
Справа № 745/758/17
Провадження № 2-а/745/47/2017
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12.01.2018 року Сосницький районний суд Чернігівської області в складі: головуючого - судді Стельмаха А.П., розглянувши в смт. Сосниця справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 ОСОБА_2 до Сосницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з зазначеним вище позовом, в якому просить визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови відповідача зарахувати стаж служби в Збройних Силах СРСР з 14.11.1973 року по 05.11.1975 року та стаж роботи в Сосницькому райкомі Компартії України з 01.09.1983 року по 24.10.1990 року до стажу державної служби, що дає право на пенсію згідно Закону України «Про державну службу»; зобов’язати відповідача зарахувати службу в Збройних Силах СРСР з 14.11.1973 року по 05.11.1975 року та стаж роботи в Сосницькому райкомі Компартії України з 01.09.1983 року по 24.10.1990 року до стажу державної служби, що дає право на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» та призначити позивачу пенсію з часу звернення з заявою про перехід з пенсії за віком на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» з 04.05.2017 року.
Позовні вимоги мотивує тим, що 04.05.2017 року звертався до відповідача з заявою про перехід з пенсії за віком згідно Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на пенсію державного службовця згідно Закону України «Про державну службу». Листом №1241/04 від 13.06.2017 року відповідач у призначенні пенсії відмовив, мотивуючи це тим, що в мене недостатньо стажу для призначення відповідного виду пенсії. Відповідач відмовлявся приймати до підрахунку стаж роботи в Сосницькому райкомі Компартії України з 01.09.1983 року по 18.09.1991 роки та служби в Збройних Силах СРСР з 14.11.1973 року по 05.11.1975 року. Позивач вважає такі дії відповідача неправомірними.
У письмових запереченнях представник відповідача просив відмовити у задоволенні позову, посилаючись, що у позивача не вистачає стажу роботи на державній службі, який підлягає зарахуванню відповідно ст. 25 Закону України «Про державну службу» і провести позивач у переведення з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу» немає законних підстав. Станом на 01.05.2016 року позивач мав стаж державної служби 8 років 9 місяців 23 дні. Стаж роботи в Сосницькому райкомі Компартії України з 01.09.1983 року по 18.09.1991 роки та служби в Збройних Силах СРСР з 14.11.1973 року по 05.11.1975 року зарахуванню до стажу державної служби не підлягає.
З'ясувавши обставини справи та перевіривши їх письмовими доказами, суд доходить наступних висновків.
Позивач з 2015 року перебуває на обліку в Сосницькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області як отримувач пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
04.05.2017 року він звернувся до Сосницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України з заявою та документами про переведення з пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу». Листом від 13.06.2017 року №1241/04 відповідач відмовив позивачу у переведенні з пенсії за віком на пенсію за віком відповідно до Закону України «Про державну службу».
Згідно п. 10 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України « Про державну службу» від 10 грудня 2015 року N 889-VIII державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Згідно п. 8 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року N 889-VIII стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності цим Законом обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.
Закон України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року N 889-VIII набрав чинності 01.05.2016 року.
Відповідно п. 3 до Постанови Кабінету Міністрів України « Про порядок обчислення стажу державної служби» від 3 травня 1994 р. N 283, до стажу державної служби включається також: час військової служби у Збройних Силах та інших військових формуваннях. Отже час служби позивача в Збройних Силах СРСР з 14.11.1973 року по 05.11.1975 рік – 1 рік 11 місяців 22 дні підлягає зарахуванню до стажу державної служби.
Постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення стажу державної служби» від 3 травня 1994 р. N 283 не передбачено включення до стажу державної служби стажу роботи в райкомі Компартії України. Отже час роботи позивача в Сосницькому райкомі Компартії України з 01.09.1983 року по 18.09.1991 роки не підлягає зарахуванню до стажу державної служби.
Разом з тим, час служби позивача в Збройних Силах СРСР з 14.11.1973 року по 05.11.1975 рік - 1 рік 11 місяців 22 дні та неоспорюваний відповідачем стаж державної служби відповідача – 8 років 9 місяців 23 дні в сукупності складає близько 10 років 9 місяців стажу державної служби.
Із запису трудової книжки позивача вбачається, що станом на 01.05.2016 року він займав посаду керівника апарату Сосницької райдержадміністрації.
Таким чином, позивач станом на 01.05.2016 року займав посаду державної служби та мав більше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державної служби, визначених Постановою Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення стажу державної служби» від 3 травня 1994 р. N 283, та має право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України "Про державну службу" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 52, ст. 490 із наступними змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі викладеного, п. 8, п. 10 Розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про державну службу» від 10 грудня 2015 року N 889-VIII, п. 3 до Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок обчислення стажу державної служби» від 3 травня 1994 р. N 283, ст. 37 Закону України "Про державну службу" від 16 грудня 1993 року N 3723-XII, керуючись ст. ст. 2, 5, 6, 17, 71, 159-163 КАС України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Визнати протиправними дії Сосницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області щодо відмови зарахувати ОСОБА_1 стаж служби в Збройних Силах СРСР з 14.11.1973 року по 05.11.1975 року до стажу державної служби , що дає право на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII.
Зобов'язати Сосницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області зарахувати ОСОБА_1 службу в Збройних Силах СРСР з 14.11.1973 року по 05.11.1975 року до стажу державної служби, що дає право на пенсію згідно Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII, та перевести ОСОБА_1 на пенсію за віком відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року N 3723-XII з 04.05.2017 року.
Стягнути з Сосницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області на користь ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 640 грн.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Позивач - ОСОБА_1, місце проживання: АДРЕСА_1.
Відповідач - Сосницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, місцезнаходження: Чернігівська область, смт. Сосниця, вул. Чернігівська, 54.
Постанова суду може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня її проголошення.
Суддя А.П. Стельмах