П О С Т А Н О В А
Іменем України
17 грудня 2009 року Справа № 2а-5636/09/2370
Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мишенка В.В.
при секретарі Дубовій Ю.С.
за участю: представника позивача Тікунова В.В. - за довіреністю, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_2 про стягненням боргу за договором оренди земельної ділянки,
В С Т А Н О В И В:
Звернувшись до суду Золотоніська обєднана державна податкова інспекція (далі-позивач) просить стягнути з ОСОБА_2 (далі-відповідач) 29990 грн. 08 коп. податкового боргу за договором оренди земельної ділянки.
Свій позов позивач обґрунтовує тим, що Золотоніська міська рада Черкаської області в особі міського голови Корпаня О.В. та відповідач 30.10.2007 року уклали договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,5571 га. під існуючі нежитлові приміщення для комерційного використання, яка розташована за адресою: Черкаська область, м. Золотоноша вул. Жашківська, 9, за рахунок земель транспорту Золотоніської міської ради Черкаської області, терміном на пять років.
За користування земельною ділянкою відповідач повинен щомісячно сплачувати орендну плату за земельну ділянку в розмірі 284 грн. 35 коп.
14.04.2009 року позивач та відповідач уклали зміни до договору від 30.10.2007 року, про те, що на підставі рішення орендодавця № 38-27/У від 26.03.2009 року внесені зміни в договір, а саме про збільшення щомісячної оплати за використання земельної ділянки до 1346 грн. 88 коп., данні зміни набули чинності з 01.05.2009 року.
Станом на 25.11.2009 року відповідач має заборгованість за оренду землі в сумі 29990 грн. 08 коп. з урахуванням пені в сумі 0,79 грн.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі, відповідач в засідання не прибув, представника не направив, хоча належним чином повідомлявся про день та час судового розгляду справи.
Вислухавши доводи представника позивача та дослідивши матеріали адміністративної справи судом встановлено наступне.
Золотоніська міська рада Черкаської області в особі міського голови Корпаня О.В., та відповідача по справі ОСОБА_2 30.10.2007 року уклали договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,5571 га. під існуючі нежитлові приміщення для комерційного використання, яка розташована за адресою: Черкаська область м. Золотоноша, вул. Жашківська, 9, за рахунок земель транспорту Золотоніської міської ради, терміном на пять років. Договором передбачено, що орендодавець на підставі рішення від 25.09.2007 року № 19-41/У надає, а відповідач приймає на пять років в оренду земельну ділянку площею 0,5571 га. під існуюче нежитлове приміщення. За користування земельною ділянкою відповідач повинен щомісячно сплачувати оренду плату в сумі 283 грн. 35 коп.
14.04.2009 року орендодавець та відповідач уклали зміни до договору від 30.10.2007 року, про те, що на підставі рішення орендодавця № 38-27/У від 26.03.2009 р. внесені зміни в договір, а саме про збільшення щомісячної оплати за використання земельної ділянки до 1346 грн. 88 коп., данні зміни набули чинності з 01.05.2009 року. Таким чином за користування земельною ділянкою відповідач повинен щомісячно сплачувати орендну плату за земельну ділянку площею 0, 5571 га. в розмірі 284 грн. 35 коп.
В звязку з наявністю боргу, позивачем 08.10.2008 року відповідачу направлена перша, а 18.11.2009 року друга податкові вимоги, отримання яких підтверджується почтовим документом за особистим підписом відповідача.
Відповідно до Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181 ІІІ та Закону України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII, податкові органи є контролюючими органами та органами стягнення стосовно орендної плати за користування земельними ділянками, які перебувають у державній або комунальній власності.
Законом України «Про плату за землю» від 03.07.1992, № 2535-XII , зокрема ст.14 передбачено, що п латники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Платник податків має право подавати щомісячно нову звітну податкову декларацію, що не звільняє його від обов'язку подання податкової декларації до 1 лютого поточного року, у тому числі і за нововідведені земельні ділянки, що не звільняє від обов'язку подання податкової декларації протягом місяця з дня виникнення права на нововідведену земельну ділянку, протягом 20 календарних днів місяцянаступного за звітним.
Нарахування громадянам сум земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності проводиться органами державної податкової служби, які видають платникові до 15 липня поточного року платіжне повідомлення про внесення платежу.
Статтею 27 Закону передбачено, що контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності здійснюється органами державної податкової служби.
За правилами статті 21 Закону України «Про оренду землі» від 06.10.1998, № 161-XIV орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.
Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Закону «Про плату за землю»).
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
Річна орендна плата за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, надходить до відповідних бюджетів, розподіляється і використовується відповідно до закону і не може бути меншою:
для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю»;
для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється Законом України «Про плату за землю».
Згідно зі статтями 526, 629 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно до пункту 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається та їх обґрунтування.
Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України у справах , в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Золотоніської обєднаної державної податкової інспекції до ОСОБА_2 задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_2: 18000, АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь бюджету через Золотоніську обєднану державну податкову інспекцію: 19700, Черкаська обл., м. Золотоноша, вул. Шевченка, 153, (код ЄДРПОУ 21367396) податковий борг за договором оренди земельної ділянки в сумі 29990 (двадцять девять тисяч девятсот девяносто) грн. 08 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя В.В.Мишенко
Повний текст постанови виготовлений 22 жовтня 2009 року.