Ухвала суду № 71599579, 15.01.2018, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.01.2018
Номер справи
817/2470/16
Номер документу
71599579
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Недашківська К.М.

Суддя-доповідач:ОСОБА_1

УХВАЛА

"15" січня 2018 р. Справа № 817/2470/16

Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Охрімчук І.Г., перевіривши апеляційну скаргу Державної казначейської служби України на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "07" вересня 2017 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, Державної казначейської служби України про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинення певних дій, , -

ВСТАНОВИВ:

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 07.09.2017р. позов ОСОБА_2 задоволено повністю.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, Державна казначейська служба України звернулась до суду апеляційної інстанції зі скаргою, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в позові.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги та справи, суд дійшов висновку про залишення скарги без руху на підставі ст.298 КАС України з огляду на наступне.

З 15 грудня 2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким викладено у новій редакції, зокрема, Кодекс адміністративного судочинства України.

Згідно з п. 14 розділу VII «Перехідні положення» КАС України від 03 жовтня 2017 року судові рішення, ухвалені судами першої інстанції до набрання чинності цією редакцією Кодексу, набирають законної сили та можуть бути оскаржені в апеляційному порядку протягом строків, що діяли до набрання ним чинності.

У відповідності до ч. 3 ст. 186 КАС України в редакції від 06 липня 2005 року апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч.3 ст.160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

В апеляційній скарзі Державна казначейська служба України зазначила, що з моменту отримання заяви ОСОБА_2 з доданою ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 01.11.2017р. Казначейство дізналося про порушення судом норм права, що і стало підставою для подання скарги на постанову від 07.09.2017р.

В зв'язку з чим просить поновити строк на апеляційне оскарження постанови суду від 07.09.2017р.

Разом з тим, рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення (постанови суду) свідчить про те, що оскаржуване рішення суду скаржником отримано 18.09.2017р. (а.с.232, т. 3).

Таким чином, кінцевий термін подачі апеляційної скарги на вказане судове рішення є 28.09.2017 року.

Апеляційну скаргу на постанову суду від 07 вересня 2017 року відповідач подав 12 грудня 2017 року, тобто після закінчення встановленого строку.

Відповідно до п. 12 ч. 1 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України ( в редакції від 15.12.2017 р.) заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією.

Згідно з ч. 3 ст. 298 КАС України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 295 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строку або вказати інші підстави для поновлення строку.

За таких обставин вважаю, що апеляційну скаргу Державної казначейської служби України слід залишити без руху та запропонувати скаржнику усунути недоліки апеляційної скарги шляхом зазначення інших підстав для поновлення строку та подачі доказів в їх обґрунтування.

В зв'язку з тим, що в резолютивній частині скарги відповідач просить скасувати постанову від 11.09.2017р. (натомість в матеріалах справи міститься постанова суду першої інстанції від 07.09.2017р.) суд вважає за необхідне зобов`язати скаржника уточнити, документ від якої дати підлягає оскарженню.

Керуючись ст.ст. 169, 298 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Державної казначейської служби України залишити без руху.

Надати Державній казначейській службі України десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для зазначення іншої підстави щодо поновлення строку.

Копію даної ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, - невідкладно.

Роз'яснити Державній казначейській службі України, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, суддею буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя І.Г. Охрімчук