ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 грудня 2017 року 12 год. 44 хв.
Справа № 808/3766/17
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Гудименко Я.А., розглянувши у місті Запоріжжі за правилами спрощеного провадження адміністративну справу
за позовом Головного управління ДФС у Запорізькій області (69107, м.Запоріжжя, пр.Соборний, буд.166; код ЄДРПОУ 39396146)
до Комунального підприємства "Управляюча компанія "Контакт" Токмацької міської ради (71701, Запорізька область, м.Токмак, вул.Карла Лібкнехта, буд.166; код ЄДРПОУ 32223640)
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі - позивач, ГУ ДФС у Запорізькій області) до Комунального підприємства «Управляюча компанія «Контакт» Токмацької міської ради (далі - відповідач, КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР) про стягнення з відповідача коштів за податковим боргом у сумі 269684 грн. 06 коп., у тому числі: 223295 грн. 16 коп. - з податку на додану вартість; 46388 грн. 90 коп. - по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО.
Позивач у позові зазначив, що за КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР обліковується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 223295 грн. 16 коп., по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО у сумі 46388 грн. 90 коп., який виник з сум узгоджених податкових зобов’язань нарахованих контролюючим органом, пені.
Представник позивача підтримав позовні вимоги, просив позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не прибув, про причини неприбуття не повідомив. Про дату, час та місце судового засідання відповідач повідомлявся належним чином.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з’ясував наступне.
Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 71701, Запорізька область, м.Токмак, вул.Карла Лібкнехта, буд.166. Відповідач має ідентифікаційний код 32223640.
І. Заборгованість відповідача з податку на додану вартість виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР контролюючим органом.
28.08.2017 на підставі Акту перевірки №000012/08-01-12-12/32223640 від 15.08.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0003191200, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з податку на додану вартість у вигляді штрафних (фінансових) санкцій на суму 217656 грн. 50 коп.
28.08.2017 на підставі Акту перевірки №000012/08-01-12-12/32223640 від 15.08.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0003201200, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання з податку на додану вартість у вигляді штрафних (фінансових) санкцій на суму 5606 грн. 23 коп.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень від 28.08.2017 за №0003191200, №0003201200, то вказані в них суми грошових зобов’язань відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у сумі 32 грн. 43 коп.
Доказів самостійної сплати податкового зобов’язання з податку на додану вартість (платіжних документів) КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР до суду не надало.
Таким чином, загальна заборгованість з податку на додану вартість складає 223295 грн. 16 коп.
ІІ. Заборгованість відповідача по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО виникла у результаті несплати узгодженої суми грошового зобов'язання, визначеного КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР контролюючим органом.
22.09.2017 на підставі Акту перевірки №000118/08-01-12-12/32223640 від 11.09.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0009121212, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО у вигляді штрафних (фінансових) санкцій на суму 1090 грн. 45 коп.
22.09.2017 на підставі Акту перевірки №000118/08-01-12-12/32223640 від 11.09.2017 ГУ ДФС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення-рішення №0009191212, яким відповідачу нараховано грошове зобов'язання по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО у вигляді штрафних (фінансових) санкцій на суму 43553 грн. 11 коп.
Оскільки відповідачем не подано до суду доказів скасування податкових повідомлень-рішень від 22.09.2017 за №0009191212, №0009121212, то вказані в них суми грошових зобов’язань відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженими і підлягають сплаті.
Відповідно до п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України відповідачу нараховано пеню у сумі 1745 грн. 34 коп.
Доказів самостійної сплати податкового зобов’язання по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО (платіжних документів) КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР до суду не надало.
Таким чином, загальна заборгованість по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО складає 46388 грн. 90 коп.
Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).
За приписами пп.62.1.1-62.1.2 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Як передбачено п.1 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», затвердженого 07.04.2016 наказом Міністерства фінансів України №422, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.05.2016 за №751/28881 (надалі – «Порядок ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»), цей Порядок визначає організацію діяльності з ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок).
Згідно з п.2 Розділу І «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» терміни в цьому Порядку вживаються в таких значеннях: інтегрована картка платника (далі - ІКП) – форма оперативного обліку податків, зборів, митних платежів до бюджетів та єдиного внеску, що ведеться за кожним видом платежу та включає перелік показників підсистем інформаційної системи органів ДФС, які характеризують стан розрахунків платника з бюджетами та цільовими фондами.
Відповідно до п.1 Глави 1 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Державної фіскальної служби України оперативного обліку податків і зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зазначено, що з метою обліку нарахованих і сплачених сум податків, зборів, митних та інших платежів до бюджетів, єдиного внеску органами ДФС відкриваються ІКП за кожним платником та кожним видом платежу, які повинні сплачуватися такими платниками. ІКП містить інформацію про облікові операції та облікові показники, які характеризують стан розрахунків платника податків з бюджетами та цільовими фондами за відповідним видом платежу.
Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано інтегровану картку КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР згідно з якою за відповідачем обліковується податковий борг у сумі 269684 грн. 06 коп., у тому числі: 223295 грн. 16 коп. - з податку на додану вартість; 46388 грн. 90 коп. - по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО.
Даних про розстрочення (відстрочення) вказаних узгоджених грошових зобов’язань, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ – не містить.
Відповідачем не надано до суду будь-яких доказів про сплату вказаного податкового боргу.
Отже, позивачем доведено заборгованість КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР у сумі 269684 грн. 06 коп.
При вирішенні спору по суті судом прийнято до уваги приписи пп.14.1.153, пп.14.1.175 п.14.1 ст.14, п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України.
Судом досліджено наданий позивачем корінець податкової вимоги за №990-25 від 26.11.2014.
Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності – шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.
Як зазначено у п.95.4 ст.95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг у сумі 269684 грн. 06 коп., у тому числі: 223295 грн. 16 коп. - з податку на додану вартість; 46388 грн. 90 коп. - по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах крім РО, який у добровільному порядку – не погашений. У зв’язку з цим, суд приходить до висновку, що вказана сума заборгованості повинна бути стягнута з КП «Управляюча компанія «Контакт» ТМР у порядку та спосіб, встановлений ст.95 Податкового кодексу України.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов’язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з рахунків Комунального підприємства "Управляюча компанія "Контакт" Токмацької міської ради (71701, Запорізька область, м.Токмак, вул.Карла Лібкнехта, буд.166; ідентифікаційний код 32223640) у банках, обслуговуючих даного платника податків, та з рахунків платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, податковий борг з податку на додану вартість у сумі 223295 грн. 16 коп. на користь бюджету (р/р31112029700014, отримувач: Токмацьке УК/Токмак/14010100, ЄДРПОУ 37942194, банк - ГУ ДКСУ у Запорізькій області, МФО - 813015).
Стягнути з рахунків Комунального підприємства "Управляюча компанія "Контакт" Токмацької міської ради (71701, Запорізька область, м.Токмак, вул.Карла Лібкнехта, буд.166; ідентифікаційний код 32223640) у банках, обслуговуючих даного платника податків, податковий борг по надходженням від розміщення відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об'єктах крім РО у сумі 46388 грн. 90 коп. на користь бюджету (р/р33110364700014, отримувач: Токмацьке УК/Токмак/19010300, ЄДРПОУ 37942194, банк - ГУ ДКСУ у Запорізькій області, МФО - 813015).
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.255 КАС України.
Рішення суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.292, 295, 297 КАС України.
Рішення у повному обсязі виготовлено 26.12.2017.
Суддя О.О. Прасов