
12.01.2018
227/144/14-а
УХВАЛА
12 січня 2018 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайсуду Донецької області ОСОБА_1, розглянувши заяву Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Донецькій області про заміну способу і порядку виконання рішення, -
ВСТАНОВИВ:
11 січня 2018 року до Добропільського міськрайонного суду Донецької області надійшла заява начальника відділу Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Донецькій області про заміну способу і порядку виконання рішення Добропільського міськрайонного суду Донецької області по адміністративній справі № 227/144/14-а за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Оформлення та направлення до суду заяв про заміну способу і порядку виконання рішення з урахуванням постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року за № 14 «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів та посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження» має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченими положеннями КАС України.
Розглянувши подану заяву, суд вважає, що вона не може бути прийнята до провадження, так як не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства.
Так, начальник відділу Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Донецькій області, в обгрунтування заяви керується нормами ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції, що діяла до 15 грудня 2017 року.
Проте нормами КАС України, в редакції Закону України від 03 жовтня 2017 року № 2147-VIII, що набрали чинності 15 грудня 2017 року, зміна чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення передбачена статтею 378 КАС України.
Зокрема, частинами 1, 2 та 3 зазначеної статті передбачено, що за заявою сторони суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, а за заявою стягувача чи виконавця (у випадках, встановлених законом), - встановити чи змінити спосіб або порядок його виконання. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Заява про встановлення або зміну способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення розглядається у десятиденний строк з дня її надходження у судовому засіданні з повідомленням стягувача та боржника. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду. Підставою для встановлення або зміни способу або порядку виконання, відстрочення чи розстрочення виконання судового рішення є обставини, що істотно ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим.
Таким чином учасниками розгляду заяви про заміну способу і порядку виконання рішення можуть бути заінтересовані особи, стягувач та боржник. Такого учаснику як «зацікавлена особа» діючими нормами КАС України не передбачено.
Заявником вказана дата рішення суду, яка не збігається з датою зазначеною у виконавчому листі, доданому до заяви. Належним чином завірену копію рішення Добропільського міськрайонного суду Донецької області за позовом ОСОБА_2 до Управління соціального захисту населення Добропільської міської ради про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку до заяви не додано, що перешкоджає усунути розбіжності в даті ухвалення рішення.
В порушення ч. 1 ст. 161 КАС України до заяви не додано копій документів відповідно до кількості учасників розгляду заяви.
Враховуючи вищенаведене, заявнику необхідно вжити заходів щодо усунення вищезазначених недоліків.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п’яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали.
Разом з цим суд роз’яснює, що якщо заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк усуне недоліки, заява вважається поданою у день первинного її подання до суду та приймається до розгляду.
Якщо заявник не усунув недоліки у строк, встановлений судом, заява вважається не поданою і повертається.
Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для її повернення.
Керуючись ст. ст. 160, 161, 169, 378 КАС України, суд –
ПОСТАНОВИВ:
Заяву Добропільського міськрайонного відділу державної виконавчої служби ГТУЮ у Донецькій області про заміну способу і порядку виконання рішення,– залишити без руху.
Надати заявникові для усунення зазначених у даній ухвалі недоліків термін 5 (п’ять) днів з дня отримання копії ухвали і попередити, що у випадку не виконання ухвали судді, заяву буде повернуто заявникові без розгляду.
Копію ухвали невідкладно надіслати заявникові.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.М. Любчик
12.01.2018