору, виконання договору або його розірвання. А відповідно до ч.1 ст.10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» №1197-VІІ, відповідальність за повноту та достовірність інформації, що оприлюднюється на веб-порталі Уповноваженого органу, несуть голова та секретар комітету з конкурсних торгів замовника. Отже, порушення порядку оприлюднення внесених змін до істотних умов вищезазначеного договору та Звіту про виконання Договору №82 від 11.02.2015 року, допущено колишнім головою комітету з конкурсних торгів ОСОБА_1, та виникло станом на 08.02.2016 року, і на момент закінчення ревізії 01.01.2017 року не усунено.
Таким чином, ОСОБА_4 скоїв правопорушення, передбачене ч.1 ст.164-14 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_4 свою вину в скоєному правопорушенні визнав та пояснив суду, що допустив порушення помилково, однак, зазначив, що вказане правопорушення не вплинуло на фінансово-господарську діяльність відділу освіти та не завдало будь-яких матеріальних збитків, крім цього, просив закрити провадження по справі у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Заслухавши пояснення порушника ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення від 12 грудня 2017 року; акт планової ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Петрівської районної державної адміністрації №03-20/3 за період з 01.01.2014 року по 01.06.2017 року від 14 вересня 2017 року, посадова інструкція начальника відділу освіти Петрівської районної державної адміністрації, наказ начальника відділу освіти Петрівської районної державної адміністрації №287 від 09.10.2014 року, протокол №40 засідання комітету з конкурсних торгів від 09.10.2014 року, вважає доведеним факт скоєння ОСОБА_1, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення на підставі наступного.
Частиною 1 статті 164-14 КУпАП, передбачено відповідальність за здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг без застосування визначених законодавством процедур закупівель; оцінка пропозицій конкурсних торгів (кваліфікаційних пропозицій), тендерних пропозицій не за критеріями та методикою оцінки для визначення найкращої пропозиції конкурсних торгів (кваліфікаційної пропозиції), тендерної пропозиції, що міститься в документації конкурсних торгів (кваліфікаційній документації), тендерній документації; укладення з учасником, який став переможцем торгів, договору про закупівлю за цінами і обсягами, що не відповідають вимогам документації конкурсних торгів (кваліфікаційної документації), тендерної документації; неоприлюднення або порушення порядку оприлюднення інформації про закупівлі відповідно до вимог законодавства; ненадання інформації, документів та матеріалів у випадках, передбачених законом.
ОСОБА_4, будучи начальником відділу освіти Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області, а також головою комітету з конкурсних торгів, порушив вимоги ч.1 ст.164-14 КУпАП, а саме: ч.1 ст.10 Закону України «Про здійснення державних закупівель» №1197-VІІ, так як при проведенні державних закупівель у період з 20.11.2014 року по 01.03.2016 року процедура відкритих торгів на закупівлю товару - вугілля кам’яного, розпочата та проведена під час чинності Закону України «Про здійснення державних закупівель» №1197-VІІ, який втратив чинність з 01.08.2016 року, а саме: порушив порядок оприлюднення інформації щодо закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти відповідно до вимог законодавства. Так, відповідно до істотних умов Договору на закупівлю вугілля кам’яного від 11.02.2015 року №82, укладеного між відділом освіти Петрівської районної державної адміністрації Кіровоградської області та ФОП ОСОБА_3 внесено зміни, які оформлені Додатковою угодою №2 від 08.02.2016 року, проте повідомлення про внесення змін до істотних умов договору, які внесені Додатковою угодою №2 від 08.02.2016 року на веб-порталі Уповноваженого органу не оприлюднено. Крім того, в ході проведення даного контрольного заходу встановлено, що в даній процедурі закупівель Звіт про виконання Договору від 11.02.2015 року №82, укладеного з переможцем торгів ФОП ОСОБА_3, не оприлюднено на веб-порталі
Уповноваженого органу протягом трьох робочих днів з дня закінчення строку дії
договору, виконання договору або його розірвання.
Відповідно до ч.2 ст.38 КУпАП, стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення. Також, відповідно до вимог ч.3 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Враховуючи вищевикладене, строки, передбачені статтею 38 КУпАП про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, закінчилися, так як згідно акту планової ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Петрівської районної державної адміністрації за період з 01.01.2014 року по 01.06.2017 року від 14 вересня 2017 року, адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 було виявлене 14 вересня 2017 року, а справа надійшла до суду 13 грудня 2017 року.
Згідно п.7 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю, якщо закінчились на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строки, передбачені статтею 38 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст.38, 247, 164-12, 283, 284 КУпАП,-
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.1 ст.164-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення - закрити у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанова може бути оскаржена, або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня її винесення до апеляційного суду Кіровоградської області через Петрівський районний суд Кіровоградської області.
Суддя(підпис)
З оригіналом вірно:
Суддя Петрівського районного суду Ю.Шаєнко
Постанова набрала законної сили _____ 2018 року.
Суддя Петрівського районного суду Ю.Шаєнко