Рішення № 71537039, 09.01.2018, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
09.01.2018
Номер справи
826/5485/16
Номер документу
71537039
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

09 січня 2018 року № 826/5485/16

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Васильченко І.П. розглянув у порядку письмового провадження справу

за позовомПриватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1доГоловного територіального управління юстиції у м.Києвіпровизнання дій протиправними, скасування наказів,

В С Т А Н О В И В :

Приватний нотаріус Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду м.Києва з позовом до Головного територіального управління юстиції у м.Києві, в якому просить, з урахуванням уточнених позовних вимог, визнати дії відповідача щодо проведення позапланової перевірки, а також зупинення приватної нотаріальної діяльності протиправними та скасувати накази Головного територіального управління юстиції у м.Києві № 581/8 від 03.03.2016 р. «Про проведення комплексної позапланової перевірки організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1.» та № 183/6 від 24.03.2016 р. «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1.».

Позовні вимоги мотивовані протиправними діями відповідача щодо призначення проведення перевірки нотаріальної діяльності позивача та застосування до нього заходів реагування у вигляді зупинення нотаріальної діяльності.

Ухвалами Окружного адміністративного суду м.Києва від 12.04.2016 р. суддею Огурцовим О.П. відкрито провадження по справі, закінчено підготовче провадження та призначено судовий розгляд.

Ухвалою Окружного адміністративного суду м.Києва від 30.10.2017 р. справу прийнято до провадження суддею Васильченко І.П. та призначено до судового розгляду.

В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав та просив суд їх задовольнити з підстав, викладених в позовній заяві.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином докази чого містяться в матеріалах справи. Про причини неявки в судове засідання не повідомив. Згідно наданих письмових заперечень проти позову заперечує та просить суд відмовити в його задоволенні, оскільки перевірка нотаріальної діяльності позивача була призначена у відповідності до вимог чинного законодавства, а зупинення його діяльності відбулося у зв'язку із фактичним не допуском перевіряючої комісії до перевірки.

Враховуючи неявку в судове засідання 14.11.2017 р. представника відповідача судом ухвалено подальший розгляд справи здійснювати в порядку письмового провадження.

Розглянувши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

На виконання ст. 33 Закону України «Про нотаріат», п. 13 Порядку проведення перевірки організації нотаріальної роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил діловодства, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.02.2014 № 357/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.02.2014 за № 298/25075 та на виконання доручення Міністерства юстиції України від 25.02.2016 № 1357/13/32-16 Головним територіальним управлінням юстиції у місті Києві винесено наказ № 581/8 від 03.03.2016 р. про проведення позапланової перевірки організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1, дотримання ним порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства за період діяльності з 19.12.2013 р. по 09.03.2016 р.

Дату проведення перевірки визначено 09.03.2016 р.

Затверджено склад комісії для проведення перевірки: ОСОБА_2 - головного спеціаліста відділу аналітично-методичного забезпечення діяльності нотаріату; ОСОБА_3 - головного спеціаліста відділу контролю у сфері нотаріату Департаменту з питань нотаріату; ОСОБА_4 - головного спеціаліста відділу організаційного забезпечення та контролю у сфері нотаріату; ОСОБА_5 - головного спеціаліста відділу організаційного забезпечення та контролю у сфері нотаріату.

Як вбачається з листа заступника Міністра-керівника апарату ОСОБА_6 від 25.02.2016 р. № 1357/13/32-16 «щодо проведення перевірок», підставою для проведення перевірки, зокрема, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1, стало доручення Міністерства юстиції України на перевірку обставин, викладених у зверненнях народних депутатів ОСОБА_7, ОСОБА_8, зверненнях СУ ГУМВС України в м.Києві, ПАТ «БМ Банк», адвоката Ковальчука Л.В., ОСОБА_10, ОСОБА_11 (представника ОСОБА_12.), ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, представника компанії Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросвіт Лімітед» ОСОБА_19 щодо дій, зокрема, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 при вчиненні нотаріальних дій, прийнятті рішень та внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо державної реєстрації права власності.

В подальшому, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 29-1 Закону України «Про нотаріат» на підставі доповідної записки голови комісії, утвореної наказом Головного територіального управління юстиції у м.Києві від 03.03.2016 р. № 581/8 для проведення позапланової комплексної перевірки організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1, у зв'язку з його необґрунтованою відмовою від надання документів для перевірки організації нотаріальної діяльності та виконання правил нотаріального діловодства, Головним територіальним управлінням юстиції у м.Києві винесено наказ № 183/6 від 24.03.2016 р. «Про тимчасове зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1.».

Позивач, не погоджуючись із діями відповідача щодо призначення перевірки та прийнятими рішеннями, вважаючи їх протиправними та такими, що підлягають скасуванню, звернувся до суду за захистом своїх порушених прав та законних інтересів.

Досліджуючи надані сторонами докази, аналізуючи наведені міркування та заперечення, оцінюючи їх в сукупності, суд бере до уваги наступне.

Головне територіальне управління юстиції у місті Києві відповідно до Положення про Головні територіальні управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, в областях, містах Києві та Севастополі, затвердженого наказом Наказ Міністерства юстиції України від 23.06.2011 N 1707/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 червня 2011 р. за N 759/19497 (далі - Положення N 1707/5) здійснює контроль за організацією нотаріату, перевіркою організації нотаріальної діяльності нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства відповідно до ст. 2-1 Закону України «Про нотаріат» від 2 вересня 1993 року N 3425-XII та Порядку проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації приватної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.02.2014 р. № 357/5, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 17.02.2014 р. № 298/25075.

Згідно із п.п. 4.37-4.40, 4.43 Положення N 1707/5 Головне територіальне управління юстиції у м.Києві:

- організовує роботу установ нотаріату, перевіряє їх діяльність і вживає заходів до її поліпшення, здійснює керівництво державними нотаріальними конторами та перевірку організації нотаріальної діяльності державних, приватних нотаріусів та уповноважених на це посадових осіб органу місцевого самоврядування (далі - уповноважені особи), контролює дотримання нотаріусами, уповноваженими особами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання ними правил нотаріального діловодства, забезпечує роботу комісії з питань застосування санкцій за порушення вимог Закону України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення";

- забезпечує і контролює діяльність нотаріального архіву щодо зберігання нотаріальних документів;

- визначає нотаріальний округ, реєструє приватну нотаріальну діяльність, веде та зберігає реєстраційні справи приватних нотаріусів, уносить зміни в реєстраційне посвідчення та анулює його, контролює дотримання вимог щодо організації робочого місця приватного нотаріуса;

- здійснює облік уповноважених осіб, контролює дотримання вимог щодо організації робочого місця уповноваженої особи;

- зупиняє, припиняє діяльність нотаріусів, готує обґрунтовані подання на розгляд Мін'юсту щодо анулювання свідоцтва про право на зайняття нотаріальною діяльністю.

Порядок правового регулювання діяльності нотаріату в Україні визначено Законом України «Про нотаріат» від 2 вересня 1993 року N 3425-XII (надалі - Закон N 3425-XII).

Частинами першою та третьою ст. 33 названого Закону визначено, що Міністерство юстиції України, Головне управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головні управління юстиції в областях, містах Києві та Севастополі проводять перевірку організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, дотримання ним порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства за певний період. Проведення повторної перевірки з тих питань, які вже були предметом перевірки, не допускається, крім перевірки звернень громадян чи юридичних осіб у межах предмета звернення та повноважень Міністерства юстиції України, Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі.

Приватний нотаріус зобов'язаний надавати посадовим особам, уповноваженим проводити перевірку, відомості і документи щодо організації нотаріальної діяльності, дотримання ним порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства.

Порядок проведення перевірки організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання ними порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства затверджується Міністерством юстиції України (ч.5 цієї статті).

Механізм здійснення Міністерством юстиції України (далі - Міністерство юстиції), Головним управлінням юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головними управліннями юстиції в областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління юстиції) перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства визначено Порядком проведення перевірки організації роботи державних нотаріальних контор, державних нотаріальних архівів, організації нотаріальної діяльності приватних нотаріусів, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 17.02.2014 N 357/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17 лютого 2014 р. за N 298/25075 (надалі - Порядок N 357/5).

За визначенням п. 2 названого Порядку позапланова перевірка - не запланована Міністерством юстиції, головним управлінням юстиції комплексна, цільова або контрольна перевірка організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій та виконання ними правил нотаріального діловодства, а також перевірка за зверненнями фізичних і юридичних осіб.

Пунктом 13 Порядку N 357/5 визначено, що позапланова комплексна, цільова або контрольна перевірка державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса проводиться за результатами попередньої перевірки або за дорученням Міністерства юстиції чи головного управління юстиції.

За наслідками такої перевірки комісія складає довідку про результати проведеної перевірки з висновками.

У разі необхідності за дорученням Міністра юстиції може проводитися позапланова перевірка в загальному порядку проведення перевірок, визначеному цим Порядком. Позапланова перевірка проводиться як за період, що вже підлягав плановій комплексній перевірці, так і за період, що не підлягав такій перевірці. За наслідками такої перевірки комісія складає довідку про результати проведеної перевірки з висновками (п. 15 цього ж Порядку).

Згідно із п.п. 18, 19 Порядку N 357/5 перед проведенням перевірки особи, які уповноважені на її проведення, вивчають усі наявні матеріали, які є в Міністерстві юстиції, головному управлінні юстиції та стосуються попередніх перевірок, їх наслідків, реалізації висновків та пропозицій, а також обґрунтовані скарги щодо діяльності державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса тощо.

Для проведення перевірки утворюється комісія.

Персональний склад комісії, її голова, термін проведення перевірки державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса затверджуються наказом відповідно Міністерства юстиції чи головного управління юстиції.

Голова комісії організовує та координує діяльність членів комісії, розподіляє між ними конкретні завдання та повідомляє про час проведення перевірки державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса.

Наказ підтверджує повноваження членів комісії на проведення перевірки державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса у термін, зазначений у наказі.

Таким чином, Головне територіальне управління юстиції у місті Києві наділено повноваженнями щодо проведення позапланової перевірки приватного нотаріуса у разі надання доручення Міністерством юстиції України.

Як вбачається з матеріалів справи, підставою для проведення перевірки приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 стало доручення Міністерства юстиції України на перевірку обставин, викладених у зверненнях народних депутатів ОСОБА_7, ОСОБА_8, зверненнях СУ ГУМВС України в м.Києві, ПАТ «БМ Банк», адвоката Ковальчука Л.В., ОСОБА_10, ОСОБА_11 (представника ОСОБА_12.), ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, представника компанії Товариства з обмеженою відповідальністю «Агросвіт Лімітед» ОСОБА_19 щодо дій, зокрема, приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 при вчиненні нотаріальних дій, прийнятті рішень та внесення відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо державної реєстрації права власності.

Зважаючи на те, що підставою для проведення позапланової перевірки стало доручення Міністерства юстиції України, суд приходить до висновку, що оскаржуваний наказ Головного територіального управління юстиції у м.Києві № 58/8 від 03.03.2016 р. «Про проведення комплексної позапланової перевірки організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1.» є таким, що винесено у відповідності до положень ст. 33 Закону N 3425-XII та п. 13 Порядку N 357/5.

В той же час, згідно із п. 12 Порядку N 357/5 підставою для проведення планової комплексної перевірки організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса та дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій і виконання правил нотаріального діловодства є графік проведення такої перевірки.

Порядок складення та затвердження графіку перевірки визначено п. 16 Порядку N 357/5.

Так, графік проведення планових комплексних перевірок організації роботи державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса та дотримання державними і приватними нотаріусами порядку вчинення нотаріальних дій і виконання ними правил ведення нотаріального діловодства погоджується зі структурним підрозділом Міністерства юстиції, на який покладено повноваження щодо формування і забезпечення реалізації державної політики у сфері нотаріату (далі - структурний підрозділ Міністерства юстиції), та затверджується начальником головного управління юстиції на рік.

Копія погодженого та затвердженого графіка надсилається до структурного підрозділу Міністерства юстиції, а також направляється на адресу державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву, приватного нотаріуса.

Графік проведення планових комплексних перевірок оприлюднюється шляхом розміщення на сайті головного управління юстиції.

При складанні графіка планових комплексних перевірок враховується факт перевірки нотаріусів під час проведення Міністерством юстиції комплексних і цільових перевірок територіальних органів юстиції.

Якщо комісією Міністерства юстиції не було виявлено порушень в діяльності таких нотаріусів, їх наступна планова комплексна перевірка проводиться відповідно до цього Порядку, але не частіше одного разу на два роки.

Відповідно до п. 26 названого Порядку у визначений строк проведення перевірки нотаріус зобов'язаний перебувати на робочому місці відповідно до свого режиму роботи, створити умови для проведення перевірки, надати комісії всі необхідні документи та відомості, а також за потреби усні та письмові пояснення з питань, що стосуються предмета проведення перевірки.

Частиною 2 ст. 33 Закону N 3425-XII визначено, що перевірка організації нотаріальної діяльності приватного нотаріуса, дотримання ним порядку вчинення нотаріальних дій та виконання правил нотаріального діловодства, крім повторних перевірок, передбачених цим Законом, проводиться не частіше одного разу на два роки виключно на робочому місці (у конторі) приватного нотаріуса з обов'язковим повідомленням його про проведення такої перевірки.

Таким чином, проведенню позапланової комплексної перевірки передує складання графіку проведення перевірок та його оприлюднення шляхом розміщення на сайті головного управління юстиції. При цьому, приватний нотаріус має бути обов'язково повідомлений про проведення такої перевірки.

Однак, як встановлено судом, графік проведення позапланової комплексної перевірки відповідачем не оприлюднювався шляхом розміщення на сайті головного управління юстиції, а позивач не був повідомлений у належний спосіб про її проведення.

Так, 09.03.2016 р. позивач о 10.00-10.15 год. під час проведення планового заходу був на своєму робочому місці за адресою: АДРЕСА_1, проте не допустив членів комісії до перевірки про що було складено акт від 09.03.2016 р. о 10.30 год. Фактичний недопуск членів комісії до перевірки став підставою для винесення наказу № 183/6 від 24.03.2016 р. «Про тимчасове зупинення нотаріальної діяльності ОСОБА_1.».

Виходячи із наведеного, беручи до уваги те, що відповідачем не було у спосіб, передбачений ст. 33 Закону N 3425-XII, повідомлено позивача про проведення перевірки, суд визнає дії відповідача щодо її проведення протиправними.

Зважаючи на те, що судом визнано протиправними дії відповідача щодо проведення позапланової перевірки, відповідно наведене нівелює всі її наслідки, зокрема, дії відповідача щодо зупинення діяльності позивача шляхом винесення наказу № 183/6 від 24.03.2016 р. «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1.».

Слід зауважити, що суд вирішуючи дану справу не бере до уваги посилання відповідача на те, що наказом Головного територіального управління юстиції у Київській області № 261/6 від 21.04.2016 р. на підставі поданої приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 письмової заяви про припинення приватної діяльності від 19.04.2016 р. припинено нотаріальну діяльність позивача у зв'язку із чим даний спір не є актуальним, оскільки, в даному випадку, припинення його діяльності не виключає порушень допущених відповідачем під час проведення перевірки, а рішення по справі не буде відповідати меті ефективного захисту прав, свобод та інтересів позивача від порушень з боку суб'єкта владних повноважень.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (ч. 2 цієї статті).

Відповідно до ч. 2 ст. 2 названого Кодексу у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Виходячи із положень ч. 2 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідно до якої суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог, оцінивши докази, які є у справі, та пояснення сторін за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд приходить до висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для часткового задоволення позову.

Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у зв'язку із частковим задоволенням позову підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень пропорційно задоволеним позовним вимогам.

Керуючись ст. ст. 72-77, 139, 242-243, 245-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

Позов Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) задовольнити частково.

Визнати дії Головного територіального управління юстиції у м.Києві (01001, м.Київ, пров. Музейний, 2Д, код ЄДРПОУ 34691374) щодо проведення позапланової перевірки, а також зупинення приватної нотаріальної діяльності приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 протиправними.

Визнати протиправним та скасувати наказ Головного територіального управління юстиції у м.Києві № 183/6 від 24.03.2016 р. «Про зупинення нотаріальної діяльності приватного нотаріуса ОСОБА_1.».

В іншій частині позовних вимог відмовити.

Присудити на користь приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) судові витрати в сумі 551,21 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного територіального управління юстиції у м.Києві (01001, м.Київ, пров. Музейний, 2Д, код ЄДРПОУ 34691374).

Рішення суду відповідно до ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя І.П. Васильченко