
Справа № 580/2311/17
Номер провадження 2-а/580/44/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" січня 2018 р. м. Лебедин
Суддя Лебединського районного суду Сумської області Бакланов Р.В.,
розглянувши у скороченому провадженні в м. Лебедин адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області в особі Ліквідоційної комісії Управління МВС України в Сумській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії. Просить суд визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, щодо невиготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988. та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, протиправною.
Зобов’язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області нову довідку про розмір грошового забезпечення з повною реальною інформацією, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад - 2470 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням прапорщик 1000 грн., надбавка за стаж служби (45 %)1561,50 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань ( 45,8 %) 2304,43 грн., премія (73,5 %) 5391,91 грн. всього 12727,84 грн. з дати виникнення права на перерахунок. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
15.12.2017 року набрав чинності Закон України №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів".
Відповідно до п. 10 частини першої розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України від 03 жовтня 2017 року визначено, що справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
По даній адміністративній справі скорочене провадження було відкрито до набрання чинності редакції Кодексу адміністративного судочинства України від 13.12.2017 року, та тому вказана справа повинна розглядатись за правилами, що діють після набрання чинності Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України №2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10,2017 року.
Відповідно до пункту 20 частини першої статті 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.
Згідно з частиною першою, другої статті 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до п.3 ч.6 ст. 12 КАС України визначено, що для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Згідно з ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
З урахуванням викладених положень КАС України, оскільки клопотань сторін про розгляд справи в судовому засіданні за їх участю не надходило, суд вважає за можливе розглянути дану справу за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні).
03.01.2018 року від Ліквідаційної комісії Управління МВС України в Сумській області надійшов відзив на адміністративний позов згідно з яким, відповідач просить відмовити ОСОБА_1 в задоволенні позовних вимог, у зв'язку з безпідставністю та необґрунтованістю.
Суд, за результатами розгляду справи, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення та приходить до наступного висновку.
В запереченнях Ліквідаційна комісія УМВС України в Сумській області зазначає, що відповідачем була направлена до ГУ ПФ в Сумській області довідка про розмір грошового забезпечення позивача, відповідно до вимог чинного законодавства, а саме відповідно до пенсії особам начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних видів додаткового грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством для поліцейських. Для забезпечення перерахунку пенсій наказом МВС від 17.02.2017 №138 затверджено Перелік посад осіб начальницького та рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що прирівнюються посадам поліцейських. Постановою КМУ від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських національної поліції» визначено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Однак Порядком передбачено, що додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою, для перерахунку пенсії не враховуються.
Так як відповідач своєчасно подав довідку про розмір грошового забезпечення позивача до ГУ ПФ в Сумській області, представник вважає, що відсутні підстави визнавати протиправною бездіяльність відповідача.
Позивач є пенсіонером органів МВС України за вислугу років (а.с.13).
Позивачу було надіслано письмову відповідь від 14.12.2017 № 33/КС/213 пк, відповідачем на його заяву, щодо перегляду довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від 01.01.2016 року, відповідно до якої позивачу роз’яснено, що довідка про його грошове забезпечення для перерахунку пенсії на 01.01.2016 оформлена з урахуванням вимог Постанови КМУ №45, ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції», тому довідка перегляду не підлягає (а.с.26).
Згідно з довідки від 19.05.2017 року № 11/139-221 (1309), виданої УМВС України в Сумській області, про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1, відповідно до ч.3 ст.63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», Постанови КМУ від 11.11.2015 №988, наказу МВС від 06.04.2016 №260, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.01.2016 року за посадою молодшого інспектора охорони ВДСО при Лебединському МРВ УМВС (інспектор патрульної поліції) становить: посадовий оклад - 2470,00 грн., підвищення посадового окладу ( 0 %) - 0,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням прапорщик (мічман) - 1000,00 грн., надбавка за стаж служби (45 %) - 1561,50 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби ( 0 %) 0,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (0 %) - 0,00 грн., надбавка за шифрувальну роботу (0%) 0 грн.; надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний» - 0,00% - 0 грн., доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук – 0,00% - 0 грн., доплата за вчене звання – 0,00% - 0 грн., надбавка за спортивні звання – 0,00% - 0 грн., премія (1,71%) – 86,04 грн., а всього – 5117 грн. 54 коп. (а.с.20).
Відповідно до довідки від 31 травня 2012 року, виданої УМВС України в Сумській області про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Постанови КМУ від 07.11.2007 за № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу», розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.04.2012 за посадою молодшого інспектора охорони ВДСО при Лебединському МРВ УМВС (інспектор патрульної поліції) становить: посадовий оклад - 580,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням прапорщик - 60,00 грн., надбавка за вислугу років (35 %) - 224,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань (45,80 %) 395,71 грн., премія (73,50%) 925,89 грн., всього 2185,60 грн. (а.с.19 зворот).
Отже, як встановлено судом позивач отримує пенсію за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до статті 102 Закону України "Про Національну поліцію" № 580-VIII від 2 липня 2015 р. № 580-VIII (далі Закон № 580-VIII), пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до статті 63 цього Закону перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Якщо пенсіонер згодом надасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію зазначеного Закону.
Частиною 16 статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 9 квітня 1992 року №2262-XII (далі - Закон №2262-XII), в редакції зі змінами, внесеними Законом № 580-VIII), у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.
Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей" від 23 грудня 2015 року №900-VIII статтю 63 Закон №2262-XII після частини другої доповнено новою частиною такого змісту: "Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Відповідно до частини 4 статті 63 Закону №2262-XII, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 р. №45 (надалі - Порядок №45), перерахунок раніше призначених згідно із Законом №2262-XII пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв’язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 року затверджено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону № 580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.
Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок проведення перерахунку).
Цим нормативно-правовим актом визначено процедуру перерахунку пенсії та належні для цього підстави.
Порядком №45 визначено, що перерахунок раніше призначених пенсій проводиться у разі прийняття рішення КМУ про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію. На підставі такого рішення МВС повинно повідомити у п’ятиденний строк ПФУ про підстави для перерахунку пенсій відповідним категоріям осіб, а ПФУ, в свою чергу повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від МВС своїм головним управлінням в областях про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсія яких підлягає перерахуванню. Після складання таких списків та подання їх відповідним органам, уповноважені органи готують для перерахунку пенсії довідки про розмір грошового забезпечення кожної особи, зазначеної у списку та у місячний строк подають їх головним управлінням ПФУ. Довідки видаються на осіб, які звільненні із служби.
Відповідно до пункту 4 Порядку № 3-1 заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем проживання.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку, повідомляють орган ПФУ, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.
Таким чином, пенсіонер органів внутрішніх справ, у разі виникнення підстав для перерахунку пенсії, має право самостійно отримати довідку про складові грошового забезпечення.
Згідно з пунктом 5 цього Порядку для перерахунку пенсій враховується, зокрема, посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Відповідною вважається посада, яка за класифікаційними характеристиками, зокрема назвою, розміром посадового окладу, функціональністю та організаційним рівнем підрозділу у структурі органу (організації, установи, військової частини тощо) прирівнюється до посади, з якої особа була звільнена (пункт 6 Порядку проведення перерахунку).
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що посадовий оклад, оклад за спеціальним званням, надбавка за стаж служби, надбавка за специфічні умови проходження служби, надбавка за службу в умовах режимних обмежень, надбавка за оперативно-розшукову діяльність та інформаційно-аналітичне забезпечення, надбавка за службу в спеціальних підрозділах по боротьбі з організованою злочинністю, премія мають бути включені до довідки про складові грошового забезпечення.
За правилами пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженим постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2007 року за №135/13402 (далі - Порядок), перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону.
Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Перелік документів, які подаються при призначенні/перерахунку пенсій визначений в пункті 7 Порядку. Серед інших документів, це, зокрема, грошовий атестат або довідка про розмір грошового забезпечення.
Згідно з Законом України від 23 грудня 2015 року №900-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей», встановлено, що "перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських".
Отже, новоприйнятим Законом на колишніх міліціонерів розповсюджені пенсійні гарантії встановлені для поліцейських.
Постановою КМУ № 988 затверджено: схему окладів за спеціальним званням поліцейських у розмірах згідно з додатком 1; схему посадових окладів курсантів вищих навчальних закладів Міністерства внутрішніх справ із специфічними умовами навчання в розмірах згідно з додатком 2; схеми посадових окладів поліцейських у розмірах згідно з додатками 3 - 10 (пункт 3 постанови КМУ №988).
Отже, у відповідача не було законних підстав не видавати за зверненням позивача нової довідки про розмір грошового забезпечення.
В Цивільному кодексі України зазначається про те, що ліквідатор виступає від імені юридичної особи, що ліквідується.
Відповідно до пункту 5 постанови КМУ №1294 надано право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання установлювати надбавку за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу - у розмірі до 50 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим (спеціальним) званням та надбавки за вислугу років.
Як встановлено судом, позивач отримував вказану надбавку під час проходження служби, як зазначено у довідці про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 31.05.2012 р. така надбавка становила 73,50 %, тому вона має бути врахована йому при перерахунку пенсії.
Посилання відповідача на те, що вказана надбавка не може включатися до грошового забезпечення при перерахунку пенсії працівникам органів внутрішніх справ є безпідставними, з огляду на те, що постанова КМУ №1294 так само як і постанова КМУ №988 розповсюджуються на працівників органів внутрішніх справ і містять в собі різний предмет правового регулювання грошового забезпечення працівників органів внутрішніх справ і встановлені цими постановами надбавки не можуть замінювати одна одну.
Крім того, як зазначалося вище, постановою КМУ № 988 затверджені посадові оклади та надбавки працівникам поліції, а надбавки, доплати і премії не враховані зазначеною постановою, встановлені згідно постанови КМУ №1294, яка є чинною і повинна враховуватися при перерахунках пенсій.
Отже, враховуючи те, що постановою КМУ №988 не врегульована виплата надбавки за виконання особливо важливих завдань, а виплата її врегульована відповідно до постанови КМУ №1294, то виплата вказаної надбавки повинна бути врахована при видачі довідки для перерахунку пенсії, оскільки позивач отримував її під час проходження служби.
Так само, суд вважає, що відповідач необґрунтовано визначив у довідці про розмір грошового забезпечення відсоток премії позивачеві на рівні 1,71 %, оскільки розмір премії, яка була раніше визначена для позивача у грошовому забезпеченні складає 73,50 %.
З огляду на зазначене, суд вважає обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання голови ліквідаційної комісії управління Міністерства внутрішніх справ в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії, з повною реальною інформацією згідно постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2470 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням капітан міліції 1000 грн. надбавка за стаж служби (45 %) 1561,50 грн., надбавка за специфічні умови проходження служби ( 0 %) 0,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (0 %) - 0,00 грн., надбавка за шифрувальну роботу (0%) 0 грн.; надбавка за почесне звання «заслужений» чи «народний» - 0,00% - 0 грн., доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук – 0,00% - 0 грн., доплата за вчене звання – 0,00% - 0 грн., надбавка за спортивні звання – 0,00% - 0 грн., премія (1,71%) – 86,04 грн., а всього – 5117 грн. 54 коп.
З приводу вимоги позивача про встановлення судового контролю за виконанням вказаного рішення суд вважає такі вимоги необґрунтованими. Так, відповідно до положень КАС України визначені загальні та спеціальні способи судового контролю.
Спеціальні способи судового контролю за виконанням судових рішень в адміністративних справах передбачені ст. 382 КАС України, зокрема, до них належать: зобов'язання суб'єкта владних повноважень надати звіт про виконання судового рішення; накладання штрафу за невиконання судового рішення; визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, що вчинені суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду або на порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Вирішуючи справу суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю в порядку ст. 382 КАС України, тому дана вимога задоволенню не підлягає.
Згідно з ч.1 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
На підставі викладеного, суд вважає, що понесені позивачем ОСОБА_1 та документально підтверджені витрати по сплаті судового збору в сумі 1280 грн. (квитанція від 12 грудня 2017 року) підлягають відшкодуванню.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 19, 43 та 129 Конституції України, ст. ст 9, 14, 73, 74, 75, 76, 77, 78, 90, 143, 242- 246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати бездіяльність Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області, щодо невиготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір грошового забезпечення, з врахуванням всіх складових грошового забезпечення передбачених чинним законодавством, за формою передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393», з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. № 988. та не направлення її до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області, протиправною.
Зобов’язати Ліквідаційну комісію Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 для перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, тобто з дати виникнення права на перерахунок пенсії за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року №393", з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад 2470 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням капітан міліції 1000 грн. надбавка за стаж служби (45 %) 1561,50 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань ( 45,8 %) 2304,43 грн., премія (73,5 %) 5391,91 грн. всього 12727,84 грн.
У задоволенні інших позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень Управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області на користь ОСОБА_1 на відшкодування судового збору в сумі 1280 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня отримання повного рішення суду, безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Суддя: підпис ОСОБА_2