
Справа № 699/917/17
Номер провадження 2-а/699/1/18
УХВАЛА
про передачу адміністративної справи
15.01.2018 м.Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого - судді Свитки С.Л.,
за участю секретаря Могильної І.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження в залі суду в м.Корсуні-Шевченківському матеріали адміністративної справи за позовом Фермерського господарства «Агротап» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
26.12.2017 року до Корсунь - Шевченківського районного суду Черкаської області поступив адміністративний позов Фермерського господарства «Агротап» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у реєстрації податкової накладної та зобов’язання вчинити певні дії, в якому позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії ДФС України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації № 346011/34847842 від 01.12.2017 року;
- зобов’язати ДФС України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну № 2 від 23.10.2017 року;
- понесені витрати по оплаті судового збору стягнути з відповідача.
До початку розгляду справи по суті, судом було встановлено, що зазначена справа не підсудна Корсунь-Шевченківському районному суду Черкаської області, як адміністративному суду.
Статтею 20 КАС України регулюються правила розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів. Зокрема частиною першою цієї статті встановлений вичерпний перелік адміністративних справ, які підсудні місцевим адміністративним судам, а саме: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб*єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності (п.1); адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму (п.2); адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України (п.3); адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті (п.4).
Згідно з ч. 2 ст. 20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином спори про оскарження юридичними особами рішень суб’єктів владних повноважень, зокрема Державної фіскальної служби України, не входять до переліку спорів, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, а тому зазначений адміністративний позов не підсудний Корсунь-Шевченківському районному суду Черкаської області, а підсудний ОСОБА_1 окружному адміністративному суду.
Діючим Кодексом адміністративного судочинства України не врегульовано питання щодо дій суду в такому випадку.
Разом з тим, відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Пунктом 2 частини 1 статті 29 КАС України передбачено, що суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Як вказано в ч. 1 ст. 318 КАС України рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю, якщо рішення прийнято судом з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25 - 28 цього Кодексу.
Таким чином приходжу до висновку, що адміністративний позов Фермерського господарства «Агротап» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправними дій, скасування рішення та зобов’язання вчинити дії необхідно передати за підсудністю до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду.
Відповідно до п.15.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України від 03.10.2017 року до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановлені Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Керуючись ст.ст. 7, 20, 29, 30, 248, 294, 295, 318, п.15.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України,
суд
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Фермерського господарства «Агротап» до Державної фіскальної служби України про визнання протиправним та скасування рішення про відмову у реєстрації податкової накладної та зобов’язання вчинити певні дії передати за підсудністю до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Ухвала може бути оскарженою до Київського апеляційного адміністративного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Свитка С. Л.