Рішення № 71522720, 04.01.2018, Токмацький районний суд Запорізької області

Дата ухвалення
04.01.2018
Номер справи
328/2447/17
Номер документу
71522720
Форма судочинства
Цивільне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

328/2447/17

04.01.2018

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2018 року м. Токмак

Токмацький районний суд Запорізької області у складі головуючого судді Курдюкова В.М., при секретарі судового засідання Ладики М.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Токмацького районного суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Комунальної установи Токмацька центральна лікарня про визнання незаконним та скасування наказу,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом, яким проситьвизнати незаконним та скасувати п.2 та п.10 наказу голови ліквідаційної комісії КУ Токмацької ЦРЛ Шапран С.С. №1565-К від 17.08.2017 року.

Позов обґрунтовує наступним.

Позивач ОСОБА_1, відповідно до наказу №116-О від 16.10.2015 року, працює на посаді старшої медичної сестри стаціонару інфекційного боксованого відділення КУ Токмацька ЦРЛ з 17.10.2015 року по теперішній час.

У 2015 році позивач набула повноважень депутата Токмацької міської ради Запорізької області VII скликання 2015-2020 року, відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих".

Відповідно до рішення Токмацької міської ради №2 від 20.07.2017 року створена ліквідаційна комісія з припинення комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня.

Головою ліквідаційної комісії з припинення комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня призначено заступника головного лікаря з економічних питань Шапран С.С.

Відповідно до розпорядження міського голови №299-р від 09.08.2017 року у відповідності до п.п.20 ч.4 ст.42, 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" було скликано тридцять восьму сесію Токмацької міської ради сьомого скликання на 23 серпня 2017 року.

14.08.2017 року позивач як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, звернулася до голови ліквідаційної комісії з припинення комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня Шапран С.С. з заявою (вх.№ 58/2394) про звільнення позивача від виконання виробничих обов'язків на період участі в 38-й сесії Токмацької міської ради сьомого скликання з 17.08.2017 року по 23.08.2017 року включно, зі збереженням посади, середньої заробітної плати і зарахуванням періоду участі в зазначеній сесії до стажу роботи, додавши до заяви копію розпорядження міського голови №299-р від 09.08.2017 року; копію плану заходів підготовки до 38-й сесії ТМР; копію посвідчення депутата Токмацької міської ради Запорізької області VII скликання 2015-2020 року.

17.08.2017 року головою ліквідаційної комісії КУ Токмацька ЦРЛ Шапран С.С. було видано наказ №156-К, згідно п.2 якого позивача було звільнено від виконання виробничих обов'язків на період участі в 38-й сесії Токмацької міської ради сьомого скликання в період 18.08.2017 року з 09.30 год., 19.08.2017 року з 14.30 год. 23.08.2017 року з 09.30 год. та відповідно до п.10 вказаного наказу, були внесені зміни до п.2, та звільнено позивача від виконання виробничих обов'язків на період участі в 38-й сесії Токмацької міської ради сьомого скликання в період 18.08.2017 року з 09.30 год., не 19.08.2017 року 14.30 год. а 22.08.2017 року, 23.08.2017 року з 09.30 год.

Вважає дії відповідача незаконними, з наступних підстав:

Депутати місцевих рад здійснюють свою діяльність відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад». Цей Закон відповідно до Конституції України, Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", інших законів України визначає правовий статус депутата міської ради як представника інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, встановлює гарантії депутатської діяльності.

Відповідно до ст.2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради (далі-депутат місцевої ради) є представником інтересів територіальної громади села, селища, міста чи їх громад, який відповідно до Конституції України і закону про місцеві вибори обирається на основі загального, рівного, прямого виборчого права шляхом таємного голосування на строк, встановлений Конституцією України. Депутат місцевої ради як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу зобов'язаний виражати і захищати інтереси відповідної територіальної громади та її частини - виборців свого виборчого округу, виконувати їх доручення в межах своїх повноважень, наданих законом, брати активну участь у здійсненні місцевого самоврядування.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради є повноважним і рівноправним членом відповідної ради - представницького органу місцевого самоврядування. Депутат місцевої ради відповідно до цього Закону наділяється всією повнотою прав, необхідних для забезпечення його реальної участі у діяльності ради та її органів.

Відповідно до ч.1 ст.6 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради здійснює свої повноваження, не пориваючи з виробничою або службовою діяльністю.

Відповідно до ч.1 ст.119 КЗпПУ на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Відповідно до ч.2 ст.18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради зобов'язаний: брати участь у роботі ради, постійних комісій та інших її органів, до складу яких він входить, всебічно сприяти виконанню їх рішень.

Відповідно до ст.19 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», «Права депутата місцевої ради у раді та її органах», депутат місцевої ради користується правом ухвального голосу з усіх питань, що розглядаються на засіданнях ради та її органів, до складу яких він входить. Депутат місцевої ради набуває права ухвального голосу з моменту визнання його повноважень. Кожний депутат місцевої ради у раді та її органах, до складу яких він входить, має один голос. Депутат місцевої ради, який не входить до складу відповідного органу ради, може брати участь у його роботі з правом дорадчого голосу. Депутат місцевої ради має право: обирати і бути обраним до органів відповідної ради; офіційно представляти виборців у відповідній раді та її органах; пропонувати питання для розгляду їх радою та її органами; вносити пропозиції і зауваження до порядку денного засідань ради та її органів, порядку розгляду обговорюваних питань та їх суті; вносити на розгляд ради та її органів пропозиції з питань, пов'язаних з його депутатською діяльністю; вносити на розгляд ради та її органів проекти рішень з питань, що належать до їх відання, поправки до них; висловлюватися щодо персонального складу утворюваних радою органів і кандидатур посадових осіб, які обираються, призначаються або затверджуються радою; порушувати питання про недовіру сільському, селищному, міському голові, розпуск органів, утворених радою, та звільнення посадових осіб місцевого самоврядування; брати участь у дебатах, звертатися із запитами, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам, головуючому на засіданні; вносити пропозиції про заслуховування на пленарному засіданні ради звіту чи інформації будь-якого органу або посадової особи, підзвітних чи підконтрольних раді, а також з питань, що віднесені до компетенції ради, інших органів і посадових осіб, які діють на її території; порушувати в раді та її органах питання про необхідність перевірки роботи підзвітних та підконтрольних раді органів, підприємств, установ, організацій; виступати з обґрунтуванням своїх пропозицій та з мотивів голосування, давати довідки; ознайомлюватися з текстами виступів у стенограмах чи протоколах засідань ради та її органів до їх опублікування; оголошувати на засіданнях ради та її органів тексти звернень, заяв, пропозицій громадян або їх об'єднань, якщо вони мають суспільне значення; об'єднуватися з іншими депутатами місцевої ради в депутатські групи, фракції, які діють відповідно до регламенту ради. Депутат місцевої ради може передати головуючому тексти свого не виголошеного виступу, пропозицій і зауважень з обговорюваного питання для включення до протоколу засідання ради або її органу, в якому він бере участь.

Відповідно до ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Позивач є членом Постійної комісії міської ради з гуманітарних питань, соціальної політики та охорони здоров'я.

Відповідно до ст.47 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», постійні комісії ради є органами ради, що обираються з числа її депутатів, для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради, її виконавчого комітету. Постійні комісії обираються радою на строк її повноважень у складі голови і членів комісії. Всі інші питання структури комісії вирішуються відповідною комісією. До складу постійних комісій не можуть бути обрані сільський, селищний, міський голова, секретар сільської, селищної, міської ради, голова районної у місті (у разі її створення), районної, обласної ради, їх заступники. Постійні комісії за дорученням ради або за власною ініціативою попередньо розглядають проекти програм соціально-економічного і культурного розвитку, місцевого бюджету, звіти про виконання програм і бюджету, вивчають і готують питання про стан та розвиток відповідних галузей господарського і соціально-культурного будівництва, інші питання, які вносяться на розгляд ради, розробляють проекти рішень ради та готують висновки з цих питань, виступають на сесіях ради з доповідями і співдоповідями. Постійні комісії попередньо розглядають кандидатури осіб, які пропонуються для обрання, затвердження, призначення або погодження відповідною радою, готують висновки з цих питань.

Відповідно до ст.49 Закону України «Про місцеве самоврядування в України», повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання. Повноваження депутата можуть бути припинені достроково у випадках, передбачених законом. Рада невідкладно інформує відповідну територіальну виборчу комісію про дострокове припинення повноважень депутата ради. Депутат представляє інтереси всієї територіальної громади, має всю повноту прав, що забезпечують його активну участь у діяльності ради та утворюваних нею органів, несе обов'язки перед виборцями, радою та її органами, виконує їх доручення. Депутат, крім секретаря ради, повинен входити до складу однієї з постійних комісій ради. На час сесій, засідань постійних комісій рад, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету.

Відповідно до ст.21 Регламенту Токмацької міської ради 7-го скликання, затвердженого рішенням міської ради від 23 березня 2017 року №17 у роботі постійних комісій беруть участь запрошені, які визначені комісією. Депутати мають право брати участь у засіданнях постійних комісій, до складу яких вони не обрані, з правом дорадчого голосу.

Відповідно до ст.20 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на сесіях місцевої ради депутати місцевої ради на основі колективного і вільного обговорення розглядають і вирішують питання, віднесені до відання відповідної ради. Депутат місцевої ради, крім секретаря ради, голови районної у місті, районної, обласної ради та їх заступників, повинен входити до складу однієї з постійних комісій, що утворюються радою. Депутат місцевої ради за дорученням відповідної ради або постійної комісії, до складу якої його обрано, бере безпосередню участь у підготовці питань для розгляду на сесіях ради та засіданнях постійної комісії. Депутат місцевої ради зобов'язаний бути присутнім на пленарних засіданнях ради, засіданнях постійної комісії та інших органів ради, до складу яких він входить. У разі неможливості бути присутнім на засіданні депутат місцевої ради повідомляє про це особу, яка очолює відповідний орган. Рада, до якої обрано депутата, має право заслуховувати його звіти про виконання рішень ради, на пленарних засіданнях періодично інформує депутатів місцевої ради про хід виконання рішень, прийнятих радою, реалізацію пропозицій і зауважень, внесених ними, а також з інших важливих питань діяльності ради та її органів. У разі пропуску депутатом протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, членом якої він є, невиконання ним без поважних причин рішень і доручень ради та її органів відповідна рада може звернутися до виборців з пропозицією про відкликання такого депутата у встановленому законом порядку.

Відповідно до ст.29 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради має право брати участь з правом дорадчого голосу в роботі інших органів місцевого самоврядування при розгляді ними питань та прийнятті рішень, що зачіпають інтереси виборців його виборчого округу чи територіальної громади, від яких його обрано.

Відповідно до ст.32 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», на час сесії чи засідання постійної комісії місцевої ради, а також для здійснення депутатських повноважень в інших передбачених законом випадках депутат місцевої ради звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків. У разі здійснення депутатських повноважень у робочий час депутату місцевої ради за основним місцем роботи відшкодовуються середній заробіток та інші витрати, пов'язані з депутатською діяльністю, за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету.

Таким чином, головою ліквідаційної комісії КУ Токмацька ЦРЛ Шапран С.С. та виконуючим обов'язки головного лікаря КУ Токмацька ЦРЛ Тарасенко В.М. на власний розсуд було винесено наказ №156-К п.2, 10 та самостійно визначені дні, в які позивач повинна на їх думку виконувати свої депутатські повноваження, чим обмежили депутатські повноваження позивача.

Відповідно до ст. 30 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат місцевої ради наділений усією повнотою повноважень, передбачених цим та іншими законами України. Ніхто не може обмежити повноваження депутата місцевої ради інакше як у випадках, передбачених Конституцією та законами України. Місцеві ради та їх органи забезпечують необхідні умови для ефективного здійснення депутатами місцевих рад їх повноважень. Рада та її органи сприяють депутатам місцевих рад в їх діяльності шляхом створення відповідних умов, забезпечення депутатів документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами, необхідними для ефективного здійснення депутатських повноважень, організовують вивчення депутатами місцевих рад законодавства, досвіду роботи рад. Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, їх посадові особи, керівники підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, зобов'язані сприяти депутатам місцевої ради у здійсненні їх депутатських повноважень.

Відповідно до ст.36 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», невиконання посадовими особами вимог закону щодо забезпечення гарантій депутатської діяльності тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Крім того позивач є головою вільної первинної професійної спілки медичних працівників комунальної установи Токмацької ЦРЛ.

В телефонній розмові з головою Вільної профспілки медичних працівників України Панасенко О.О. позивачу стало відомо, що від голови ліквідаційної комісії КУ Токмацька ЦРЛ Шапран С.С. на його ім'я надійшло два подання про отримання згоди на притягнення позивача до дисциплінарної відповідальності за відсутність на робочому місці у той час, коли позивач виконувала повноваження депутата відповідно до поданої заяви від 14.08.2017 року, 18.08.2017 року за вих.№20 на ім'я голови ліквідаційної комісії КУ Токмацька ЦРЛ Шапран С.С. позивач направила Депутатське звернення на усунення перешкод у депутатський діяльності. Але перешкоди не усунені, що видно із відповіді №02/1466 від 29.08.2017 року.

04.09.2017 року за вх. № 58/2576 позивач знову направила на ім'я голови ліквідаційної комісії КУ Токмацька ЦРЛ Шапран С.С. депутатське звернення з вимогою скасувати наказ № 156-К від 17.08.2017 року, як такий, що є проявом обмеження гарантій та умов для реалізації прав, обов'язків та ефективного здійснення народними обранцями своєї діяльності та видати новий наказ у відповідності до позивача заяви та додатків до неї, що надавалися 14.08.2017 року за вх. № 58/2394. У відповідь отримана відмова (вих. № 02/1545 від 06.09.2017 року).

Позивач в судовому засіданні позов підтримала.

Представник відповідача Комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня в судове засідання не з'явився, надав заперечення наступного змісту.

Відповідно до ч.1 ст.128 Цивільного процесуального кодексу України, після одержання копій ухвали про відкриття провадження у справі і позовної заяви відповідач має право подати суду письмове заперечення проти позову із зазначенням доказів, що підтверджують його заперечення.

Відповідно до ч. ч. 1, 2 ст.178 Цивільного процесуального кодексу України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін; сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч.1 ст.60 Цивільного процесуального кодексу України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Комунальна установа Токмацька центральна районна лікарня зареєстрована в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, номер запису №1 102 120 0000 000079.

КУ Токмацька ЦРЛ діє на підставі Статуту (нова редакція) від 20.10.2016 року, затвердженого рішенням Токмацької міської ради №18. Відповідно до Статуту КУ Токмацької ЦРЛ: «1.1.Комунальна установ Токмацька центральна районна лікарня (далі-Лікарня) є комунальним закладом охороні здоров'я та входить до складу комунальної власності територіальної громади місті Токмак, на підставі рішення Токмацької міської ради народних депутатів від 17.04.1991 року №3 «Про склад майна комунальної власності Токмацької міської ради народних депутатів», що створюється з метою забезпечення потреб населення міста Токмак та Токмацького району у медичній допомозі. Лікарня здійснює господарську некомерційну діяльність, спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів, без мети отримання прибутку.

Лікарня заснована на базі майна, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Токмак, спільної сумісної власності територіальних громад м. Токмак та Токмацького району.

1.2.Лікарня створена за рішенням Токмацької міської ради (далі-Засновник), відповідно до її повноважень та підпорядковується засновнику. Власником Лікарні є Токмацька міська рада. Лікарня користується закріпленим майном на правах оперативного управління.

3.1.Лікарня є лікувально-профілактичним закладом, яка створена з метою здійснення функцій і повноважень щодо реалізації на території районну державної політики в галузі охорони здоров'я, впровадження господарської діяльності з медичної практики організації медичної допомоги населенню.

7.1.Очолює Лікарню головний лікар Лікарні, який призначається на посаду міським головою шляхом укладання контракту. Строк найму, права, обов'язки і відповідальність головного лікаря, умови його матеріального забезпечення, інші умови визначаються контрактом.

7.1.3 Головний лікар Лікарні має право: прийому та звільнення працівників; видавати накази та надавати розпорядження обов'язкові для виконання всім працівникам Лікарні.

12.4. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для заяви претензій кредиторами визначається органом, що прийняв рішення про ліквідацію, відповідно до чинного законодавства України. З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження по управлінню справами Лікарні».

Згідно з рішенням Токмацької міської ради № 2 від 20.07.2017 року «Про припинення комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня» шляхом її ліквідації головою ліквідаційної комісії призначено Шапран С.С.

Ознайомившись із змістом та вимогами позовної заяви вважають, що пред'явлений позов є таким, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

У КУ Токмацька ЦРЛ працює на посаді старшої медичної сестри стаціонару інфекційного боксованого відділення ОСОБА_1 відповідно до наказу № 116-0 від 16.10.2015 року.

У 2015 році ОСОБА_1 набула повноважень депутата Токмацької міської ради Запорізької області VII скликання 2015-2020 року відповідно до Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

14.08.2017 року старша медична сестра КУ Токмацька ЦРЛ ОСОБА_1 звернулась до голови ліквідаційної комісії КУ Токмацька ЦРЛ з заявою про звільнення від виконання виробничих обов'язків на період у часті в 38-й сесії Токмацької міської ради VII скликання з 17.08.2017 року по 23.08.2017 року включно, зі збереженням посади, а також середньої заробітної плати і зарахуванням періоду участі в сесії до стажу роботи, відповідно до ст. 119 КЗпІІ України та ст. 32 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

17.08.2017 року було винесено наказ КУ Токмацька ЦРЛ № 156-К від 17.08.2017 року, згідно з п.2 та п. 10 наказу вказано період звільнення від виконання виробничих обов'язків, на підставі заяви старшої медичної сестри ОСОБА_1 від 14.08.2017 року та листа Токмацької міської ради від 17.08.2017 року № 444.

У зв'язку зі зниженням у КУ Токмацькій ЦРЛ трудової дисципліни, порушень правил внутрішнього трудового розпорядку, Колективного договору, норм Кодексу законів про працю України, а саме: запізнення на роботу, не вихід на роботу без поважних причин, самовільне залишення робочого місця, зловживання спиртних напоїв, порушення транспортної дисципліни, сперечання зі старшими за посадою, з метою відповідного порядку та контролю в процесі роботи, підвищення виконавської дисципліни, профілактики виробничого травматизму, приведення у відповідність морально-етичних норм поведінки та принципів деонтології, було винесено наказ КУ Токмацька ЦРЛ від 05.07.2017 року № 67-осн. «Про дотримання трудової дисципліни», згідно з яким встановлений порядок обліку перебування працівників за межами КУ Токмацької ЦРЛ зі службової необхідності. Даний наказ стосується працівників КУ Токмацька ЦРЛ та працівників, які є депутатами.

Наказ КУ Токмацька ЦРЛ № 156-К від 17.08.2017 року ні в якому разі не порушує права депутата ОСОБА_1 та не перешкоджає у здійсненні депутатських повноважень, наказ винесено у зв'язку з дотриманням трудової та виконавської дисципліни з боку працівників КУ Токмацька ЦРЛ. Просить відмовити у задоволенні позову.

Заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши письмові докази, суд встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Позивач ОСОБА_1, відповідно до наказу №116-О від 16.10.2015 року, працює на посаді старшої медичної сестри стаціонару інфекційного боксованого відділення КУ Токмацька ЦРЛ з 17.10.2015 року.

У 2015 році позивач набула повноважень депутата Токмацької міської ради Запорізької області VII скликання 2015-2020 року, відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих".

Відповідно до рішення Токмацької міської ради №2 від 20.07.2017 року створена ліквідаційна комісія з припинення комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня.

Головою ліквідаційної комісії з припинення комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня призначено заступника головного лікаря з економічних питань Шапран С.С.

Відповідно до розпорядження міського голови №299-р від 09.08.2017 року у відповідності до п.п.20 ч.4 ст.42, 46 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" було скликано тридцять восьму сесію Токмацької міської ради сьомого скликання на 23 серпня 2017 року.

14.08.2017 року позивач як представник інтересів територіальної громади, виборців свого виборчого округу та рівноправного члена місцевої ради, звернулася до голови ліквідаційної комісії з припинення комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня Шапран С.С. з заявою (вх. № 58/2394) про звільнення позивача від виконання виробничих обов'язків на період участі в 38-й сесії Токмацької міської ради сьомого скликання з 17.08.2017 року по 23.08.2017 року включно, зі збереженням посади, середньої заробітної плати і зарахуванням періоду участі в зазначеній сесії до стажу роботи, додавши до заяви копію розпорядження міського голови №299-р від 09.08.2017 року; копію плану заходів підготовки до 38-й сесії ТМР; копію посвідчення депутата Токмацької міської ради Запорізької області VII скликання 2015-2020 року.

17.08.2017 року головою ліквідаційної комісії КУ Токмацька ЦРЛ Шапран С.С. було видано наказ №156-К, згідно п.2 якого позивача було звільнено від виконання виробничих обов'язків на період участі в 38-й сесії Токмацької міської ради сьомого скликання в період 18.08.2017 року з 09.30 год., 19.08.2017 року з 14.30 год. 23.08.2017 року з 09.30 год. та відповідно до п.10 вказаного наказу, були внесені зміни до п.2, та звільнено позивача від виконання виробничих обов'язків на період участі в 38-й сесії Токмацької міської ради сьомого скликання в період 18.08.2017 року з 09.30 год., не 19.08.2017 року 14.30 год. а 22.08.2017 року, 23.08.2017 року з 09.30 год.

Відповідно ст. 119 КЗпПУ на час виконання державних або громадських обов'язків, якщо за чинним законодавством України ці обов'язки можуть здійснюватись у робочий час, працівникам гарантується збереження місця роботи (посади) і середнього заробітку.

Згідно з ч. 3 ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» на час сесій, засідань постійних комісій рад, а також для здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, депутат звільняється від виконання виробничих або службових обов'язків з відшкодуванням йому середнього заробітку за основним місцем роботи та інших витрат, пов'язаних з депутатською діяльністю, за рахунок відповідного місцевого бюджету.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» ніхто не може обмежити повноваження депутата місцевої ради інакше як у випадках, передбачених Конституцією та законами України.

Отже, позивач як депутат міської ради на час сесії, засідань постійних комісій Токмацької міської ради, а також здійснення депутатських повноважень в інших, передбачених законом випадках, звільняється від виконання виробничих обов'язків старшої медичної сестри стаціонару інфекційного коксованого відділення КУ Токмацька ЦРЛ зі збереженням середнього заробітку за основним місцем роботи.

Позивач являється депутатом Токмацької міської ради Запорізької області VII скликання 2015-2020 року, відповідно до Закону України "Про статус депутатів місцевих".

Відповіда своїм наказом звільнив позивача від посадових обов'язків лише на час проведеня сесійних засідань та засідань постійних космісій Токмацької міської ради, до складу яких входить позивач в період в період 18.08.2017 року з 09.30 год., 19.08.2017 року з 14.30 год. 23.08.2017 року з 09.30 год. та відповідно до п.10 вказаного наказу, були внесені зміни до п.2, та звільнено позивача від виконання виробничих обов'язків на період участі в 38-й сесії Токмацької міської ради сьомого скликання в період 18.08.2017 року з 09.30 год., не 19.08.2017 року 14.30 год. а 22.08.2017 року, 23.08.2017 року з 09.30 год.

Однак, позивачем надано копії протоколів засідань постійних комісій Токмацької міської ради відповідно до яких вона, як депутат Токмацької міської ради брала участь в зсіданнях постійних комісій, до складу яких вона не входить 17.08.2017 р., 18.08.2017 р. та 21.08.2017 р.

Вказані документи підтверджують, що позивач здійснювала свої депутатські повноваження і в інший час, крім проведення сесійних засідань та засідань постійних комісій, до складу яких вона входить.

Ст. 49 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. 32 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» позивач, як депутат місцевої ради звільняється від виробничих обов'язків крім часу сесії чи засідань постійної комісії, до складу якої вона входить і в інших передбачених законом випадках при здійснені депутатських повноважень.

Таким чином, позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 263-265 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Комунальної установи Токмацька центральна лікарня про визнання незаконним та скасування наказу задовольнити.

Визнати незаконним та скасувати пункт 2 та пункт 10 наказу Комунальної установи Токмацька центральна районна лікарня №156-к від 17.08.2017 року.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі в тридцятиденний строк апеляційної скарги з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення набуває законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: