
Справа № 686/67/18
У Х В А Л А
04 січня 2018 року м. Хмельницький
Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Марцинкевич С.А., з участю секретаря судового засідання Струсовського С.О., слідчого Лисюка О.І., розглянувши клопотання останнього про надання дозволу на проведення позапланової ревізії по окремим питанням фінансово-господарської діяльності ТОВ «Шепетівка «Енергоінвест» у кримінальному провадженні №42016240000000064,
ВСТАНОВИВ:
04.01.2017 року на розгляд слідчого судді Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області надійшло клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_1, погоджене з прокурором відділу прокуратури Хмельницької області ОСОБА_2, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності, а також щодо використання коштів субвенції ТОВ «Шепетівка «Енергоінвест» (код ЄРДПОУ 37587657), протягом 15 робочих днів, з 15 січня по 02 лютого 2018 року, проведення якої доручити Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Маяковського, 19/1).
В обґрунтування даного клопотання слідчим зазначено, що в 2015 році службові особи ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», з метою умисного невиконання судових рішень, що набрали законної сили про стягнення 36,1 млн. гривень, відкрили новий розрахунковий рахунок у банку, про наявність якого не було повідомлено Державного виконавця та маючи реальну можливість на часткове погашення заборгованості за судовими рішеннями, про що свідчить рух коштів за банківським рахунком, кошти скеровували на інші потреби, в тому числі перераховували на рахунки ТОВ «Комунальні системи України», кінцевим бенефіціарним власником якого та ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» є одна і таж сама фізична особа, а саме ОСОБА_3 (республіка Кіпр), чим державній компанії ПАТ «НАК «Нафтогаз України», заподіяли матеріальних збитків в особливо великих розмірах, на суму понад 4 млн. грн.
Також в жовтні 2015 року під час проведення перевірки, щодо сплати коштів споживачами за отриманні послуги з теплопостачання та перерахування отриманих коштів ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» для НАК «Нафтогаз України» та дотримання вимог Постанови КМУ №217 від 18.06.2015 року за період з 01.07.2014 року по 31.12.2014 рік, за результатами якої було виявлено, що ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» не перераховувало для НАК «Нафтогаз України» кошти в сумі 727604,46 грн., чим було порушено вимоги п.п. 2, 7 Постанови КМУ №217 від 18.06.2014 року.
Окрім цього, під час досудового розслідування отримано відомості щодо вчинення службового підроблення шляхом зловживання службовим становищем посадовими особами ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» за фактом того, що 03.03.2015 року Постановою №634 Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг було встановлено ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» тариф на теплову енергію. В структуру тарифу були закладенні кошти на розвиток виробництва (виробничі інвестиції) в сумі 3 466 500 гривень. В ході аналізу діяльності ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» встановлено, що на протязі 2015-2016 роках жодних договорів щодо реконструкції та модернізації виробництва з підрядними підприємствами не укладено та самостійно вказані роботи не виконувались. Незважаючи на це, з державного бюджету у 2015 році ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» могло бути перераховано біля 3 млн. грн. у якості субвенції (забезпечення тепловою енергією пільгових категорій населення), які могли були привласненні.
Тому, з метою повного, всебічного та об’єктивного досудового розслідування у даному кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії фінансового – господарської діяльності, а також використання коштів субвенції у ТОВ «Шепетівка «Енергоінвест» з метою перевірки та правильності надходження і визначення обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам за спожиту теплову енергію та щодо погашення заборгованості в різниці в тарифах на теплову енергію, у період з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року на ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», а також перевірки порядку та законності використання таких надходжень, в тому числі і щодо використання ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» коштів, які надійшли, у зазначений період, на рахунки даного підприємства від споживачів усіх рівнів, в тому числі державної та комунальної форми власності.
Заслухавши думку слідчого, який клопотання підтримав подане клопотання, дослідивши надані матеріали клопотання, приходжу до висновку, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно з ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланова ревізія підконтрольної установи не може проводитися частіше одного разу на квартал.
Відповідно до ч. 8 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості.
Відповідно до ч. 11 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів.
Враховуючи вищевикладене, а також те, що слідчим обґрунтовані підстави необхідності проведення позапланової виїзної ревізії, подане слідчим клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст.93, 110 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області ОСОБА_1 - задовольнити.
Надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності, а також щодо використання коштів субвенції Товариства з обмеженою відповідальністю «Шепетівка «Енергоінвест» (ЄДРПОУ-37587657), що за адресою: 30400, Хмельницька обл., м. Шепетівка, провулок Короленка, 1а, протягом 15 робочих днів, з 15 січня по 02 лютого 2018 року, в ході якої дати відповідь на наступні питання:
- Правильність, законність надходження, визначення обсягу (розміру) субвенції з Державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах за спожиту теплову енергію, а також відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 217 від 18.06.2014 року, що затверджувалися та/або погоджувалася органами державної влади чи місцевого самоврядування в ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» у період з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року.
- На які потреби та у якому розмірі, упродовж з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року (завершений звітний період), використано кошти, які надійшли на рахунки ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» в якості субвенцій з Державного бюджету України, та законність їх використання.
- Яка сума коштів надійшла на відкритті розрахункові рахунки (по кожному рахунку окремо) ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» та в касу підприємства за період з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року за спожиту теплову енергію від усіх категорій споживачів.
- Які суми коштів, що отримані ТОВ «Шепетівка Енергоінвкст» за спожиту теплову енергію від усіх категорій споживачів, в період часу з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року мали б бути автоматично перераховані, відповідно до постанови КМУ № 217 від 18.06.2014 року «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки», ПАТ «НАК «Нафтогаз Украни», ПАТ «Шепетівкагаз», ПАТ «Укртрансгаз», ТОВ «Шепетівка Енергоінвест», іншим підприємствам за вказаний період та у якому співвідношенні.
- Чи перераховувались та в якому розмірі кошти, які надійшли за спожиту теплову енергію від усіх категорій споживачів, на рахунки ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» (по кожному рахунку окремо) та в касу підприємства, для ПАТ «НАК «Нафтогаз Украни», ПАТ «Шепетівкагаз», ПАТ «Укртрансгаз», в період з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року.
- На які потреби та в якому розмірі ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» використано кошти, які надійшли на рахунки та в касу підприємства за спожиту теплову енергію, від усіх категорій споживачів, з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року.
- Чи перераховувалися, з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року, кошти ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» на рахунки суб’єктів господарської діяльності, з якими існували договірні відносини та по без договірних відносинах. Якщо так, то предмет (ціль) перерахування таких коштів, в яких розмірах та законність перерахування коштів.
- Чи завдано ПАТ «НАК «Нафтогаз Украни», ПАТ «Шепетівкагаз», ПАТ «Укртрансгаз» матеріальних збитків, у зв’язку із порушенням п.п. 7,8 постанови КМУ № 217 від 18.06.2014 року «Про затвердження Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов’язки», якщо так, то в якому розмірі.
- Чи мало ТОВ «Шепетівка Енергоінвест» враховуючи основні економічні показники (ліквідності, платоспроможності та прибутковості) господарсько фінансової діяльності, у період з 18.06.2014 року по 22.06.2016 року, фінансову можливість погасити заборгованість перед ПАТ «НАК «Нафтогаз України», в тому числі за судовими рішеннями, які набрали законної сили.
Проведення позапланової документальної ревізії доручити Управлінню Західного офісу Держаудитслужби в Хмельницькій області (м. Хмельницький, вул. Маяковського, 19/1).
Позапланову документальну ревізію провести протягом 15 робочих днів – з 15 січня 2018 року по 02 лютого 2018 року включно.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя