
Справа № 318/2844/17
Номер провадження №2-а/318/6/2018
У Х В А Л А
"11" січня 2018 р. м. Кам’янка-Дніпровська
Суддя Кам’янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області Васильченко В.В., розглянувши в порядку письмового провадження матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Енергодарського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
20 грудня 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Кам’янсько-Дніпровського районного суду Запорізької області з адміністративним позовом до Енергодарського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, в якому просив суд визнати протиправними дії відповідача щодо відмови йому в перерахунку пенсії з урахуванням положень ч. 1 ст. 29 ЗУ Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та зобов’язати відповідача перерахувати та виплачувати йому пенсію за віком у розмірі, обчисленому із застосуванням підвищення за більш пізній вихід на пенсію у розмірі 27,5 %, починаючи з 28.04.2017 р.
Суддя, розглянувши матеріали адміністративного позову, приходить до наступного висновку.
Ухвалою суду від 20.12.2017 р. позовну заяву було залишено без руху та позивачу слід було надати докази сплати судового збору за кожну з вимог немайнового характеру, враховуючи ставки судового збору, встановлені ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (640,00 грн + 640,00 грн = 1280,00 грн.).
10.01.2018 р. на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 про усунення недоліків, в якій зазначено, що відповідно до Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05 лютого 2016 року № 2 «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити дії є однією вимогою, за який передбаченно сплатити один судовий збір, тому судовий збір ним сплачено в повному обсязі.
Згідно позиції, яка висловлена в Постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 05 лютого 2016 року № 2 «Про судову практику застосування адміністративними судами окремих положень Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» у редакції Закону України від 22 травня 2015 року 484-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», перевіряючи правильність сплати позивачем судового збору та визначаючи кількість вимог немайнового характеру, звернених до суду, необхідно враховувати, що вимога про визнання протиправними акта, дії чи бездіяльності як передумови для застосування інших способів захисту порушеного права (скасувати або визнати нечинним рішення чи окремі його положення, зобов'язати прийняти рішення, вчинити дії чи утриматися від їх вчинення тощо) як наслідків протиправності акта, дій чи бездіяльності є однією вимогою.
Згідно п.4 ч.1ст.171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви, з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно п.1 ч.1 ст.19 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст. 20 КАС України,у редакції, чинній з 15.12.2017 року, згідно із Законом України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» № 2147-VIII від 03.10.2017 року, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов"язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Згідно ч.2 ст.20 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Так як ч.1 ст.20 КАС України, не передбачено розгляд місцевими загальними судами як адміністративними судами спорів фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, то відповідно до ч.2 ст.20 КАС України, зазначені спори підсудні окружним адміністративним судам.
Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що адміністративний позов ОСОБА_1 до Енергодарського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії, не підсудний Кам’янсько-Дніпровському районному суду Запорізької області, оскільки підлягає розгляду Запорізьким окружним адміністративним судом, так як розгляд справ даної категорії на момент звернення позивача до суду законом віднесено до предметної юрисдикції окружного адміністративного суду.
З урахуванням викладеного, керуючись вимогами ст.ст. 5, 20, 29, 248, 295 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Енергодарського об'єднаного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії - передати до Запорізького окружного адміністративного суду.
Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на рішення суду подається - протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду протягом п’ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення, безпосередньо до суду апеляційної інстанції (ст.ст.295, 297 КАС України). До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу ( п.15 Розділу VII «перехідні положення КАС України).
Суддя: ОСОБА_2