
УХВАЛА
12 січня 2018 р.Справа № 820/4805/17 Харківський апеляційний адміністративний суд у складі
судді-доповідача Катунова В.В., суддів: Бершова Г.Є. , Ральченка І.М.
перевіривши матеріали апеляційної скарги за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Харківській області на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 12.12.2017р. по справі № 820/4805/17
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Сігма ЕК"
до Головного управління ДФС у Харківській області
про скасування податкових повідомлень-рішень та визнання дій протиправними,
ВСТАНОВИВ:
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 12.12.2017 задоволено частково адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "Сігма ЕК" до Головного управління ДФС у Харківській області про скасування податкових повідомлень-рішень та визнання дій протиправними.
На зазначену постанову суду 14.12.2017 Головним управлінням ДФС у Харківській області подано апеляційну скаргу.
Разом з апеляційною скаргою заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору. В обґрунтуванні клопотання відповідач посилається на неможливість сплатити судовий збір у зв'язку із відсутністю бюджетних асигнувань для покриття видатків на певні цілі.
Відповідно до ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, чинній на час подання апеляційної скарги), суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Наведена норма кореспондується зі статтею 8 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на час подання апеляційної скарги), згідно якої, враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
З наведених положень Закону вбачається, що їх застосування підлягає виключно до осіб, рівень статків яких обмежений, з метою усунення для таких осіб перешкод фінансового характеру для доступу до правосуддя. Інших, ніж незадовільний майновий стан особи, підстав законодавством не визначено.
Таким чином, фактично єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є незадовільний майновий стан скаржника.
Доказів незадовільного майнового стану, що спричиняє неможливість сплати судового збору матеріали справи не містять.
Обмежене фінансування бюджетної установи, суб'єкта владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Наведене узгоджується із правовою позицією Вищого адміністративного суду України, яка викладена у постанові Пленуму від 05.02.2016 року №2 "Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору".
Крім того, відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 року №484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору", зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Також, апелянтом не надано до матеріалів справи доказів здійснення дій щодо забезпечення сплати судового збору у майбутньому за рішенням суду, а саме: звернення до відповідних органів з запитом щодо фінансування витрат на сплату судового збору, виділення асигнувань для оплати судового збору, доказів відмови в виділенні грошових коштів на відповідні цілі та будь-якого підтвердження можливості сплати судового збору у майбутньому за рішенням суду.
Інших доказів щодо наявності підстав для відстрочення сплати судового збору або інших поважних причин, які б позбавляли можливості сплатити судовий збір заявником апеляційної скарги надано не було.
Виходячи з наведеного, заявлене клопотання є необґрунтованим, а тому не підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 88 (в редакціїї, чинній на час подання апеляційної скарги) та п. 12 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у задоволенні клопотання Головного управління ДФС у Харківській області про відстрочення сплати судового збору.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Катунов В.В.Судді Бершов Г.Є. Ральченко І.М.