
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
12 січня 2018 року м. Чернігів Справа № 825/2038/17
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Клопот С.Л. перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради про визнання незаконним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся з позовом до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради та просить:
1. Визнати незаконним та скасувати рішення адміністратора Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради ОСОБА_2 від 01.12.2017 про відмову в реєстрації місця перебування громадянина ОСОБА_3 Таджикистан ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
2. Зобов'язати Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради згреєструвати місця перебування громадянина ОСОБА_3 Таджикистан ОСОБА_1 Маротбековича, ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою; м. Чернігів, просп. Пегемоги. буд. 104. кв. 4.
Як вбачається з матеріалів справи, позовна заява, через невідповідність вимогам процесуального законодавства, ухвалою судді від 14.12.2017 була залишена без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків протягом 5 днів з моменту отримання ухвали.
Протягом встановленого строку позивачем не було усунено недоліків позовної заяви.
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, позовна заява повертається позивачеві.
Від представника позивача до суду надійшо клопотання про звільнення позивача від сплати судового збору.
Вирішуючи вказане клопотання по суті, суд виходить з наступного.
Відповідно до частини 2 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Так, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон № 3674-VI.
Зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об'єктів справляння судового збору, а особа, яка, звернулася з нею до суду, не належить до суб'єктів, яким, згідно з нормами статті 5 Закону №№ 3674-VI, встановлені пільги щодо його сплати.
Згідно зі статтею 8 Закону № 3674-VI враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Аналогічні норми містяться і у частині 1 статті 133 КАС України.
Таким чином, єдиною підставою, з урахуванням якої суд може звільнити сторону від сплати судового збору, є її майновий стан. Жодної іншої підстави для постановлення судом ухвали про звільнення сторони від сплати судового збору ні Закон № 3674-VI, ні КАС України не передбачають.
Доводячи наявність підстав для звільнення від сплати судового збору, представник позивач посилається на відсутність коштів.
Водночас, суд вважає за необхідне зазначити, що визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати.
Зважаючи на вище викладене, суд дійшов висновку, що клопотання представника позивача про звільнення позивача від сплати судового збору не підлягає задоволенню, оскільки ним не наведено ґрунтовних підстав, передбачених ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України для звільнення від сплати судового збору.
За таких підстав, позовну заяву слід повернути позивачу.
На підставі наведеного та керуючись п.1 ч.4 ст.169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання представника позивача про звільнення від сплати судового збору – відмовити.
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради про визнання незаконним, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - повернути позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у строк, передбачений статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.Л. Клопот