Рішення № 71563457, 12.01.2018, Ковпаківський районний суд м. Суми

Дата ухвалення
12.01.2018
Номер справи
592/14126/17
Номер документу
71563457
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №592/14126/17

Провадження №2-а/592/110/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2018 року м.Суми

Ковпаківський районний суд міста Суми у складі:

головуючого – судді Косолап М.М.,

за участю секретаря – Павлович Ю.С.,

позивача – ОСОБА_1,

представника відповідача – ОСОБА_2,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Суми адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області про визнання бездіяльності протиправною, зобов’язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

07.12.2017 р. позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом та свої вимоги мотивує тим, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ України з 2010 р., пенсія йому призначена відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», згідно якої збільшено грошове забезпечення поліцейських. 28.03.2017 р. Пенсійний фонд України повідомив свої територіальні органи про підготовку та надання списків пенсіонерів МВС, які мають право на перерахунок пенсій до Ліквідаційних комісій. 31.07.2017 р. він звернувся до Головного управління ПФУ в Сумській області із запитом на отримання публічної інформації, про надання копії довідки про розмір грошового забезпечення, яка була направлена Ліквідаційною комісією до УМВС України в Сумській області для перерахунку його пенсії та грошового атестату, який був виписаний при його звільненні на пенсію та копії довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії за 2012 р. 18.08.2017 р. отримав лист відповідь, грошовий атестат № 59 від 15.06.2010 р. та копії довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсії № 11/653-477 (724) від 11.06.2017 р. Не погодившись із зазначеними у довідці показниками він 08.09.2017 р. звернувся до Голови ліквідаційної комісії УМВС України в Сумській області із заявою в якій зазначив, що при наданні довідки із такими показниками було порушено його право пенсіонера МВС. Наполягав, що ліквідаційна комісія зобов’язана виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.12.2015 р. № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення. 16.09.2017 р. ним отримано лист-відповідь УМВС України в Сумській області згідно якого йому відмовлено у наданні нової довідки. Вважає таку відмову протиправною. Просив визнати бездіяльність відповідача щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення, за формою передбаченою Додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області протиправною; зобов’язати відповідача виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією за формою передбаченою Додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення з дати виникнення права на перерахунок; встановити судовий контроль за виконанням рішення суду.

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги підтримав у повному обсязі

Відповідач - Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області у задоволенні позову просить відмовити. У відзиві зазначили, що на підставі постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 988 було складено довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 у якій зазначили станом на 01.01.2016 р. складові грошового забезпечення, які виплачуються поліцейським. Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою для перерахунку пенсії не враховуються. Довідка для перерахунку пенсії позивачу виготовлена відповідно до постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 988 та постанови КМУ від 13.02.2008 р. № 45 і передана до Головного управління ПФУ в Сумській області.

Представник відповідача ОСОБА_2 у судовому засіданні у задоволенні позову просив відмовити з підстав викладених у відзиві.

З 15.12.2017 р. Кодекс адміністративного судочинства України (далі - КАС України) діє у редакції Закону України № 2147-VIII від 03.10.2017 р., підпунктом 10 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення, передбачено, що справи у судах першої інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Заслухавши сторони, дослідивши надані докази, суд дійшов наступного висновку.

З 14.07.2010 р. ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Сумській області і отримує пенсію призначену відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», звільнений з посади начальника відділу УБОЗ ГУМВС України в Сумській області, звання підполковник міліції.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст. 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також старості та в інших випадках, передбачених законом.

З приписами п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини в сфері пенсійного забезпечення осіб, які перебували на військовій службі є Закон України від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262-ХІІ).

Вказаним Законом держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

29.12.2015 р. набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» № 900-VIII від 23.12.2015 р. (далі - Закон № 900-VIII).

Цим Законом внесені зміни до ст. 63 Закону № 2262-ХІІ, а саме статтю 63 доповнено новою частиною такого змісту: «Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до частини 4 статті 63 Закону № 2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Частиною 16 статті 43 Закону № 2262-XII передбачено, що у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.

Згідно абзацу 2 розділу ХІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію» за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом № 2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановами Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі - Постанова № 988) та № 947 від 18.11.2015 р. «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 р. № 268» встановлені розміри грошового забезпечення працівникам поліції за посадовими окладами і спеціальними званнями, що значно перевищують посадові оклади і плату за спеціальні звання колишніх працівників органів внутрішніх справ.

Враховуючи вищенаведені приписи нормативно-правових актів, суд дійшов висновку, що позивач, як пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на перерахунок пенсії у зв'язку із зміною розміру грошового забезпечення поліцейських з 01.01.2016 р.

Судом встановлені наступні обставини.

15.05.2017 р. за підписом заступника голови Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області було виготовлено та направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області Довідку про розмір грошового забезпечення на ім’я ОСОБА_1 № 11/131-180 (756), згідно якої відповідно до ч. 3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», постанови КМУ від 11.11.2015 р. № 988, Наказу МВС від 06.04.2016 № 260 розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01.01.2016 р. за посадою начальника відділу оперативно-технічної розвід.-аналіт. центру УБОЗ ГУМВСУ в Сумській області/Начальника відділу розмір грошового забезпечення становить: посадовий оклад – 3100 грн.; оклад за військовим (спеціальним) званням (підполковник) – 2200 грн., надбавки за стаж служби 45% – 2385,00 грн.; надбавка за службу в умовах режимних обмежень 15% - 465,00 грн., премія 3,95 % - 321,93 грн., всього 8471,93 грн. (а.с. 32).

Крім складових грошового забезпечення для перерахунку пенсії вказаних у довідці № 11/131-180 (756) від 15.05.2017 р. у матеріалах пенсійної справи ОСОБА_1 знаходиться Довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, яка направлялася для здійснення перерахунку пенсії 11.06.2012 р. № 11/653-477 (724) та з урахуванням розміру грошового забезпечення перераховувалася та виплачується пенсія позивача, яка містить надбавку за вислугу років – 35%, надбавку за виконання особливо важливих завдань (від посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням та надбавки за вислугу років) - 50 %, надбавку за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення (від посадового окладу) – 41 %, надбавку за службу в спецпідрозділах, по боротьбі з організованою злочинністю (від посадового окладу) – 45%, надбавку за роботу в умовах режимних обмежень (від посадового окладу) – 15 %, премію – 80 % (а.с. 31).

Крім того, у Грошовому атестаті № 59 від 15.06.2010 р. виданого Головним Управлінням Міністерства Внутрішніх справ України в Сумській області на ім’я ОСОБА_1 враховані наступні види грошового забезпечення: надбавка за вислугу років – 35 %; відсоткова надбавка за роботу в умовах реж. обмежень – 15 %; відсоткова надбавка за оперативно-розшукову діяльність – 50%; відсоткова надбавка за виконання особливо важливих завдань – 50%; відсоткова надбавка за службу в УБОЗ – 50%; відсоток премії – 29% (а.с. 30).

На звернення позивача, Ліквідаційна комісія Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області листом від 14.09.2017 р. № 33/Г-3пк відмовила ОСОБА_1 у включенні інших надбавок, ніж зазначено у Довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 15.05.2017 р. № 11/131-180 (756) з посиланням на те, що середній розмір премії начальнику відділу поліції управлінь, відділів (відділень), що фактично виплачені у грудні 2015 року складає 3,95 %, інші надбавки, доплати і підвищення у грудні 2015 р. поліцейським не виплачувались, інформації щодо включення цих доплат і підвищень до розміру грошового забезпечення станом на 01.01.2016 р. від МВС України не надходило (а.с. 26-27).

Суд вважає посилання відповідача на те, що вказані надбавки не можуть включатися до грошового забезпечення при перерахунку пенсії працівникам органів внутрішніх справ безпідставними, з огляду на те, що постанова КМУ № 1294 так само як і постанова КМУ № 988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.

Постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2007 № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, рядового і начальницького складу» встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Суд вважає, що у силу прямої дії норми ч. 1 ст. 58 Конституції України (закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи) зміна розміру хоча б одного чи кількох видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, та інших осіб, згідно змісту Закону України № 2262 не повинна мати наслідком скасування вже отриманих пенсіонером інших видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, які встановлені йому на момент виходу на пенсії та які він отримує на даний момент.

Крім того, постановою КМУ № 988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно постанови КМУ № 1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.

Таким чином, у довідку для перерахунку пенсії позивача необхідно включити додаткові види грошового забезпечення надбавки та премії, які отримував позивач, та зміст яких не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства або виходячи із середніх показників, в той час як встановлення таких премій або надбавок, доплат тощо, та відповідно виплата пенсії, відбувалась безпосередньо з призначених позивачу, а саме: надбавки за стаж служби – 45 %, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15 %, надбавки за виконання особливо важливих завдань – 50 %, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення – 41 %, надбавки за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю – 45 %, премії – 80%.

Зважаючи на викладене суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають частковому задоволенню – слід зобов’язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» станом на 01.01.2016 р. із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим званням підполковник міліції, надбавки за стаж служби – 45 %, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15 %, надбавки за виконання особливо важливих завдань – 50 %, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення – 41 %, надбавки за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю – 45 %, премії – 80%.

Зі змісту Рекомендації № R (80) 2 Комітету Міністрів державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980 року під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.

Суди не вправі втручатися в діяльність державних органів та органів місцевого самоврядування при здійсненні ними функцій та повноважень, визначених законодавством, не вправі переймати на себе функції суб'єктів владних повноважень, оскільки чинним законодавством України суди не наділені правом створювати норми права, а наділені лише компетенцією перевіряти уже створені норми права на їх відповідність вищестоящим в ієрархії нормативно-правовим актам.

Суб'єкти владних повноважень застосовують надані їм в межах закону повноваження на власний розсуд, без необхідності узгодження у будь-якій формі своїх дій з іншими суб'єктами (дискреційні повноваження). Втручання в дискреційні повноваження суб'єкта владних повноважень виходить за межі завдань адміністративного судочинства.

Таким чином, суди не вправі підміняти собою державні органи, компетенція яких чітко регламентована чинним законодавством. Так, повноваженнями щодо визначення конкретного розміру грошового забезпечення наділений виключно відповідач, а тому зазначення судом конкретних розмірів грошового забезпечення, які повинні бути включені в довідку, є виходом за межі повноважень суду, наданих чинним законодавством при постановленні судових рішень.

При цьому суд не зазначає конкретні суми зазначених надбавок та премії, оскільки суд не може перебирати на себе функцію здійснення визначення конкретних сум розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії замість органу, якому надані такі повноваження.

Підстав для встановлення судового контролю за виконанням рішення суду судне вбачає.

Також вимога про визнання протиправними дій в частині виготовлення та направлення довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії позивача, з відображенням неповної інформації у спірних правовідносинах не є належним способом захисту порушеного права позивача, а тому підстави для задоволення позову в цій частині відсутні.

Таким чином суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

На підставі ч. 1 ст. 139 КАС України суд стягує за рахунок бюджетних асигнувань суб’єктів владних повноважень відповідача на користь позивача судові витрати по сплаті судового збору в сумі 640 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 2, 5 - 9, 72 - 77, 90, 139, 243 - 246, 250, підпунктом 10 пункту 1 Розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд

в и р і ш и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1 – задовольнити частково.

Зобов’язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (місцезнаходження: місто Суми, вулиця Г.Кондратьєва, 23, ідентифікаційний код юридичної особи 08592299) виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1 А, кв. 47, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком № 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України № 988 від 11.11.2015 р. «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» станом на 01.01.2016 р. із зазначенням основних та додаткових видів грошового забезпечення: посадового окладу, окладу за військовим званням підполковник міліції, надбавки за стаж служби – 45 %, надбавки за службу в умовах режимних обмежень - 15 %, надбавки за виконання особливо важливих завдань – 50 %, надбавки за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення – 41 %, надбавки за службу в спецпідрозділах по боротьбі з організованою злочинністю – 45 %, премії – 80%.

В іншій частині вимог – відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області (місцезнаходження: місто Суми, вулиця Г.Кондратьєва, 23, ідентифікаційний код юридичної особи 08592299) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: ІНФОРМАЦІЯ_1 А, кв. 47, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) витрати по сплаті судового збору у розмірі 640 грн. 00 коп.

На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Харківського апеляційного адміністративного суду через Ковпаківський районний суд міста Суми протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повне судове рішення складено 15.01.2018 року.

Суддя М.М. Косолап