
ВЕРХОВНИЙ СУД
УХВАЛА
10.01.2018 Київ К/9901/4963/17 справа № 826/14414/15 Верховний Суд у складі судді-доповідача Касаційного адміністративного суду Пасічник С.С., розглянувши касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СГ Україна» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга передана до Верховного Суду, як суду касаційної інстанції в адміністративних справах відповідно до пункту 4 Розділу VІІ "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України в редакції Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2147-VIII "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" (далі - КАС України).
Разом тим, пунктом 12 Розділу VІІ "Перехідні положення" КАС України передбачено, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Як свідчать матеріали переданої касаційної скарги, остання ухвалою судді Вищого адміністративного суду України від 30 листопада 2017 року залишена без руху у зв'язку з її невідповідністю вимогам частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України щодо надання документа про сплату судового збору.
Відповідачу встановлено тридцятиденний, з моменту отримання ухвали, строк для усунення недоліків касаційної скарги.
Як вбачається з рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення, Державна податкова інспекція у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві одержала копію ухвали про залишення касаційної скарги без руху 5 грудня 2017 року.
На виконання вимог ухвали, 2 січня 2018 року відповідач нарочно подав до касаційного суду заяву, до якої додано платіжне доручення на суму 3491,85 гривень, що, однак, не свідчить про повне усунення недоліків касаційної скарги.
Зокрема, правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 8 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Відповідно до підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI (у редакції, чинній на час подання касаційної скарги) ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду встановлюється у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Позовна заява подана у липні 2015 року, а спір у справі носить майновий характер (про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення за грошовими зобов'язаннями та штрафними санкціями в загальному розмірі 290988 гривень).
За змістом підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI (в редакції, чинній на час звернення з цим позовом до суду першої інстанції) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становив 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
З 1 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становив 1218 гривень.
Таким чином, розмір ставки судового збору за подання до суду цієї касаційної скарги становить 5846,40 гривень (4872 гривень, що складає 4 розміри мінімальної заробітної плати*120 відсотків).
Натомість, відповідачем надано документ про сплату судового збору в меншому розмірі, що не узгоджується з наведеними вимогами законодавства.
Отже, у встановлений судом процесуальний строк, а також станом на день постановлення цієї ухвали, недоліки касаційної скарги не усунуто.
За правилами частини другої статті 332 КАС України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 330 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу, яка передбачає, у такому випадку, повернення касаційної скарги.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 169, 332, пунктами 12, 14 Розділу VІІ "Прикінцеві положення" КАС України, суд
у х в а л и в:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 29 серпня 2017 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «СГ Україна» до Державної податкової інспекції у Печерському районі Головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.
Суддя С.С. Пасічник