
10.2.4
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про прийняття позовної заяви до розгляду після усунення ії недоліків та відкриття провадження у справі
16 січня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/97/18 Суддя Луганського окружного адміністративного суду Пляшкова К.О, перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 (93106, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Станіславського, 42) до Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області (93113, Луганська область, м. Лисичанськ, вул. В. Сосюри, 347) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
03 січня 2018 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, в якому заявлені такі позовні вимоги:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області для розгляду питань, пов’язаних з призначенням пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (протокол від 09.10.2017 б/н);
- зобов’язати відповідача здійснити призначення та виплату з 29 вересня 2017 року пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру», в редакції 1991 року, виходячи із розрахунку 60% від суми місячного (чинного) заробітку, обчисленого за останні 60 календарних місяців роботи.
В обґрунтуванням позовних вимог позивач зазначає, що на підставі статті 86 Закону України від 14.10.2017 № 1697-VІІ «Про прокуратуру» прокурори мають право на пенсійне забезпечення за вислугу року від незалежно від віку за наявності на день звернення вислуги років не менше з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 – 23 року, у тому числі стажу роботи на посадах прокурорів не менше 13 років; з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року – 23 роки 6 місяці, в тому числі стажу на посадах прокурорів не менше 13 років 6 місяців. Станом на 29.09.2017 загальний стаж за власними підрахунками позивача складає 23 роки 1 місяць 19 днів, що дає право на пенсію за вислугу.
Проте, на думку позивача, відповідач неправильно здійснив розрахунок його стажу роботи, що дає право на призначення пенсії за вислугу років, взявши до уваги лише 18 років 11 місяців 09 днів роботи в органах прокуратури та помилково лише половину 01 рік 11 місяців 21 день строку навчання у Луганському інституті внутрішніх справ МВС України з 30.07.1994 по 20.07.1996, а не 4 роки, як вимагає закон.
Крім того, відповідач, на думку позивача, помилково відмовив у призначенні пенсії, з підстав того, що пунктом 5 Закону України від 02.03.2015 № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» визначено, що у разі неприйняття до 1 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 1 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України. Закон України від 02.03.2015 № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» жодним чином не може встановлювати та вносити зміни до Закону України від 14.10.2017 № 1697-VІІ «Про прокуратуру», який набрав чинності з 15.07.2015.
Таким чином, на думку позивача, відповідач внаслідок вказаних порушень позбавив його права на пенсію, що стало підставою для подання даної позовної заяви.
Ухвалою суду від 04.01.2018 адміністративний позов ОСОБА_1 залишено без руху та надано строк для усунення недоліків шляхом надання до суду позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, із зазначенням: реєстраційного номеру облікової картки платника податків позивача за його наявності або номеру і серії паспорта для фізичних осіб громадян України; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав, та її копію для відповідача з усіма копіями додаткових документів, в разі їх подання; всіх доказів, на яких ґрунтуються позовні вимоги позивача, а в разі їх відсутності - заяву, яка була ним подана до Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області, про призначення пенсії з доданими до неї документами, а також копії довідки про реєстраційний номер облікової картки платника податків та паспорта позивача; оригінал або копію, або засвідчений витяг із рішення Управління Пенсійного фонду України в м. Лисичанську Луганської області для розгляду питань, пов’язаних з призначенням пенсій, відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (протокол від 09.10.2017 б/н); документу про сплату судового збору в розмірі 704,80 грн.
12 січня 2018 року до суду позивачем надано уточнений адміністративний позов, приведений у відповідність з вимогами статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, документ про сплату судового збору в розмірі 704,80 грн. Вивченням уточненого адміністративного позову встановлено, що позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Відповідно до частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Зазначена позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161, 172 КАС України, підстав для повернення позовної заяви, відмови у відкритті провадження в адміністративній справі суд не встановив, у зв’язку з чим вважає за необхідне відкрити провадження у справі.
Також позивачем заявлене клопотання про прийняття адміністративного позову до розгляду та відкриття провадження у справі за загальними правилами КАС України, не застосовуючи процедуру скороченого провадження.
Розглянувши зазначене клопотання позивача, суд зазначає таке.
Можливість розгляду та вирішення адміністративних справ про оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат у порядку скороченого провадження було визначено пунктом 2 частини першої статті 183-2 КАС України, в редакції до 15.12.2017.
15 грудня 2017 року набрав чинності Закон України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів», яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) викладено в новій редакції.
Частиною третьою статті 3 КАС України закріплено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до частини першої статті 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).
Пунктом 3 частини шостої статті 12 КАС України визначено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Підстави вирішення питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження визначені в статті 260 КАС України.
Згідно з частиною сьомою статті 260 КАС України частини друга - шоста цієї статті не застосовуються до справ, визначених пунктами 1-9 частини шостої статті 12 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки дана позовна заява за своїм предметом відноситься до справ незначної складності, визначених в пункті 3 частини шостої статті 12 КАС, для розгляду яких призначене спрощене позовне провадження, тому у відповідності до частини сьомої статті 260 КАС України подання клопотання позивачем про визначення порядку позовного провадження не передбачено.
Відповідно до частин другої, шостої статті 12 КАС України та з урахуванням зазначених у частині третьої статті 257 КАС України критеріїв, які суд враховує при прийнятті питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд дійшов висновку, що дана справа може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
За приписами частини третьої статті 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може запропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Керуючись статтями 5, 12, 77, 160, 168, 171, 174, 175, 257, 260, 261 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.
Відмовити позивачу у задоволені клопотання про розгляд справи за правилами загального провадження.
Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження у судовому засіданні з викликом (повідомленням) сторін.
Призначити перше судове засідання для розгляду справи по суті на 06 лютого 2018 року о 10 год. 00 хв. у приміщенні Луганського окружного адміністративного суду за адресою: Луганська область, м. Сєвєродонецьк, проспект Космонавтів, 18.
Запропонувати позивачу надати до суду:
- оригінали документів, які додані до позовної заяви в копіях, - для огляду у судовому засіданні;
а також протягом протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до першого судового засідання, копії для приєднання до матеріалів справи, оригінали – для огляду у судовому засіданні, таких документів:
- диплом від 12.07.1998 ЛА Н Х № 001919;
- додаток до довідки про заробітну плату від 29.09.2017 № 18-45 вих -17.
Запропонувати відповідачу надати до суду протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше ніж до першого судового засідання:
- відзив на позовну заяву разом з доказами, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не додані позивачем;
- всі наявні матеріали, що взяті відповідачем до уваги при прийнятті рішення від 09.10.2017 № 3249.
Встановити строк для подання до суду відповіді на відзив та заперечення – протягом 5 днів з дня одержання відзиву (відповіді на відзив), але не пізніше ніж до першого судового засідання.
Справа розглядатиметься суддею Пляшковою К.О. одноособово.
Копію ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі надіслати учасникам справи разом з витягом про їхні процесуальні права та обов’язки, встановлені статтями 44, 47 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідачу разом з ухвалою про відкриття провадження у справі надіслати копію адміністративного позову з доданими до нього документами.
Повідомити сторони про можливість реєстрації в системі «Електронний суд» для отримання процесуальних документів в електронному вигляді, для чого потрібно:
- зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу, розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua;
- подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України http://court.gov.ua/fair/sud1270/.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею.
СуддяОСОБА_2