Постанова № 71599191, 10.01.2018, Харківський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.01.2018
Номер справи
554/2811/17
Номер документу
71599191
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Головуючий І інстанції: Микитенко В.М.

Суддя-доповідач: ОСОБА_1

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 січня 2018 р. м. ХарківСправа № 554/2811/17Харківський апеляційний адміністративний суд

колегія суддів у складі:

головуючого судді: Мінаєвої О.М.

суддів: Макаренко Я.М. , Донець Л.О.

за участю секретаря судового засідання Шалаєвої І.Т.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційними скаргами Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області на постанову Октябрського районного суду м. Полтава від 18.08.2017, суддя Микитенко В.М., м. Полтава, повний текст складено 18.08.17 по справі № 554/2811/17

за позовом ОСОБА_2

до Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області

третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 (далі за текстом – позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області (далі за текстом – відповідач), третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, в якому, з урахуванням уточнень, просив суд:

- визнати протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, яка полягає в невключенні у довідку на його ім’я повної і фактичної інформації про його грошове забезпечення;

- зобов’язати Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Полтавській області уточнену (оновлену) довідку про його грошове забезпечення з повною фактичною інформацією відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, пунктів 3, 5, 6 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених х військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року станом на 01.01.2016 року з дати виникнення права на перерахунок пенсії, виходячи з розміру 56% грошового забезпечення, та із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2500 гривень; оклад за спеціальним званням 2000 гривень; надбавка за вислугу років 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням 1800 гривень; надбавка 50 % (встановлена на момент звільнення) за особливо важливі завдання 3150 гривень; надбавка за безперервну службу в ОВС 50%; премія 33,3% (встановлена на момент звільнення) 3146,85 грн.; 100 % надбавка по Указу Президента (771-2001), яка носила постійний характер, у тому числі і на момент звільнення) у перерахованому вигляді; одноразова грошова допомога при звільненні у перерахованому вигляді;

- відповідно до ст.267 КАС України зобов’язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області надати до суду звіт про виконання судового рішення протягом місяця від дати набрання судовим рішенням законної сили;

- стягнути з відповідача судові витрати на користь позивача, які складаються із сплаченого ним судового збору в сумі 640 грн.

Постановою Октябрського районного суду м. Полтави від 18.08.2017 року зазначений позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, яка полягає в невключенні у довідку на ім’я ОСОБА_2 повної інформації про його грошове забезпечення.

Зобов’язано Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Полтавській області довідку про грошове забезпечення ОСОБА_2 з повною інформацією відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених х військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, пунктів 3, 5, 6 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року станом на 01.01.2016 року з дати виникнення права на перерахунок пенсії, виходячи з розміру 56% грошового забезпечення та із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2500 гривень; оклад за спеціальним званням 2000 гривень; надбавка за вислугу років 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням 1800 гривень; надбавка 50 % (встановлена на момент звільнення) за особливо важливі завдання 3150 гривень; надбавка за безперервну службу в ОВС 50%; премія 33,3% (встановлена на момент звільнення) 3146,85 грн.; 100 % надбавка по Указу Президента (771-2001), яка носила постійний характер, у тому числі і на момент звільнення) у перерахованому вигляді; одноразова грошова допомога при звільненні у перерахованому вигляді.

У іншій частині позовних вимог – відмовлено.

Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Полтавського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області на користь ОСОБА_2 витрати зі сплати судового збору в сумі 640 грн.

Відповідач, не погодившись з рішенням суду першої інстанції в частині задоволення позову, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить суд апеляційної інстанції постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги відповідач зазначає, що Ліквідаційною комісією МВС України в Полтавській області сформовано довідку для перерахунку пенсії позивачу та направлено її до органу Пенсійного фонду України, а тому з цього приводу бездіяльності немає. Також відповідач вказує на відсутність правових підстав для включення до довідки інших показників грошового забезпечення, оскільки, ті, які мали колишні працівники МВС, на теперішній час відсутні у переліку для поліцейських в тих розмірах, які вимагає позивач.

Третя особа, Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, також не погодившись з рішенням суду першої інстанції в частині задоволення позову, подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить суд апеляційної інстанції постанову суду першої інстанції скасувати та прийняти нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги третя особа також зазначає про відсутність правових підстав для включення до довідки інших показників грошового забезпечення, оскільки визначені позивачем надбавки скасовані та на теперішній час відсутні у переліку для поліцейських в тих розмірах, які вимагає позивач.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції та доводи апеляційних скарг, заслухавши позивача та його представника, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційні скарги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що позивач ОСОБА_2 на підставі наказу УМВСУ в Полтавській області №56о/с від 18.04.2005 року був звільнений з органів внутрішніх справ України за власним бажанням з посади помічника начальника відділу-оперативного чергового чергової частини штабу ОСОБА_3 УМВСУ в Полтавській області та є пенсіонером МВС. Його вислуга станом на 18.04.2005 року в календарному обчисленні склала 19 років 7 місяців 3 дні, в пільговому обчисленні 22 роки 02 місяці 6 днів. При цьому, він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області (пенсійна справа №9411682-МВС) (а.с.2, 13, 14).

29.11.2016 року та 20.01.2017 року позивач ОСОБА_2 звернувся до Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області із письмовою заявою про видачу відповідної довідки про розмір його грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с.15-16).

Відповідач листом від 02.12.2016 р. №39/к-358 повідомив, що станом на дату розгляду листа у Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області відсутні правові підстави для складання документів відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008р. №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992р. №393" та видачі довідки про розмір грошового забезпечення (а.с.17).

Не погодившись з такою бездіяльністю відповідача, позивач звернувся до суду з позовом.

Задовольняючи частково позов, суд першої інстанції виходив з протиправної бездіяльності відповідача щодо невиготовлення та відповідно не надіслання довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з моменту звернення до нього позивача із заявою.

Колегія суддів не погоджується з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі, є Закон України від 09 квітня 1992 року N 2262-ХІІ "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч. 4 ст. 63 Закону № 2262-ХІІ ( в редакції на час спірних правовідносин) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені ч. 2 ст. 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, законодавством передбачено обов'язок перерахунку пенсій у випадку зміни грошового забезпечення працівників, які виконують таку ж саму роботу.

Внаслідок набрання чинності Законом України “Про Національну поліцію” від 02.07.2015 № 580-VIII втратив чинність Закон України “Про міліцію”, при цьому підлягали ліквідації органи міліції.

Водночас Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей” від 23.12.2015 року № 900-VIII (далі Закон № 900- VIII) внесено зміни до пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про Національну поліцію” та ст. 63 Закону № 2262-ХІІ.

Так, відповідно до абзацу другого пункту 15 Прикінцевих та перехідних положень Закону України “Про Національну поліцію” (в редакції Закону № 900-VIII) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Також, Законом № 900-VII статтю 63 Закону № 2262-XII було доповнено новою частиною третьою, відповідно до якої перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

При цьому, частиною вісімнадцятою статті 43 вказаного Закону (із змінами, внесеними Законом № 900-VII), серед іншого, передбачено, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 № 45 “Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (далі - Порядок № 45) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Таким чином, підставою для перерахунку пенсії є зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, проведена на підставі рішення Кабінету Міністрів України.

Постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11 листопада 2015 року "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (далі - Постанова № 988) та № 947 від 18 листопада 2015 року "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268" встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Після набуття чинності Законом № 900-VII, яким внесено зміни до Закону № 2262-XII та у зв'язку зі встановленням для поліцейських згідно з Постановою № 988 грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, більших за грошове забезпечення працівників органів внутрішніх справ, призначена колишнім працівникам міліції пенсія підлягала негайному перерахунку.

Таким чином, враховуючи вищенаведені приписи нормативно-правових актів, колегія суддів вважає, що позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення поліцейських.

При цьому, колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції щодо наявності підстав для задоволення позову в частині покладення обов’язку на Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Полтавській області довідку про грошове забезпечення ОСОБА_2 з повною інформацією відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23.12.2015 року, ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988, пунктів 3, 5, 6 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених х військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 45 від 13.02.2008 року станом на 01.01.2016 року з дати виникнення права на перерахунок пенсії, виходячи з розміру 56% грошового забезпечення та із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2500 гривень; оклад за спеціальним званням 2000 гривень; надбавка за вислугу років 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням 1800 гривень; надбавка 50 % (встановлена на момент звільнення) за особливо важливі завдання 3150 гривень; надбавка за безперервну службу в ОВС 50%; премія 33,3% (встановлена на момент звільнення) 3146,85 грн.; 100 % надбавка по Указу Президента (771-2001), яка носила постійний характер, у тому числі і на момент звільнення) у перерахованому вигляді; одноразова грошова допомога при звільненні у перерахованому вигляді, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Порядок проведення перерахунку пенсій встановлений Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року N 45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. N 393" (далі – Порядок № 45), яка набрала чинності 20 лютого 2008 року.

Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Порядку № 45, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

На підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно із додатком 2 та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

З матеріалів справи колегією суддів встановлено, що на підставі списку осіб, пенсії яких підлягають перерахунку, відповідачем було сформовано та надіслано на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області довідку № 4/11682 для перерахунку пенсії ОСОБА_2 відповідно до ст. 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постанови Кабінету Міністрів України №988 та наказу Міністерства внутрішніх справ від 06.04.2016 р. № 260.

Зі змісту вищезазначеної довідки № 4/11682 колегією суддів встановлено, що розмір грошового забезпечення, за нормами, чинними на 01.01.2016 р. за посадою помічник начальника відділу-оперативний черговий чергової частини штабу ОСОБА_3 становить: посадовий оклад - 2500,00; оклад за військовим (спеціальним) званням майор міліції - 2000,00; надбавка за вислугу років (40% ) - 1800,00; премія ( 2,73%) - 171,99; Всього: 6471,99.

Позивач із визначеним в довідці № 4/11682 розміром грошового забезпечення не погоджується та вважає, що відповідачем протиправно зменшено відсоток премії з 33,3% до 2,73% та зовсім не включено такі види грошового забезпечення як надбавка за особливо важливі завдання – 50%; надбавка за указом Президента України (771-2001) – 100%; надбавка за безперервну службу в органах внутрішніх справ – 50%; одноразова грошова допомога при звільненні у перерахованому вигляді.

Так, колегією суддів встановлено, що згідно грошового атестату за 2002-2005 роки до складу грошового забезпечення позивача входили: посадовий оклад -130 грн.; оклад за військове звання – 125 грн.; надбавка за особливі умови служби (за особливі завдання) – 50 %; надбавка за вислугу років – 30%; надбавка за безперервну службу в органах внутрішніх справ – 50%; премія – 33,3%. Також при звільненні 25.07.2008 року позивачу була виплачена згідно рішення суду справа №2а-285/08 р. вихідна допомога в сумі 3100 грн.

При цьому, колегія суддів зазначає, що надбавка за особливі умови служби, надбавка за указом Президента України та надбавка за безперервну службу в органах внутрішніх справ, які були встановлені наказом МВС України від 31.12.2007 № 499, не передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 № 988, якою визначено структуру грошового забезпечення поліцейських, а тому відповідно не були змінені.

Також згідно абз. 7 п. 5 Порядку № 45 додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.

Крім того, абзацами 4 та 5 пункту 5 Порядку № 45 визначено, що для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховуються, зокрема, наступні види грошового забезпечення:

“щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;

інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію”.

Між тим, премія у розмірі 33,3%, встановлена на момент звільнення ОСОБА_2, а не за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію, тому підстави для її нарахування відсутні.

З огляду на наведене, зміні підлягають лише показники, які є основними, що складають зміст грошового забезпечення осіб, які мають однакові за ознаками видові показники (посадовий оклад за посадою оклад, спеціальне звання, надбавка за вислугу), тобто постійними та незмінними, (тотожні показники колишніх працівників міліції по відношенню до нині діючих працівників поліції), а інші додаткові види грошового забезпечення, що визначаються в залежності від індивідуальних особливостей та вкладу у роботу (тобто їх особистого внеску в загальний результат служби та мають конкретний індивідуальний та властивий та притаманний лише цим працюючим особам поліції), повинні залишатися на рівні, який було визначено на час виходу на пенсію.

Щодо невключення у довідку для перерахунку пенсії позивачу суми одноразової грошової допомоги при звільненні, колегія суддів зазначає наступне.

Відповідно до ч. 3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ (в редакції на час спірних правовідносин) пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

При цьому, серед переліку складових грошового забезпечення, з розміру якого обчислюється пенсія, наведених у ч.3 ст. 43 Закону № 2262-ХІІ, відсутні одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Враховуючи викладене, колегія суддів дійшла висновку, що одноразові додаткові види грошового забезпечення (одноразового грошова допомога при звільненні) обґрунтовано не враховано відповідачем при оформленні довідки для перерахунку пенсії позивачу.

Наведена правова позиція кореспондується з висновками Конституційного Суду України, викладеними у рішенні від 13.05.2015 року по справі № 1-9/2015.

На підставі наведеного, колегія суддів дійшла висновку щодо відсутності підстав для покладення обов’язку на Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії УМВС України в Полтавській області виготовити та направити до Головного управління ПФУ в Полтавській області довідку про грошове забезпечення ОСОБА_2 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2500 гривень; оклад за спеціальним званням 2000 гривень; надбавка за вислугу років 40 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням 1800 гривень; надбавка 50 % (встановлена на момент звільнення) за особливо важливі завдання 3150 гривень; надбавка за безперервну службу в ОВС 50%; премія 33,3% (встановлена на момент звільнення) 3146,85 грн.; 100 % надбавка по Указу Президента (771-2001); одноразова грошова допомога при звільненні у перерахованому вигляді.

Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_2 задоволенню не підлягають.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 317 Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Враховуючи викладене, переглянувши постанову суду першої інстанції, колегія суддів дійшла висновку, що оскаржувана постанова через порушення судом першої інстанції норм матеріального права підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позову.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 310, 315, п. 4 ч. 1 ст. 317, ст.ст. 321, 322, 325 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області, Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області задовольнити.

Постанову Октябрського районного суду м. Полтава від 18.08.2017 року № 554/2811/17 скасувати.

Прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову ОСОБА_2 до Управління міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області в особі Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Полтавській області, третя особа - Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії відмовити.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя (підпис)ОСОБА_1Судді(підпис) (підпис) ОСОБА_4 ОСОБА_5 Повний текст постанови складено 15.01.2018.