
УХВАЛА
Іменем України
Справа № 401/1773/15-а
2-а/401/92/15
30 квітня 2015 року Суддя Світловодського міськрайонного суду Кіровоградської області Волошина Н.Л., розглянувши матеріали скарги ОСОБА_1 на дії інспектора ДПС роти ДПС ДАІ при УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 щодо винесення постанови в справі про адміністративне правопорушення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду зі скаргою на дії інспектора ДПС роти ДПС ДАІ при УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 щодо винесення постанови в справі про адміністративне правопорушення.
Дана скарга підлягає залишенню без руху, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно ч. 1 ст. 171-2 КАС України, адміністративна справа з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності вирішується місцевими загальними судами як адміністративними судами протягом п'яти днів з дня відкриття провадження у справі.
Звернення до суду повинні бути викладені у вигляді адміністративного позову, який має відповідати формі, змісту та іншим вимогам встановленим ст.ст. 105, 106 КАС України.
Статтями 104, 105 КАС України передбачено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції. Адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Статтею 106 КАС України визначено вимоги, що пред’являються до позовної заяви.
Проте ОСОБА_1 не взяв до уваги вищевказані норми закону та звернувся до суду у формі скарги на дії суб’єкта владних повноважень.
Крім того, при зверненні до суду до позовної заяви має бути додано документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 5 ст. 288 КУпАП, особа, яка оскаржила постанову в справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Проте Законом України “Про судовий збір” такі особи не віднесені до кола суб’єктів, які звільняються від сплати судового збору за подання адміністративного позову, а постанови з таким предметом не належать до об’єктів, за подання яких судовий збір не справляється.
У п. 3 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України від 3 жовтня 1997 року № 4-зп у справі про набуття чинності Конституцією України зазначено, що конкретна сфера суспільних відносин не може бути водночас врегульована одно предметними нормативними правовими актами однакової сили, які за змістом суперечать один одному. Звичайною є практика, коли наступний у часі акт містить пряме застереження щодо повного або часткового скасування попереднього. Загальновизнаним є і те, що з прийняттям нового акта, якщо інше не передбачено самим цим актом, автоматично скасовується одно предметний акт, який діяв у часі раніше.
Таким чином, за наявності декількох законів, норми яких по-різному регулюють конкретну сферу суспільних відносин, підчас вирішення спорів у цих відносинах необхідно застосовувати положення закону з урахуванням дії закону в часі за принципом пріоритету тієї норми, яка прийнята пізніше.
Отже, за подання до суду адміністративного позову про оскарження постанови у справі про адміністративне правопорушення судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України “Про судовий збір”.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що становить 73 грн. 08 коп.
При таких обставинах подана скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявнику часу для усунення недоліків.
Керуючись ст. 108 КАС України, суддя -
УХВАЛИВ:
Скаргу ОСОБА_1 на дії інспектора ДПС роти ДПС ДАІ при УМВС України в Кіровоградській області ОСОБА_2 щодо винесення постанови в справі про адміністративне правопорушення залишити без руху.
Запропонувати заявнику в триденний строк з дня отримання копії ухвали надати до суду адміністративний позов, що за формою та змістом відповідає вимогам ст.ст. 105, 106 КАС України, із зазначенням позивача, відповідача, як посадової особи, що винесла оскаржувану постанову, сплатити судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, що складає 73 грн. 08 коп., з належними реквізитами:
Одержувач: Світловодське УДКСУ
ЄДРПОУ: 37918126
Банк одержувача: ГУДКСУ в Кіровоградській області
МФО: 823016
Рахунок: 31217206700012
Код класифікації доходів бюджету: 22030001
Призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Світловодський міськрайонний суд Кіровоградської області, код 02897017, пункт з таблиці ставок судового збору – “3.1.”, ПІБ (найменування) платника
Роз`яснити заявнику, що у разі невиконання вимог суду в зазначений строк скарга буде вважатися неподаною і буде повернута.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Світловодський міськрайонний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Світловодського
міськрайонного суду ОСОБА_3
30.04.2015