Постанова № 71603616, 15.01.2018, Шевченківський районний суд м. Львова

Дата ухвалення
15.01.2018
Номер справи
465/7259/17
Номер документу
71603616
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 465/7259/17

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 січня 2018 року м. Львів

Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали адміністративної справи, які направлені Франківським районним судом м.Львова за територіальною підсудністю про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, який працює на посаді майстра дільниці трамвайної колії ЛКП «Львівелектротранс», проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,-

за вчинення правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП,-

у с т а н о в и в :

гр.ОСОБА_1 16.10.2017 року у м.Львові на вул.Шевченка,154, будучи посадово- відповідальною особою, порушив правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні доріг та вулиць, а саме допустив просідання вибоїни в межах трамвайних колій відносно дорожнього покриття 9 см, що спричинило пошкодження транспортного засобу марки «MITSUBISHI GALANT», д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_2, внаслідок чого автомобіль отримав технічні пошкодження та завдано матеріальних збитків, чим порушив 3.1.2 ДСТУ-35-87-97, п.1.5, ПДР України.

На розгляд матеріалів адміністративної справи до суду гр.ОСОБА_1 не прибув, хоча повідомлявся про дату та місце розгляду справи належним чином. На адресу суду 12.01.2018 року скерував клопотання про відкладення розгляду справи в якому зазначає, що вини не визнає /а.с.24/.

У відповідності до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Стаття 14 КУпАП передбачає, що посадові особи підлягають адміністративній відповідальності за адміністративні правопорушення, зв'язані з недодержанням установлених правил у сфері охорони порядку управління, державного і громадського порядку, природи, здоров'я населення та інших правил, забезпечення виконання яких входить до їх службових обов'язків.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об’єктивне з’ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Статтею 280 КУпАП передбачено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення відповідний орган чи посадова особа зобов’язані з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

За змістом ст. 279 КУпАП ці обставини встановлюються в ході дослідження доказів під час розгляду справи.

Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, а також іншими документами.

Розглянувши справу на підставі досліджених доказів орган (посадова особа) відповідно до ст.283 КУпАП виносить постанову.

Вина ОСОБА_1 у скоєному правопорушенні стверджується наступним.

Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення серії БР №168054 від 07.12.2017 року гр.ОСОБА_1 17.03.2017 року у м.Львові на вул.Шевченка,154 будучи посадово-відповідальною особою, порушив правила, норми і стандарти, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні доріг та вулиць, а саме допустив просідання вибоїни в межах трамвайних колій відносно дорожнього покриття 9 см, що спричинило пошкодження транспортного засобу марки «MITSUBISHI GALANT», д.н.з. НОМЕР_1 під керуванням водія ОСОБА_2, внаслідок чого автомобіль отримав технічні пошкодження та завдано матеріальних збитків, чим порушив 3.1.2 ДСТУ-35-87-97.

У відповідності до розпорядження ЛКП «Львівелектротранс» № 09/3 а.с.13/ ОСОБА_1 закріплено за дільницею трамвайної колії № 3, зокрема що розташована на вул.Шевченка у м.Львові. Пунктом 3.5 його посадової інструкції, як майстра дільниці, передбачено обов’язок забезпечувати утримання закріпленої дільниці колії в технічно справному стані. Згідно системи технічного обслуговування та ремонту і ПТЕ, зобов’язаний проводити заміри і огляди трамвайної колії і спецчастин, складати плани проведення ремонтних робіт. Згідно п.5.1 даної інструкції, майстер дільниці несе відповідальність за несправний технічний стан колійного господарства на закріпленій дільниці /а.с.16-18/.

Згідно п.1.5 Правил дорожнього руху України дії або бездіяльність учасників дорожнього руху та інших осіб не повинні створювати небезпеку чи перешкоду для руху, загрожувати життю або здоров'ю громадян, завдавати матеріальних збитків. Особа, яка створила такі умови, зобов'язана негайно вжити заходів до забезпечення безпеки дорожнього руху на цій ділянці дороги та вжити всіх можливих заходів до усунення перешкод, а якщо це неможливо, попередити про них інших учасників дорожнього руху, повідомити підрозділ міліції, власника дороги або уповноважений ним орган.

Державним стандартом України, Безпека дорожнього руху, "ДСТУ 3587-97", відповідно до розділу п.п. 3.1.2 якого гранична глибина окремих осідань, вибоїн не повинна перевищувати 4 см для доріг І-III категорій і груп А, Б вулиць і доріг населених пунктів; 6 см - для решти категорій і груп.

Як вбачається із акту обстеження ділянки вулично-шляхової мережі від 16.10.2017 року експлуатаційний стан обстеженої ділянки не відповідає вимогам ДСТУ3587-97, а саме покриття проїзної частини має вибоїну 9 см, яка знаходиться між трамвайними рейками, а також інші недоліки в утриманні та експлуатації ділянки: відхилення верху головки рейки трамвайної колії відносно покриття дороги /а.с.3/.

Судом встановлено, що наїзд у вибоїну відбувся оскільки жодних попереджувальних знаків стосовно неї встановлено не було, а також не було огороджено місце де утворилася вибоїна.

Таким чином, судом встановлено, що гр.ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.4 ст.140 КУпАП, тобто порушення правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху при утриманні автомобільних доріг і вулиць, залізничних переїздів, інших дорожніх споруд, невжиття заходів щодо своєчасної заборони або обмеження руху при виникненні умов, які загрожують безпеці руху, або неприйняття своєчасних заходів до відновлення безпечних умов для руху, що спричинили створення аварійної обстановки або пошкодження транспортних засобів, вантажів, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна

Враховуючи особу правопорушника та обставини справи вважаю, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника на якого накладено адміністративне стягнення судовий збір в розмірі 352 грн.40 коп.

Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,-

п о с т а н о в и в :

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 визнати винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 140 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян 850 (вісімсот п’ятдесят гривень) в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 на користь державного бюджету України (Отримувач коштів - ГУДКСУ у м.Києві; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - ГУДКСУ у м.Києві; код банку отримувача (МФО) - 820019; рахунок отримувача – 31215356700001; код класифікації доходів бюджету – 22030106) судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп.

На постанову може бути подана апеляційна скарга, внесено подання прокурора до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м. Львова протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя ОСОБА_3